Tento týden můžete u barevných kontejnerů vyhrát recyklované odměny

 

Občané, kteří třídí, nebo začnou třídit odpady, se v listopadu dočkají recyklovaných odměn díky hře „Tref si svůj barevný kontejner“. Do ulic města vyrazí tento týden třídící hlídka s dárky pro každého, koho zastihne při třídění odpadů do barevných kontejnerů. U dvaceti sběrných míst v celém městě budou vyznačeny kruhy a lidé se budou trefovat vytříděným odpadem do barevných nádob. Čím více odpadů k vytřídění lidé přinesou, tím hodnotnější odměny ve hře získají.

Město Příbram ve spolupráci s autorizovanou obalovou společností EKO-KOM se snaží hravou formou podpořit třídění odpadů. Během října začaly občany k třídění odpadů motivovat „mluvící“ černé kontejnery na směsný komunální odpad. Nyní v listopadu se každý, kdo třídí nebo začne třídit odpady, dočká odměny již přímo u barevných kontejnerů. Od 23. listopadu bude po celém městě probíhat putovní hra „Tref si svůj kontejner“, ve které budou lidé soutěžit o pěkné dárky vyrobené z recyklovaných materiálů.

Během čtyř dní bude podle stanoveného harmonogramu objíždět soutěžní hlídka dvacet stanovišť s barevnými kontejnery ve všech částech Příbrami. Každý, kdo přijde ve stanoveném čase třídit odpady na jedno z 20 stanovišť s barevnými kontejnery v Příbrami, se může zapojit do hry. Cílem bude trefit barevný kontejner na papír nebo na plasty z kruhů vyznačených na zemi, a to za jeden nebo dva body podle vzdálenosti. Jeden soutěžící občan má tři soutěžní hody, ve kterých může získat až šest bodů. Podle celkově dosažených bodů získá každý soutěžící jednu ze tří recyklovaných odměn. Dárky za úspěšné trefy jsou vyrobeny z recyklovaných materiálů, aby lidem připomínaly, že se z tříděných plastů a papírů vyrábí nové věci. O tom, kam právě soutěžní hlídka míří, se lidé dozvědí také aktuálně z vysílání Rádia Blaník.

 

 

Pavlína Svobodová, tisková mluvčí  
pavlina.svobodova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

 

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

 

 

 

 Počet zobrazení: 1044 | Aktualizováno: 20. 11. 2017