Timbersports a Martin Komárek opět v Příbrami

 

Letní kino Příbram v neděli 12. května ovládnou siláci se sekerami a pilami. Šestnáctka z nejlepších českých sportovních dřevorubců se představí při akci STIHL timbersports, která se koná v našem městě podruhé.

Tentokrát nepůjde pouze o exhibici, ale přímo o kvalifikační závod CZECH CUP Příbram v STIHL TIMBERSPORTS® CZECH SERIES. Sportovní dřevorubci se v Příbrami utkají o postup na mistrovství republiky. Soutěžit se bude celkem ve čtyřech disciplínách, a to přesekávání ležící klády – Underhad chop, přesekávání stojící klády – Standing chop, řezání motorovou pilou Stock saw a řezání ruční pilou Single Buck.

Mezi přítomnými bude také vicemistr světa a čtyřnásobný mistr Evropy Martin Komárek, který vystoupí v exhibičních disciplínách. Při jeho exhibici se můžeme těšit na sekání ve výšce – Springboard nebo Hot Saw, což je řezání s pilou o výkonu 70 koní.

„S panem Komárkem jsem měl tu čest se osobně setkat a musím uznat, že ten chlapík má opravdu páru. Zároveň mu nechybí smysl pro humor a zápal pro věc. Návštěvníci akce se tak mají určitě na co těšit. Jsem rád, že jsme prostřednictvím naší organizace schopni jednat a spolupracovat s takto zajímavými lidmi a osobně se na akci velmi těším,“ říká ředitel Sportovních zařízení města Příbram Jan Slaba.

Nedělní akce začíná ve 13.30 hodin. Připraven je mimo jiné také bohatý doprovodný program, soutěže a na závěr autogramiáda.

 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí 
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

 

Oficiální FB stránky města Příbram: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram 

 

 

 Počet zobrazení: 190 | Aktualizováno: 06. 05. 2019