Ukliďme svět, ukliďme Česko

Příbram se i v letošním roce zapojí do akce „Ukliďme svět, ukliďme Česko“

Akce „Ukliďme svět, ukliďme Česko“ je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky. Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. Společně v jeden den. Nelíbí se vám odpadky pohozené v přírodě? Vadí vám nepořádek v okolí vašich domovů? Tak se v sobotu 8. dubna 2017 k této úklidové akci připojte i v Příbrami.

Už za necelý měsíc se desetitisíce dobrovolníků v Česku vydají udělat dobrý skutek, nejen pro přírodu, ale i pro sousedy, pro své děti, pro čisté životní prostředí, pro svůj pocit odpovědnosti. Dobrovolnický úklid toto všechno v sobě má. Jeden den společně uklízí, mnoho dní poté se dobrovolníci radují z výsledku. Jejich nová zkušenost tak může úplně změnit jejich pohled na vytváření odpadu i vznik černých skládek. Zároveň mohou být svým činem sami inspirací pro okolí.

O tom, že akce má smysl, není pochyb. „Úklidové akce se v loni zúčastnilo 96 příbramských dobrovolníků, kteří vysbírali 10 m3 odpadů komunálního charakteru, včetně pneumatik. V rámci úklidu bylo po městě také nasbíráno, vytříděno a vloženo přímo do žlutých kontejnerů celkem 40 pytlů s plasty,“ připomíná výsledky loňského dobrovolnického úklidu Marcel Strnad z Odboru životního prostředí s tím, že Příbram se do akce zapojuje již třetím rokem.

Dobrovolníci o letošní účast na této akci se mohou již teď přihlásit na odboru životního prostředí telefonicky na čísle 318 402 476, nebo emailem marcel.strnad@pribram.eu. Rukavice, pytle a svoz odpadu zajištěn.

Příbramský dubnový úklid se netýká jen města samotného, ale i přilehlých osad. „I pro jejich obyvatele zajistíme rukavice, pytle a následný svoz odpadu z příslušných lokalit. Hlásit se mohou telefonicky, nebo emailem na výše uvedených kontaktech,“ dodává Marcel Strnad s tím, že Technické služby nasbíraný odpad hned ten den odvezou.

 

 

Ukliďme svět, ukliďme Česko
Akce má především za cíl širokou veřejnost skrze vlastní zážitek poučit o závažnosti problému černých skládek a odpadu v přírodě, oživit témata diskuze o odpadech a recyklaci a takto vlastnímu vzniku černých skládek předcházet.

Více informací naleznete zde: http://www.uklidmecesko.cz

Pavlína Svobodová, tisková mluvčí
pavlina.svobodova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

 Počet zobrazení: 2393 | Aktualizováno: 20. 03. 2017