Vyplňte prosím online dotazník: Průzkum pocitu bezpečí občanů města Příbram

Starosta se sešel s občany i provozovatelem ubytoven

0 0 0

 

V posledních týdnech se opět rozpoutala diskuze o ubytovnách v oblasti Pod Čertovým pahorkem. Starosta města se sešel jak s občany této lokality, tak s majitelem a provozovatelem zmíněných ubytovacích zařízení. 

Řada měst řeší problematiku ubytoven a Příbram není výjimkou. Ačkoliv je ve městě těchto zařízení několik, nejvíce kritizované jsou domy v lokalitě Pod Čertovým pahorkem.

„S určitou pravidelností se setkáváme se stížnostmi obyvatel žijících v sousedství zmiňovaných ubytoven. Jde o stížnosti na rušení klidu, nepořádek v okolí, poškozování majetku, vulgární nadávky, zkrátka pro tyto občany jde o nekomfortní bydlení v souvislosti s výskytem některých problémových osob z ubytoven,“ řekl na úvod starosta Jan Konvalinka

Na základě informací o ubytovnách dorazil na městský úřad dopis sepsaný občany ubytoven, v němž se vyjadřují ve smyslu, že uvedené problémy tvoří pouze skupina ubytovaných, ostatní že jsou slušní pracující lidé.

„Chápu, že pro mnohé je bydlení na ubytovnách jedinou možností, jak řešit svoji aktuální situaci. Ovšem není možné, aby obyvatelé ubytoven, i kdyby jich bylo pár, omezovali občany celé lokality. Je třeba, aby sami obyvatelé ubytoven měli za cíl nežádoucí chování omezit. Z tohoto důvodu jsme se sešli také s provozovatelem celého zařízení, se kterým jsme řešili režimová opatření vedoucí k eliminaci nežádoucího chování některých ubytovaných. Věřím, že se situace zklidní, nicméně pokud se tak nestane, jsme připraveni ze strany města přikročit k razantnějším krokům,“ dodal starosta Konvalinka. 

Pro zklidnění celé situace je zvýšen dohled Městské policie Příbram a Policie ČR. 

 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí 
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946 

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribramPočet zobrazení: 370 | Aktualizováno: 01. 07. 2021