Stovky dětí se přišly bavit na nové Rákosníčkovo hřiště v Příbrami

Praha, 31. srpna 2015 – Obyvatelé Příbrami se dočkali nového Rákosníčkova hřiště, které vybojovali v hlasování. Vyrostlo v areálu Nového rybníka a v sobotu 29. srpna bylo za účasti vedení města  a zástupců společnosti Lidl slavnostně otevřeno. Tuto příležitost si nenechaly ujít stovky rodičů se svými ratolestmi. Děti si mohly na vlastní kůži vyzkoušet nové houpačky a prolézačky s motivem Rákosníčka a čekal na ně bohatý program včetně vystoupení Michala z Kouzelné školy.

Nové dětské hřiště v hodnotě 1,5 milionu korun vybojovali místní v hlasování společnosti Lidl. Město bojovalo v kategorii měst od 25 do 100 tisíc obyvatel. Druhé a poslední postupující místo v kategorii městu zajistilo 2 196 hlasů.

„Do hlasování o Rákosníčkovo hřiště se zapojilo mnoho lidí z našeho města. Podle ohlasu, který měla tato akce zejména na sociálních sítích, byl zájem o vybudování hřiště veliký. Dětských hřišť totiž není nikdy dost. Vzhledem k velikosti hřiště a podmínce, že pod hřištěm nesmí vést žádné inženýrské sítě, byl nakonec jako vhodné místo pro hřiště zvolen areál Nového rybníka. Nové, krásné hřiště pro naše nejmenší pak vyrostlo doslova během pár dní. Poděkování patří společnosti Lidl, která Příbramákům hřiště věnovala, rovněž také prováděcí firmě a samozřejmě všem občanům, rodičům i dětem, kteří svůj hlas pro Rákosníčkovo hřiště poslali,“ uvedl starosta města Příbram Jindřich Vařeka, který v sobotu slavnostně převzal symbolický klíč od hřiště.

Hřiště v Příbrami je letos již osmé, které společnost Lidl postavila, a nadšení všech rodičů i dětí při otevření bylo obrovské. Děti nejvíce bavilo plnění disciplín, za které byly odměněny dárkovou taškou a úspěch slavilo i vystoupení Michala Nesvadby.

„Jsme moc rádi, že se slavnostní otevření podařilo a počasí na konci prázdnin přálo. Lokalita sportovně-rekreačního areálu Nového rybníka byla vybrána společně se zástupci města Příbram. Tento areál je hojně navštěvovaný maminkami s dětmi a město Příbram plánuje tuto oblast do budoucna revitalizovat a rozšířit zde možnosti pro volnočasové a kulturní aktivity obyvatel města,“ dodala Anna Těžká, koordinátorka projektu Rákosníčkova hřiště.

Společnost Lidl pokračuje v projektu Rákosníčkova hřiště čtvrtým rokem a do konce roku 2015 jich bude stát v ČR celkem 60. Projekt je naplánován až do roku 2019 s tím, že každý rok Lidl postaví 10 nových dětských hřišť. Při realizaci konceptu se společnost Lidl spojila s autorem oblíbené kreslené postavičky Zdeňkem Smetanou, který byl nápadem nadšen a podpořil ho. Dětská hřiště se symbolem pohádkového Rákosníčka nabízí dětem k aktivnímu hraní velkou prolézačku, pískoviště, šikmou horolezeckou stěnu, lanovou překážku, nechybí kolotoč nebo různé druhy houpaček. Klidovou zónu doplňuje domeček a oplocené hřiště poskytuje dostatek laviček a zpevněnou plochu pro kočárky. Rákosníčkovo hřiště je určeno zejména dětem předškolního věku.

Tisková zpráva LIDL

Starosta Ing. J. Vařeka převzal symbolický klíč od hřiště.

 

Děti se celý den bavily a plnily soutěžní úkoly.

 

Vystoupení Michala Nesvadby pobavilo malé i velké diváky.

 

Velkou atrakcí byl Rákosníček, s kterým se děti mohly vyfotit.

 Počet zobrazení: 2037 | Aktualizováno: 31. 08. 2015