Ukliďme svět, ukliďme Česko v Příbrami

0 0 0

Ukliďme svět, ukliďme Česko v Příbrami: uklízel se komunální odpad, pneumatiky, či plasty

Do sobotní celorepublikové akce „Ukliďme svět, ukliďme Česko“ se zapojili i obyvatelé Příbrami.

Úklidové akce se zúčastnilo 96 příbramských dobrovolníků, kteří vysbírali 10 m3 odpadů komunálního charakteru, včetně pneumatik. „V rámci úklidu bylo po městě také nasbíráno, vytříděno a vloženo přímo do žlutých kontejnerů celkem 16 pytlů s plasty,“ přibližuje Marcel Strnad z odboru životního prostředí.

Úklid proběhl na několika místech města a v jeho okolí. Dobrovolníci uklízeli na Nové Hospodě, dále u pramene Kocáby a kolem silnice na učiliště Dubno, také na Drkolnově kolem ulice Nad Štolou a lesní cesty z Rožmitálské ulice k zahrádkářské kolonii, pak kolem Čekalíkovského rybníka, u lesa za Svatou Horou směrem na Háje, v sadě Svatá Hora, u vysílače u Dolu Prokop a dále na vykáceném svahu na vyhlídce na Svatou Horu. Uklízelo se také v ulici Gen. R. Tesaříka, v sadu mezi Hvězdičkou a Židovským hřbitovem a skauti sbírali odpad kolem asfaltové cesty u Nového rybníka. Další skupiny dobrovolníků prováděly úklid kolem dopravního hřiště, v lesíku Čertův pahorek, v Orlově, na svahu za garážemi v ulici Pod Haldou, na parkovišti před bývalou šachtou č. 15 a pod garážemi v ulici Anenská.

„Tento typ akce se v našem městě v tomto rozsahu konal již po druhé. Děkujeme všem dobrovolníkům za jejich čas a energii, kterou do úklidové práce vložili,“ zhodnotil Marcel Strnad s tím, že v Příbrami se letos, oproti loňsku, kdy jich přišlo 60, zapojilo více občanů.

Pavlína Svobodová, tisková mluvčí

pavlina.svobodova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

 Počet zobrazení: 2825 | Aktualizováno: 19. 04. 2016