Starosta Vařeka: Město je odhodláno chránit práva spořádaných občanů

Události minulého týdne, kdy prozatím neznámý vandal poničil téměř dvě desítky odpadních kontejnerů a kdy došlo i k poškození elektroinstalace u tří měřičů rychlosti, ukázaly, že stejně jako každé větší město musí i Příbram řešit specifické problémy v oblasti zajištění bezpečnosti občanů, veřejného pořádku a pouliční kriminality. V této souvislosti není bez zajímavosti, že v Příbrami momentálně vrcholí modernizace městského bezpečnostního kamerového systému.

Převážně analogový dohledový systém města Příbrami budovaný v minulých letech je v dnešní době již zcela nedostatečný. Do nově zbudovaného dohledového centra budou bezdrátovým přenosem dodávány informace z nových kamer s vysokým rozlišením. Po dokončení systému se očekává zvýšení počtu dokázaných a objasněných přestupků či trestných činů a také rychlejší reakce na aktuální dění na území města.

„Vandalské řádění v minulých dnech je jenom dokladem toho, že by město mělo být odhodláno chránit práva spořádaných občanů a že naše cesta směrem k zásadnímu posílení schopností kamerového systému je správná,“ uvedl v této věci starosta města Příbram Jindřich Vařeka.

Celá reorganizace a modernizace městského dohledového systému by měla být dokončena v říjnu letošního roku. „Bude to výsledek dvouleté práce, kdy naprostá většina kamer ve městě bude nahrazena novými zařízeními, jejichž rozlišovací schopnosti a schopnosti snímání obrazu za špatných světelných podmínek jsou na té nejvyšší profesionální úrovni,“ vysvětlil dále starosta s tím, že celý tento systém bude v konečné fázi napojen přes dohledové centrum se stálou službou a rovněž k dispečinku státní policie.

„Záznamy pořízené touto nejmodernější technikou budou sloužit městské i státní policii jak při rychlých zásazích, tak při důkazním řízení,“ doplnil.

Předpokládané konečné celkové náklady na vybudování celého systému se odhadují na částku mezi 5 až 6 miliony korun.

 

 

 

Vandalismus v Příbrami: Během jedné noci shořelo 19 kontejnerů na odpad a poničeny byly i tři měřiče rychlosti

V noci z pondělí 24. 7. na úterý 25. 7. 2017 prozatím neznámý žhář zapaloval v Příbrami odpadní kontejnery. Stalo se tak v Jiráskových sadech, Na Příkopech, v ul. Hradební, Na Rynečku, Na Vyhlídce a v ul. Komenského. "Bylo poškozeno několik plastových i kovových odpadových kontejnerů. Způsobená škoda není v tuto chvíli ještě vyčíslena, ovšem je zřejmé, že došlo k přečinu poškození cizí věci, za který pachateli hrozí až trest odnětí svobody na jeden rok. Policie České republiky v tomto případě zahájila úkony trestního řízení a pátrá po pachateli," uvedl v této věci npor. Michal Volf, vedoucí obvodního oddělení PČR Příbram. Škoda byla předběžně odhadnuta na 55.000 korun.

Ten samý týden došlo také k poškození elektroinstalace u tří měřičů rychlosti, a to v Brodské, Jinecké a Rožmitálské ulici v Příbrami. „Škoda byla předběžně odhadnuta na 50 tisíc korun. Věc řeší obvodní oddělení Příbram jako přečin poškození cizí věci,“ uvedla mluvčí příbramské policie Monika Schindlová. 

Máte-li jakékoliv informace k těmto případům, kontaktujte, prosím, policii prostřednictvím formuláře na webu Bezpečná Příbram www.bezpecnapribram.cz (je-li to možné, uveďte kontakt na Vás, informace ale můžete samozřejmě zaslat také anonymně) nebo přímo Policii České republiky na čísle 158.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pavlína Svobodová,

tisková mluvčí

pavlina.svobodova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

 

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

 Počet zobrazení: 2555 | Aktualizováno: 31. 07. 2017