V lesoparku Litavka vznikne malá obora s posezením

Novým obyvatelem příbramského lesoparku Litavka se již brzy stane ovce kamerunská. V prostoru za fotbalovým stadionem vznikne malá obora pro zvířata, pro její návštěvníky se chystá posezení a altán s krbem. Po otevření naučné stezky v loňském roce se tak návštěvníkům tohoto atraktivního území města otevírá další důvod k jeho návštěvě.

Městské lesy Příbram, které provozují i Oboru Skorotín s daňky, divokými prasaty a muflony v nedalekých Trhových Dušníkách, začaly s přípravou projektu již v loňském roce. „Rada města nyní projekt schválila, stavět se začne zanedlouho. Předpokládaná doba provedení je červen 2016,“ uvedl místostarosta města Příbrami Václav Švenda.

ZOO koutek o plánované výměře 2000 m2 bude oplocen, použity budou dřevěné kůly a oborní pletivo. „Součástí koutku bude i vybudování drobných dřevostaveb, jako je krmelec, slanisko a stáj sloužící ke krmení a chovu těchto zvířat,“ přibližuje ředitel Městských lesů Příbram František Chytka s upozorněním, že zvířata nebude možné krmit.

Pro návštěvníky se chystá vybudování altánu s krbem vybaveným zachytávačem jisker. Tam bude možné si opéci například špekáček. V okolí altánu městské lesy rozmístí lavice, stoly a odpadkové koše. Pohledové části stavby budou z odkorněné kulatiny, aby nenarušovaly rámec krajiny.

„Doufáme, že se obora s ovcemi stane dalším oblíbeným cílem výletů Příbramáků, kteří již teď v hojných počtech lesopark využívají,“ dodal místostarosta Švenda.

 

O naučné stezce v Lesoparku Litavka
Naučná stezka, kterou lemují informační tabule se dvanácti zastaveními, se nachází na jihozápadním okraji města Příbrami v údolí říčky Litavky. Otevřena byla na podzim roku 2015. Výchozím místem stezky je parkoviště u fotbalového stadionu FK Příbram, anebo v opačném směru osada s názvem Vysoká Pec u Vysokopeckého rybníka, tzv. Pecováku. Jedná se o zákoutí zajímavé jednak z hlediska přírodovědného i historického, ale souvisí také s hornickou činností. Naučná stezka vznikla ve spolupráci města Příbram, občanského sdružení Ochrana fauny a za vydatné pomoci Hornického muzea Příbram a Státního okresního archivu Příbram. Dvanáct zastavení poskytuje návštěvníkům nejen informace o fauně, flóře, či o místech, kde se před stovkami let zpracovávala stříbrná ruda, ale na své si přijdou i děti, které mohou v rámci putování plnit různé zábavné úkoly.

Více zde: http://www.lesopark.pribram.eu/litavka.php

Pavlína Svobodová, tisková mluvčí

pavlina.svobodova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

ZOO koutek o plánované výměře 2000 m2 v lesoparku Litavka bude oplocen, použity budou dřevěné kůly a oborní pletivo. Na fotografii je ředitel Městských lesů Příbram František Chytka spolu s místostarostou města Příbram Václavem Švendou.

 

Městské lesy Příbram provozují i Oboru Skorotín s daňky, divokými prasaty a muflony v nedalekých Trhových Dušníkách.

 

 

 Počet zobrazení: 3379 | Aktualizováno: 12. 04. 2016