Soutěži předchází dotazníkové šetření

 

Architektonické soutěži předchází dotazníkové šetření a tvorba pocitových map

 

Náměstí J. A. Alise na Březových Horách se dočká rekonstrukce. Projekt bude poprvé v historii řešen vyhlášením architektonické soutěže. V rámci příprav se nyní mohou vyjadřovat k budoucí podobě náměstí také sami občané. 

Plánovaná rekonstrukce bude provedena na základě architektonické soutěže. V současné době se občané města mohou zapojit do dotazníkového šetření, které by mělo napovědět, jakým směrem by se samotná rekonstrukce měla ubírat.

„V přípravách rekonstrukce březohorského náměstí jsme často diskutovali s občany i odborníky, kteří navrhovali pro úpravu této lokality architektonickou soutěž. Architektonická soutěž řeší nejen obyčejnou opravu povrchů a výměnu sítí pod nimi tak jako tomu bylo na obou velkých náměstích v minulosti, ale zabývá se také řešením veřejného prostranství a celkového vzhledu tohoto významného místa Příbrami v návaznosti na další dvě domény tohoto prostoru, kterými jsou kostel sv. Vojtěcha a přidružené náměstí Hynka Kličky,“ řekl místostarosta Martin Buršík.  

Přípravami architektonické soutěže byla pověřena společnost Agora CE, která spolupracuje s místními občany, spolky, podnikateli. Právě tato společnost připravila dotazník, ve kterém se občané mohou velmi podrobně vyjádřit k tomu, co jim na náměstí chybí nebo naopak co by zde být nemělo. Dotazník je možné vyplnit do 7. července na webových stránkách www.rekonstrukce-alis.pribram.eu, kde navíc budou průběžně aktualizovány informace o architektonické soutěži.

Tištěná forma dotazníků je k dispozici v pokladně Hornického muzea Příbram, březohorské pobočce Knihovny Jana Drdy, Březohorské pekárně a na čerpací stanici Nord. Sběr tištěných dotazníků bude probíhat na výše uvedených místech do 30. června.  

Dotazníkové šetření není jediným krokem před vyhlášením architektonické soutěže. „Na webových stránkách soutěže je možné vedle samotného dotazníku také vytvořit vlastní tzv. pocitovou mapu. Ta nám napoví, jak náměstí vnímáte v rámci širšího území Březových Hor. Ve dnech od 21. do 23. června vždy od 10 do 18 hodin najdete navíc přímo na náměstí stánek s pocitovou mapou a tazatele, kteří se zájemci dotazník vyplní osobně,“ doplňuje informace Vojtěch Černý ze společnosti Agora CE.  

Pocitového mapování se zúčastní také vedení města. V neděli 21. června od 14 hodin bude občanům k dispozici místostarosta Martin Buršík a od 15 hodin starosta Jan Konvalinka. 

 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí 
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946  

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram 

 Počet zobrazení: 771 | Aktualizováno: 11. 06. 2020