Turistický vláček poprvé vyjede 7. května

Od května do září bude v Příbrami jezdit turistický vláček. Poprvé vyjede 7. května 2016. Jezdit bude trasou Pražská ulice - Václavské náměstí - Kpt. Olesinského - Balbínova - Svatá Hora - Mixova - Milínská-náměstí T. G. Masaryka. Jízdné, které bude vybírat zaměstnanec Technických služeb města Příbrami, bylo stanoveno na 20 Kč za osobu, děti do 10 let pojedou za 10 Kč a senioři nad 70 let zdarma. Na základě komunikace s policií a vzhledem k tomu, že se bude rekonstruovat D4 a objízdné trasy povedou i přes město, bude vláček jezdit pouze o víkendech. Jízdní řády turistického vláčku budou zveřejněny po jejich konečném zpracování.

S využitím vláčku se počítá i při oslavách 800. výročí města. Vláček se využije také při propagaci Hudebního festivalu Antonína Dvořáka. Ve středu 4. května bude v rámci doprovodné akce „Den s Antonínem Dvořákem“ projíždět Pražskou ulicí.  Bude vozit hudebníky hrající skladby vážné hudby přímo z jedoucího vláčku.

O vláčku
Turistický vláček byl městem pořízen v roce 2013 za cenu 1,6 milionu korun (bez DPH). Jeho kapacita je 36 míst. V loňském roce vláček vůbec nevyjel, a to zejména z důvodu rekonstrukce Svaté Hory a také kvůli nesouhlasnému stanovisku policie, která vzhledem k loňským rozsáhlým uzavírkám silnic z důvodu rekonstrukce místních komunikací jeho provoz nedoporučila. Vláček pro město provozuje společnost Arriva.

Pavlína Svobodová, tisková mluvčí

pavlina.svobodova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

 Počet zobrazení: 3002 | Aktualizováno: 19. 04. 2016