Tulipánový měsíc

Tulipánový měsíc přináší s jarem naději všem onkologicky nemocným pacientům, jejich rodinám, ale i pečujícím lékařům. Zapojí se i školy.

Již čtvrtým rokem se Oblastní nemocnice Příbram připojuje ke kampani společnosti Amelie k projektu podpory onkologicky nemocných. Jedná se o symbolické vyjádření podpory této skupině pacientů pomocí tulipánové výzdoby onkologických oddělení a ambulancí v měsíci březnu. Ke zkrášlení nemocnice přispějí svými obrázky a dalšími výtvory také děti a žáci příbramských mateřských, základních a základních uměleckých škol.

Obrázky však nemalují pouze děti, ale i dospělí - připojte se také k tvůrcům výzdoby a namalujte nebo vyrobte radost přinášející tulipány. Své výrobky můžete nosit až do konce února do Dobrovolnického centra na Zdaboř, Podbrdská 269, Příbram - kontaktní adresa: dobrovolnicke.centrum@onp.cz

„V minulém roce se do tohoto projektu zapojily i některé příbramské a mimopříbramské školy a podařilo se nám vyzdobit nejen onkologickou ambulanci, ale také lůžková oddělení Následné péče a okolní chodby. Tato výzdoba byla opravdu kladně přijata a naše nemocnice na pár jarních měsíců doslova rozkvetla,“ říká Mgr. Monika Ciklerová, zdravotně sociální pracovnice a koordinátorka Dobrovolnického centra.

„Věříme, že prostřednictvím těchto obrázků a drobných děl s motivem tulipánů projevíme podporu nemocným lidem, jejich rodinám, ale i nemocničnímu personálu,“ uvedl místostarosta města Příbrami Václav Švenda.

Cílem Tulipánového měsíce je přinést s jarem i naději všem, kteří se osobně, či v blízkém okolí setkávají s onkologickým onemocněním. Amelie proto zviditelňuje problematiku psychosociální pomoci onkologicky nemocným a jejich blízkým a zároveň nabízí konkrétní možnosti podpory a pomoci.

 

Tulipánový měsíc 2017
- informuje o tom, co je psychosociální pomoc a proč je třeba
- nabízí možnost konkrétní pomoci nemocným v nemocnicích formou dobrovolné činnosti při realizaci projektu
- nabízí různé možnosti finanční podpory bezplatných služeb Center Amelie
- umožňuje jednoduchou formou vyjádření podpory nemocným a zdravotníkům v nemocnicích

Více informací 

Pavlína Svobodová, tisková mluvčí 
pavlina.svobodova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

 

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

 

 

 Počet zobrazení: 1974 | Aktualizováno: 10. 02. 2017