U vznikajícího parkoviště vedle nemocnice bude nově stavět autobus MHD

 

Parkoviště v ulici Gen. R. Tesaříka u příbramské nemocnice již začíná mít jasnější obrysy. Projekt výstavby 122 nových parkovacích míst financuje město Příbram ze svého rozpočtu, hrubý předpoklad uvedení parkoviště do provozu je únor 2018. Součástí projektu je i vybudování točny pro autobusy MHD, nová zastávka bude stát přímo před nemocnicí.

Zaparkovat v centru Příbrami je nejen pro občany našeho města mnohdy dobrodružnou anabází. Ke zlepšení této situace jistě přispěje nově vznikající parkoviště. Z celkem 122 parkovacích stání jich bude 8 vyhrazeno pro osoby se sníženou pohyblivostí. Projekt počítá i s estetickou stránkou věci, součástí parkoviště proto budou i drobné parkové úpravy.

Výhodou nového parkoviště bude také to, že lidé, kteří cestují do nemocnice pomocí MHD, budou moci využít nově zbudované zastávky přímo před nemocnicí.

Předmětné pozemky o celkové ploše cca 3.500 m2 jsou v majetku města, původní idea počítala s dotovanou výstavbou parkovacího domu. „Přestože se bohužel nepodařilo nalézt jakýkoliv dotační titul, který by nám pomohl toto parkoviště financovat, rozhodli jsme se jej realizovat výhradně z vlastních finančních prostředků,“ vysvětluje starosta města Příbrami Jindřich Vařeka s tím, že z těchto důvodů se město rozhodlo od původního projektu parkovacího domu na těchto pozemcích ustoupit a vybudovat svoje parkoviště. „Důvodem takového rozhodnutí je neudržitelnost současné situace s parkováním před nemocnicí,“ doplnil.

„Jsme si vědomi, že zaparkovat právě u nemocnice je v současné chvíli doslova horor. Výstavba této nové parkovací plochy by tak měla mnoha lidem ulehčit život,“ předpokládá místostarosta města Příbram Václav Švenda s tím, že se v oblasti parkování je výstavba této plochy jednou z největších staveb poslední doby. „Za vznikem parkoviště stojí snaha vedení města postupně zajistit parkovací místa v centru Příbrami tak, aby jeho návštěvníci měli pokud možno co nejjednodušší možnost zaparkování,“ dodává.

Projekt počítá s instalací parkovacího systému, ten však prozatím ještě nebyl stanoven. „Prioritou je pro nás to, aby byl systém co nejefektivnější. Aby ten, kdo přijede, parkovací místo vždy našel,“ doplňuje na závěr místostarosta.

Náklady na výstavbu dosáhnou výše 9 milionů 147 tisíc korun, zhotovitelem stavby je společnost BES, s. r. o. Pokud vše půjde podle plánu a klimatické podmínky při výstavbě budou příznivé, parkoviště by řidiči mohli začít využívat v únoru 2018. 

Pavlína Svobodová, tisková mluvčí  
pavlina.svobodova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

Oficiální FB stránky města Příbram

 

 

 

 Počet zobrazení: 2704 | Aktualizováno: 16. 10. 2017