Svatohorská šalmaj 2017: Nádvoří Svaté Hory doslova praskalo ve švech

0 0 0

 

Město Příbram má po uplynulém víkendu za sebou 10. ročník Příbramské svatohorské šalmaje. Letošek byl výjimečný. „Změnila se role města, kdy se z hrdého podporovatele slavnosti stal její pořadatel,“ uvedl místostarosta města Příbram Václav Švenda s vysvětlením, že tuto akci letos nově, ve spolupráci s hudební skupinou Ginevra, uspořádalo město Příbram, které v rámci Memoranda akci přebralo pod svá křídla jako městskou slavnost.

„Dramaturgii i další organizační záležitosti měl však i letos na starosti duchovní otec slavnosti Václav Plecitý a jeho tým z Ginevramusic. Patří jim obrovské poděkování nejen za tento ročník, ale za všechny ty roky, ve kterých se zasloužili nejen o dobré jméno Šalmaje, ale i celého města Příbram,“ doplnil místostarosta.

Na Šalmaji bylo letos prodáno celkem 2894 vstupenek, děti do 140 cm měly vstup zdarma. Když zohledníme tuto skutečnost, je reálné, že akci navštívilo cca 5000 návštěvníků. Z vybraného vstupného na charitativní účely poputuje 100.000 Kč.

 

Jaká byla 10. Příbramská svatohorská šalmaj pohledem Ginevramusic? 
Nejhezčím dárkem k 10. výročí této tradiční akce bylo překrásné počasí. A to od samého rána až do nočních hodin. Právě i pro tento dárek „Šalmaj“ přivítala nejspíš rekordních 2894 platících diváků. Navíc děti, zdravotně a tělesně postižení a senioři platit nemuseli, a tak byl počet návštěvníků ještě mnohem vyšší. Nádvoří v určitých chvílích opravdu, jak se říká, „praskalo ve švech“.  Vidět radost ve tvářích dětí i dospělých a cítit pohodovou atmosféru je pro nás organizátory vždy tou největší odměnou.

Jak už jsme dříve předeslali, tento ročník byl pro akci přelomový. „Šalmajovou“ štafetu přebírá naše město Příbram, které bylo již letos jejím pořadatelem. Nebude to ale žádný skok do neznáma. Při tomto ročníku jsme úzce spolupracovali s patřičnými odbory města Příbram a musím konstatovat, že spolupráce byla velice vlídná, bezproblémová a přátelská. Navíc jejich samotná přítomnost při přípravách i na akci samotné svědčí o tom, že uvedené nástupnictví akci nikterak neohrozí, ba právě naopak.

Jaká tedy byla letošní Šalmaj? Hodnocení necháváme vždy na návštěvnících. Z našeho pohledu celý organizační i technický tým šlapal jako hodinky a za to všem srdečně děkujeme! Velký dík patří všem vystupujícím a předvádějícím i partnerům akce. Bylo nám ctí hudebně oslavit dvacetiny Ginevry v tak vřelé a vlídné atmosféře, jakou jste nám vy, návštěvníci, pomohli vytvořit.

Přejeme Příbramské svatohorské šalmaji do dalších let jen vše dobré! Ať ji vždy provází přátelská atmosféra a stane se místem, kde se lidé rádi potkávají… kde se s nimi i my rádi opět potkáme!

Za celý organizační tým: Romana Plecitá, Václav Plecitý
Ginevramusic z.s.

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pavlína Svobodová,

tisková mluvčí

pavlina.svobodova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

 

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

 Počet zobrazení: 2003 | Aktualizováno: 12. 09. 2017