Stavební práce na nové sauně v areálu Nový rybník jsou téměř hotové

0 0 0

 

Uvedení sauny do provozu se předpokládá na přelomu ledna a února 2023. V týdnu bude sloužit široké veřejnosti, o víkendech privátně

 

V budově plavčíkárny se od poloviny října pracuje na vybudování zcela nové sauny. „Nejedná se jen o postavení potírny jako takové do připravené místnosti. V budově řešíme sprchy, wc, šatnu a provozní prostory,“ říká ředitel Sportovních zařízení města Příbram Jan Slaba. Do konce roku ještě proběhne pokládka podlahových krytin a v prvním lednovém týdnu bude instalována potírna včetně všech technologií. 

Kapacita zcela nově vzniklé sauny v areálu Nový rybník bude 8 osob, součástí realizace je také relaxační místnost s výhledem na rybník. Dále se už nyní připravují podklady pro realizaci venkovního ochlazovacího bazénku na terase a online rezervační systém, který bude možné využívat i pro další služby v areálu.

„Sauna bude v týdnu přístupná široké veřejnosti, o víkendech a svátcích je počítáno s poskytováním prostoru pro privátní saunování. Vstup bude zajišťován prostřednictvím čipu,“ doplňuje Slaba.

Návrh ceníku služeb bude schvalovat rada města na jednom z prvních zasedání nového roku. „Ceny jsme se snažili nastavit rozumně, nicméně zohlednit současnou situaci ohledně cen energií apod., jsme museli. Věřím ale, že ceny budou i tak přitažlivé,“ říká Slaba.

Zvýhodněné vstupné budou mít děti do 15 let, senioři a ZTP.  Privátní sauna o víkendech bude možné rezervovat od obsazenosti minimálně 2 osoby, na 2 hodiny. „V případě privátní sauny jsme schopni zajistit nadstandardní komfort, od osušek a županů až po občerstvení a sekt, dle konkrétních přání zákazníka,“ dodává Slaba.

Budova plavčíkárny byla dosud využívána pouze v letní sezoně, a to jako půjčovna sportovních potřeb, poté jen k jejich uskladnění. Půjčovna bude přes léto v budově pokračovat. „Půjčovna sportovních potřeb funguje o letních prázdninách, podle počasí. Sauny jsou naopak nejvíce navštěvované v zimě, a tak se nám nabízené služby v budově pěkně vystřídají,“ říká závěrem Slaba. 

 

Bc. Miroslava Kozohorská
Tisková mluvčí
Sportovní zařízení města Příbram, Legionářů 378, 261 01, Příbram VII
tel. č.: 318 621 384, mob.: 773 041 753 

Oficiální webové stránky Sportovního zařízení města Příbram: www.szm.pb.cz

Oficiální FB stránky Sportovního zařízení města Příbram: https://www.facebook.com/szmpribram

  

 

 Počet zobrazení: 708 | Aktualizováno: 22. 12. 2022