V novém roce bude ulice města brázdit Taxík Maxík

0 0 0

 

Město Příbram díky projektu Konta Bariéry a lékárenské sítě Dr. Max získalo vůz, který bude od ledna nadcházejícího roku sloužit seniorům a hendikepovaným spoluobčanům. Službu Taxík Maxík bude provozovat Charita Příbram.

 

Taxík Maxík je služba, která je díky výši uvedenému projektu provozována v několika českých městech a v lednu bude zavedena také v Příbrami.

„Městu se podařilo získat dotační prostředky na pořízení vozu, kterým bude provozována služba Taxík Maxík. Jde o službu, která je určena seniorům nad 65 let a držitelům průkazů ZTP či ZTP/P, případně doprovázející osobě. Tento vůz jsme předali do užívání Charitě Příbram, která bude službu pro občany města na základě dohodnutých pravidel provozovat. Cena jízdného je 70 Kč do vzdálenosti 10 km a následně 10 Kč za km a osobu. Zmíněná doprovázející osoba platí 35 Kč za jízdu,“ uvedl starosta Jan Konvalinka.

Taxík Maxík bude uvedené skupině osob sloužit především při cestách k lékaři, do zdravotnických zařízení, při potřebě zařízení si osobních potřeb a třeba i za volnočasovými aktivitami. Prozatím bude dle dohody s Charitou taxi k dispozici ve všední dny v čase od 7.30 do 14.30 hodin. Provoz samotný samozřejmě ukáže, zda je toto vyhovující, nebo bude třeba provést určité změny. Objednávat se klienti budou moci na telefonním čísle 605 170 120, které je uvedeno přímo na automobilu, a to minimálně 24 hodin předem.

„S ohledem na předpokládaný zájem a zkušenosti z ostatních měst, kde je tato služba provozována, bych ale doporučoval službu objednat s větším předstihem. Taxík Maxík začne po městě jezdit v lednu, o přesném datu budeme společně s Charitou Příbram informovat,“ doplnil informace starosta Konvalinka.

Oficiální předání vozu do užívání Charitě Příbram proběhlo v pátek 16. prosince, kdy také na svatohorském nádvoří proběhlo požehnání tohoto vozu.

 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí
eva.svehlova@pribram.eu

Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946 

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram 

 

Taxík Maxík

 Počet zobrazení: 1254 | Aktualizováno: 20. 12. 2022