Vandal se zaměřil na autobusové zastávky

 

Autobusové zastávky se staly terčem útoku vandala. Škoda se pohybuje v desítkách tisíc korun, celou záležitost šetří Policie ČR. 

Zhruba před měsícem byl poškozen CHLCD monitor na autobusové zastávce ve Školní ulici. Škoda se v tomto případě vyšplhala na 47 tisíc korun a případem se zabývá Policie ČR.

„Bohužel nejde o ojedinělý případ. Aktuálně došlo k poškození dalších dvou monitorů, a to na zastávkách na Nové Hospodě a u Polikliniky Ravak. I tentokrát byl podán podnět k prošetření na Policii ČR, která má přístup k záznamům z městského kamerového dohlížecího systému. U těchto případů prozatím čekáme na vyčíslení škody,“ uvedl starosta města Jan Konvalinka.  

Kromě zmíněných monitorů byly v posledních dnech poškozeny také samotné zastávkové přístřešky, kdy ve třech případech došlo k rozbití skleněných stěn.

„Jde o situaci, ve které mi nezbývá nic jiného než říci, že lidská tupost je nedozírná. Na jedné straně se snažíme město zvelebovat, a na straně druhé se najdou jedinci, kteří pouze škodí a svým konáním působí městu finanční škodu. Doufám, že pachatel či pachatelé budou dostiženi,“ dodal Jan Konvalinka a zároveň žádá občany, pokud by měli informace vedoucí k dopadení pachatelů, aby poskytli součinnost Policii ČR.  

 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí 
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946 

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram 

 

monitor-vandalové1 

 

monitor-vandalové2

 

monitor-vandalové3Počet zobrazení: 267 | Aktualizováno: 16. 04. 2021