Tábor v rámci prevence kriminality: Děti zažily Cestu kolem světa

I v letošním roce město Příbram uspořádalo letní sociálně rehabilitační pobyt pro děti v rámci Programu prevence kriminality města Příbram na rok 2017. Tento dlouhodobý a nepochybně potřebný projekt dětského tábora je i letos finančně podpořený dotačním titulem Ministerstva vnitra České republiky. Pro děti byla připravena celotáborová hra, řada dílčích soutěží a další doplňkový program.

„Celý program probíhal ve stanovém táboře v Hájovně Na Dědku u Rožmitálu pod Třemšínem. Po dobu šesti dnů děti procestovaly celý svět, protože letošním tématem tábora byla Cesta kolem světa,“ uvedla manažerka prevence kriminality Lucie Máchová a dodala, že děti v průběhu tábora například malovaly vlastní vlajky, jedly čínskými hůlkami, pletly čepice, které je měly zahřát při návštěvě Ruska a které se hodily i večer do spacáku. Všechny hry byly zaměřené především na komunikaci ve skupině, týmovou spolupráci, povzbuzování a motivaci.

Na závěr pobytu děti tradičně navštívila také místostarostka města Příbram Alena Ženíšková. Za doprovodu dětí si prohlédla zázemí pobytu i jejich stany a pak již proběhl slavnostní nástup, na kterém byly všechny děti oceněny za své úspěchy v rámci celotáborové hry. „Přestože tábor je především zábava, děti jsou zde vedené i k samostatnosti a k týmové spolupráci. Na první pohled bylo znát, že je letošní hra velmi bavila, během jednoho týdne procestovaly celý svět a obohatilo je to o nové informace a zážitky,“ uvedla místostarostka.

Všechny děti na závěr tábora obdržely účastnický list, také zasloužené sladkosti a drobné ceny včetně propagačních materiálů města.  

Pavlína Svobodová, tisková mluvčí  
pavlina.svobodova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

 

 

 Počet zobrazení: 2305 | Aktualizováno: 21. 08. 2017