Tříkrálový průvod s živými velbloudy

 

Stalo se již tradicí, že na svátek Tří králů v našem městě v čele tříkrálového průvodu jedou Kašpar, Melichar a Baltazar na živých velbloudech. Nejinak tomu bude letos. Průvodu se můžete zúčastnit v sobotu 5. ledna.

Tři králové na příbramskou radnici dorazí krátce před 16. hodinou. Po zaznění Tříkrálové fanfáry v podání souboru Astoria Brass a písně My tři králové, vyjde od radnice v 16 hodin zmiňovaný průvod. Po tradiční trase – Hailova ulice – Jiráskovy sady – Lázeňská ulice, Pražská ulice – dojde průvod na náměstí T. G. Masaryka, kde se králové pokloní Svaté rodině, jež bude čekat na pódiu. Právě zde k veřejnosti promluví mimo mudrců z Východu také zástupci města, pan farář a ředitel Farní charity Příbram.

Součástí tříkrálového průvodu je charitativní tříkrálová sbírka. V tento den se tedy budete zcela jistě setkávat se skupinkami koledníků, kteří budou vybírat prostředky do zapečetěných kasiček. Kasičky jsou označeny logem Farní charity a razítkem Městského úřadu Příbram. Každá skupinka koledníků má svého vedoucího, který je vybaven kartičkou se jménem a číslem, jež se shoduje s číslem kasičky. Dvě třetiny vybraných prostředků zůstane pro příbramskou Farní charitu a budou použity na nákup vozu pro dopravu pečovatelky ke klientům pečovatelské služby.

Průvodem akce nekončí. Těšit se můžete na Chůdadlo a také kapelu Pozdní sběr.

  

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí 
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

 Počet zobrazení: 956 | Aktualizováno: 03. 01. 2019