Staveniště je předáno, práce v Prokopské budou zahájeny příští týden

0 0 0

 

Investice v hodnotě necelých 53 milionů korun bude realizována v následujících měsících v Prokopské ulici na Březových Horách.

 

Rozsáhlou rekonstrukci Prokopské ulice na Březových Horách provede na základě výběrového řízení společnost 1. SčV za nabídkovou cenu 52 845 276,78 Kč vč. DPH. Doba realizace je dle smlouvy naplánována na deset měsíců s tím, že může dojít k technologické pauze v zimním období. Staveniště bylo předáno 20. září a samotné práce budou zahájeny po pasportizaci přilehlých budov na začátku příštího týdne. 

 

Realizace stavby bude probíhat ve dvou etapách tak, aby byla co nejvíce zachována obslužnost celé ulice. „V rámci rekonstrukce dojde k výměně vodovodních a kanalizačních rozvodů, k pokládce nového plynového potrubí, vyměněno bude veřejné osvětlení a provedena kompletní pokládka povrchů, kdy se na své místo vrátí žulové kostky, které jsou nyní „schovány“ pod asfaltem. Celá rekonstrukce se týká zhruba sedmisetmetrového úseku, přičemž plynové potrubí bude položeno v délce 390 metrů. Součástí stavby je také instalace polozapuštěných kontejnerů, úprava parkovacích ploch u kostela sv. Prokopa nebo umístění bankomatu. Práce na poměrně dlouhou dobu přinesou místním obyvatelům určité omezení, které se budeme snažit společně s provádějící firmou co nejvíce zmírnit. Věřím, že výsledek dlouho slibované realizace bude kompenzací za způsobené komplikace,“ uvedl starosta Jan Konvalinka a zároveň připomněl, že ani další část Březových Hor není opomenuta, neboť aktuálně probíhá architektonická soutěž na obnovu náměstí J. A. Alise. 

Ulice samotná bude v době rekonstrukce neprůjezdná, ale bude zachována její obslužnost. Zároveň budou demontovány zábrany v ulici Ke Korábu a závora v oblasti za kostelem sv. Prokopa. O průběhu stavby a omezeních byli obyvatelé dotčené lokality informováni na veřejném setkání, které se uskutečnilo v srpnu letošního roku.

 

Eva Švehlová, DiS. 
tisková mluvčí 
eva.svehlova@pribram.eu

Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946 

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram 

 

Předání staveniště - Prokopská

 Počet zobrazení: 497 | Aktualizováno: 20. 09. 2022