Užijte si víkend v Příbrami

Vážení, srdečně Vás zveme do Příbrami, kde se budou tento víkend konat zajímavé akce.

26. Prokopská pouť

V areálu dolu Marie bude pivní stan, ve kterém bude od čtvrtka probíhat pestrý program. Zahrají kapely Budvar Quintett, Cirkus Hulata, Sousedé, Toulavá kapela. Podrobný program

V sobotu se uskuteční tradiční Čepobití a v neděli bude slavnostní pouť zahájena Hornickou parádou. Poté proběhne bohoslužba ve Sboru Mistra Jakoubka ze Stříbra, polní mše u kostela sv. Prokopa, koncert sboru a další kulturní program.

Plakát ke stažení

 

Humor Fest

Od pátku do neděle se v rekreačním areálu Nový rybník a v Letním kině v Příbrami představí více jak stovka umělců. Celkem na čtyřech scénách se odehraje 1. ročník největšího festivalu humoru v ČR. Do Příbrami přijedou například legendy Jiří Suchý s Jitkou Molavcovou, Luděk Sobota, Jiří Lábus nebo Alois Náhlovský. Brány festivalu se otevřou v pátek 3. 7. ve 14.00 hodin. Program začíná v 18.00 v Letním kině a uvidíte třeba Luďka Sobotu, Miloše Knora, Petra Jablonského, nebo Čoko Voko. Ve 23.15 hodin odehraje úžasné atmosférické představení Vanda Hybnerová a Lucia Kašiarová.

V sobotu a v neděli začíná program už od 10.00 hodin a na festival se dostanete už za 250,-, nebo 290,- Kč. Denní vstupné nabízí tři scény. Na dětské scéně se představí například Cirkus Žebřík, Vanda Hybnerová, nebo Slávek Janoušek. Stand up a music scéna nabízí například stand up komedy v podání brněnských Na Mikrofon, recitál andělských Žambochů, nebo rap Vojtaana – Vojty Záveského. Ve svých One man show vás dostanou do kolen Radek Petráš, nebo Dominik Heřman Lev. Skvělá představení jsou připravena v Šapito. Martin Zbrožek, Lukáš Pavlásek a jeho One man show „Kdo nepláče, není Čech“, skvělá Vosto5, nebo Krátké úderné divadlo s Jakubem Žáčkem. To je ovšem jen velmi omezený výčet těch, které můžete vidět ne denních scénách.

Hlavní scéna nabídne v sobotu největší vystoupení Na Stojáka v ČR. Lukáš Pavlásek, Iva Pazderková, Karel Hynek, Dan Čech, Jakub Žáček, Marek Daniel, Nasty, En-Dru a další. Celkem 19 „nastojáků“ v jednom večeru. Vrcholem festivalu bude nedělní předání ceny za „Celoživotní útok na bránice“, kterou převezme pan Jiří Suchý. Chybět u toho nebude Jiří Lábus, Jitka Molavcová, Jakub Kohák, Aleš Háma, Vlasta Redl, Lukáš Pavlásek, Martin Zbrožek a další. Hlavní scénu po celý víkend moderují Ester Kočičková a Petr Vydra.

Program Humor Festu je opravdu nabitý, ale nabízí také řadu doprovodných akcí. Mistrovství ČR ve smíchu, výstavu Petra Urbana, nebo závody v běžeckém vodním slalomu. Největší z nich je ovšem Pochod klaunů městem a fotbalový zápas mezi 1.FK Příbram a Teamem Humor Festu.

Pochod klaunů bude vypraven v neděli 5. 7. ve 12.00 hodin z areálu Nový rybník a půjde se na stadion 1.FK Příbram. Tam se ve 14.00 hodin odehraje zmíněný fotbalový zápas. Pochodu se může zúčastnit každý, nejen návštěvníci festivalu. Lidé se mohou přidávat cestou, a pokud si zakoupí Červený nos, podpoří tak spolu s námi nadaci Konto Bariéry. Vstupné na fotbal je dobrovolné a výtěžek bude věnován dětskému domovu Pepa v Příbrami. Zápas bude komentovat živě Karol Polák!

Festival je koncipován pro celou rodinu, a tak bude připraven kromě dětské scény i dětský stan. Děti budou soutěžit, budou pro ně připraveny hry a dílničky.

V sobotu a v neděli od 10.00 hodin si odvážnější z diváků mohou zkusit vystoupit na Open scéně. Zkusit si stand  up, nebo zahrát a zazpívat může každý. Připraveny jsou i workshopy projektů Smíchologie a Textové dílny Slávka Janouška, která na festivalu pokřtí své nové CD.

Cenu Humor Festu v žánru Stand up comedy získají dva z dvanácti finalistů, kteří na festival postoupili z předkol v Praze a v Brně. Bude udělována cena poroty a cena diváků. Přijďte se na mladé talenty podívat, podpořit a dát hlas tomu, kdo vás nejvíc pobaví. Soutěž proběhne v sobotu od 12.00 do 14.30.

Permanentka na celý festival stojí 1.190,- Kč a v ceně je vstup do příbramského Aquaparku. Vstupné na pátek je 390,- Kč. Denní vstupenka na sobotu stojí 290,- Kč (děti 100,-), na neděli pak 250,- Kč (děti 80,- Kč). Sobotní i nedělní vstupenka s hlavní scénou je za 490,- Kč (děti 120,- Kč). 

Humor Fest je odvážný projekt, který u nás nemá obdoby. Ale nejen u nás. Svým rozsahem se řadí mezi největší festivaly evropské, co se žánru týká. Organizátoři festivalu jsou rozhodnuti založit tradici, a zařadit tak Příbram po bok významných festivalových měst. Už příští rok se festival bude pyšnit přívlastkem: Mezinárodní.

Přijďte s námi strávit báječný začátek prázdnin, počasí bude letní, a i když chápeme, že celý rok se smát nemůžete, tři dny se to vydržet dá.   

Arnošt Frauenberg, ředitel festivalu Humor Fest
reditel@humorfest.cz
www.humorfest.cz

Plakát ke stažení

 

 

Užijte si venkovní bazén v Příbrami

Předpověď počasí na víkend je více než slibná. Slunce, slunce a zase slunce. Dovolujeme si pozvat všechny, kteří tento víkend budou trávit v Příbrami na parádní koupačku. Z důvodu konání Humorfestu bohužel nebude možný volný vstup na Nový rybník, venkovní bazén Aquaparku však bude plně k dispozici a to od 10,00 hodin do 20,00 hodin. Teplota vody se pohybuje mezi 24-26 stupni Celsia, takže ideální.

Navíc na pátek 3. 7. máme pro návštěvníky připravenou promo akci značky NIVEA. Promotérky budou rozdávat vzorečky opalovacích krémů a součástí prezentace bude stan s UV kamerou, kde si návštěvníci mohou ověřit, jak dobře se mažou a jestli jsou tak dostatečně chráněni před sluncem.

Další zpestření pobytu na venkovním bazénu je naplánováno na pátek 10. 7. Jedná se o roadshow konanou ve spolupráci s Internetem Pb a Kačeři, o. s. Pro návštěvníky bude připravena hudba, soutěže o hodnotné ceny pro děti i dospělé a spousta zábavy.

Tak určitě přijďte, těšíme se na Vás.

Tým SZM Příbram

 Počet zobrazení: 2746 | Aktualizováno: 01. 07. 2015