Tak už ho mají…

Už dávno není novinkou, že příbramský veřejný nepřítel č.1 zvaný „bomber“ byl dopaden. Jakožto zástupci jedné z poškozených stran, tedy města Příbram, mi bylo umožněno nahlédnout do spisu a dozvědět se podrobnosti, které by mohly mít vliv na další rozhodování vedení města. Krom jiného mne velmi zajímala odpověď na otázku, zda odměna vypsaná Zastupitelstvem města Příbram ve výši 100.000,- Kč bude či nebude k vyplacení. 

Nejsem právní expert, ale smysl pro fair play mi říká, že jeden občan města Příbram se nade vší pochybnost trefil do černého a odměnu si zasloužil. Jinými slovy, uvedl policii jméno předpokládaného pachatele, načež policie ČR odvedla profesionální práci a posbírala takové důkazy, které pachatele v největší možné míře usvědčují. (Konečný verdikt samozřejmě musí vynést soud).

Ať už bude tím, kdo „shrábne bank“ , kdokoli, přejme mu to. Zbavil město Příbram letitého nepřítele. Zbavil nás mraku zla, který visel nad každou větší společenskou akcí. Těší mne i to, že rozhodnutí zastupitelů, vypsat odměnu za přivedení na stopu pachatele, zafungovalo. Mnoho lidí se díky tomu nad případem zamyslelo a začalo si dávat své poznatky do souvislostí. Ve městě totiž žije 30 tisíc párů očí a to se může ukázat efektivnější, než sebelepší tým vyšetřovatelů o několika lidech. 

Co na tomto případu považuji za mrzuté je snad jenom to, že ani v tomto bodě, tedy na vypsání odměny, nehlasovali zastupitelé jednotně. Je samozřejmé, že hlasování nemusí vždy proběhnout ve všeobecné shodě, ovšem pokud určitý politický blok, např. „Šance pro Příbram“ + doktor Danda, nepodpoří prakticky nikdy nic nového, a to i v takových případech, jako jsou dotace pro seniory, podpora Centra zdravotních a sociálních služeb nebo třeba rekonstrukce aquaparku, je třeba již alespoň pozvednout obočí.

Nicméně, ač je to k nevíře, je třeba konstatovat, že v rozporu s entropickými pravidly nakonec řád nad chaosem v lidské společnosti povětšinou vítězí. To je přesně to, co mne naplňuje nadějí na lepší zítřky.

Krásné a ničím nerušené oslavy města všem přeje

Jindřich Vařeka, starosta města

 Počet zobrazení: 2361 | Aktualizováno: 31. 05. 2016