V sobotu videomapping, ve čtvrtek ohňostroj

O víkendu přijďte na videomapping, ve čtvrtek pak na ohňostroj

Závěr letošního roku bude v Příbrami plný zábavy. Uskuteční se tradiční adventní program s netradičním videomappingem a pár dní před čertovskou nadílkou se můžete těšit na Příbramský krampuslauf a oblíbený ohňostroj.

Předvánočně laděné povídání o historii města Příbrami promítané na zeď kostela. Tak by se dala v kostce popsat netradiční podívaná, která čeká na obyvatele města v sobotu 26. listopadu. „Někteří už vědí, o čem je řeč. Videomapping byl součástí programu letošní Šalmaje. Je to skvělá příležitost zábavnou formou poznat historii našeho města. V tomto případě bude vše laděné vánočně, a tak věřím, že si na své přijdou návštěvníci každého věku,“ láká místostarosta Václav Švenda.

Videomapping je forma audiovizuálního umění, které mění představy o reálném prostoru a naprosto vtahuje diváky do děje. Dokonalá hra světel a stínů doprovázená hudbou nebo slovem vynikne samozřejmě za tmy a dokáže vytvořit iluzi zcela nového prostoru a navodit velmi nevšední zážitek.

Historie na historické stěně
Historie města se bude promítat na jednu z nejstarších budov v Příbrami, totiž na kostel sv. Jakuba na náměstí T. G. Masaryka. Průvodcem bude pohádková babička, která pamatuje opravdu mnoho – 800 let. Díky videomappingu se tak malí i velcí seznámí s klíčovými historickými událostmi a postavami – dozvíte se o vzniku města, o loupeživých rytířích, stříbrných dolech, třicetileté válce, rostoucím věhlasu Svaté Hory i svého času nejhlubší šachtě na světě.

Hlavní podíl na scénáři má lídr hudební skupiny Ginevra Václav Plecitý a k jednotlivým pasážím se vyjadřovali také historici Věra Smolová a Josef Velfl. Show se uskuteční dvakrát – v 17.00 a 19.30.

 

Čertovský večer zakončí ohňostroj
V diskusích na internetu si někteří lidé posteskli, že při letošním zahájení adventu nebude ohňostroj. Příbramští však o něj rozhodně nepřijdou. Proběhne jen o pár dní později, ve čtvrtek 1. prosince, kdy Příbram ovládne čertovská zábava, ke které se ohňostroj zcela jistě hodí nejlépe.

„Jen pár dní před Mikulášem, který je u nás tradičně spjat i s návštěvou čertů, zažije město Příbramský krampuslauf,“ připomíná místostarostka Alena Ženíšková. Průvod čertů v perfektních maskách projde ulicí Osvobození a následně v 17.50 se obloha nad městem rozzáří bohatým ohňostrojem. Pokud přijdete s malými dětmi, které by se mohly čertů bát, pak je ideální zaujmout místo před gymnáziem nebo kulturním domem. Bude odtud dobře vidět na ohňostroj odpalovaný ze střechy plaveckého bazénu a zároveň méně na strašidelné masky.
UPOZORNĚNÍ: TATO AKCE BUDE NATÁČENA POMOCÍ DRONU

S tím, jak se budou k zemi snášet poslední barevné pruhy ohňostroje, zaduní před plaveckým bazénem první tóny oblíbené rockové kapely Výčep.

 

Pavlína Svobodová, tisková mluvčí 
pavlina.svobodova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

 

 

 Počet zobrazení: 2813 | Aktualizováno: 23. 11. 2016