Téměř „Hamletovská“ otázka: lyžovat, či nelyžovat? Vyjádřete se v ANKETĚ!

Tisková zpráva 7. 9. 2015

Vedení města Příbrami se již delší čas zabývá otázkou, zda má lyžařský svah Padák po dvouleté pauze opět otevřít lyžařům své brány. Předloni se nelyžovalo z důvodu neobvykle teplé zimy, loňská lyžařská sezóna nebyla zahájena kvůli nevyjasněným nájemním vztahům mezi městem a vlastníkem svahu TJ Baník. Faktem je, že i kdyby vlastnické vztahy vyjasněny byly,  v důsledku mírné zimy by se opět nelyžovalo. Letošní rok je ve znamení tak trochu hamletovské otázky: Vyslovit ANO, či NE lyžařskému areálu Padák?

„Pokud by se město rozhodlo lyžařský areál pro letošní sezonu zprovoznit, provozovatelem by byla Sportovní zařízení města s pomocí Technických služeb města Příbrami,“ uvádí v této záležitosti místostarosta města Příbrami Václav Švenda a dodává, že otázka pronájmu je vyřešena, město jej má již přislíben od TJ Baník za symbolickou 1 korunu. V první fázi by se tedy muselo do zařízení lyžařského svahu na revize elektřiny a vodních rozvodů, vleků a lan, osvětlení, rolby, sněhových děl či do údržby areálu zainvestovat asi 200.000 Kč, ať už bude zima jakákoliv. „Existuje reálné, poměrně velké riziko, že peníze na přípravu sezóny budou utraceny zbytečně,“ vysvětluje starosta města Příbrami Jindřich Vařeka a upozorňuje na nepříliš vhodné klimatické podmínky v našem městě a na možnost, že se bude znovu opakovat teplá zima.

Pokud nastanou vhodné podmínky pro lyžování a začne se lyžovat v prosinci 2015, tak se celkové předpokládané náklady na provoz areálu vyšplhají na částku zhruba 1,8 mil. Kč. Pokud se začne lyžovat v lednu 2016, náklady budou činit asi 1,6 mil. Kč. Když v ideálním případě při vhodných klimatických podmínkách odečteme příjmy za tržby, dotace města na provoz lyžařského svahu bude činit pro tuto sezónu cca 1 milion Kč.

Lyžařský svah ANO, či NE? Vyjádřete se v anketě!

Vedení města zajímá názor veřejnosti. „Má město lyžařský areál Padák provozovat i za cenu, že se bude možná lyžovat pouze pár dní? Nebo si přiznat, že v našem městě nejsou vhodné klimatické podmínky pro lyžování a že je možná rozumnější investovat raději do jiných sportovních aktivit?,“ ptá se občanů vedení města. „Jako vhodnější alternativa se nám jeví např. investice do rozvoje a modernizace příbramského aquaparku,“ doplňuje místostarosta Švenda.

Svůj názor můžete vyjádřit do 20. září 2015 v anketě na internetových stránkách města Příbrami http://anketa.pribram.eu, a nebo nám ohledně této záležitosti napište na adresu: padak@pribram.eu

Výsledky ankety budou zohledněny a brány v potaz při následném rozhodování rady města o budoucnosti lyžování na Padáku v letošní sezóně.

Pavlína Svobodová, tisková mluvčí

Pavlina.Svobodova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram   

 

 

 

 Počet zobrazení: 2592 | Aktualizováno: 07. 09. 2015