Včera byl zahájen již 47. ročník Hudebního festivalu Antonína Dvořáka

Včera večer byl slavnostně zahájen již 47. ročník Hudebního festivalu Antonína Dvořáka skvělým recitálem světově uznávaného basbarytonisty Adama Plachetky. Diváci také mimo jiné vyposlechli skladby Antonína Dvořáka v podání čínské sopranistky Xianyu Yuege. Vše pod taktovkou dirigenta Tomáše Braunera v podání Plzeňské filharmonie.

Hudební festival Antonína Dvořáka se letos koná ve dnech od 29. dubna do 4. června 2015. Příbram a jeho okolí čeká devět koncertů s mottem „Antonín Dvořák očima VÝCHODU“, během nichž se představí nejen umělci ze zemí na východ od České republiky, ale také vycházející hvězdy českého a mezinárodního uměleckého světa. Ve světové premiéře zazní skladba indického charakteru inspirovaná Novosvětskou symfonií. Vstupenky na jednotlivé dny, včetně závěrečného koncertu, lze pořídit na vybraných místech konání festivalu.

„Každoročně si prostřednictvím festivalu spolu s dalšími významnými skladateli připomínáme dílo Antonína Dvořáka, který si díky dlouholetým letním pobytům ve Vysoké vytvořil s naším krajem silné pouto. Letošní dramaturgii jsme vsadili do kontextu vztahu východních kultur s Dvořákovou tvorbou. Hledáme spojitosti především s indickými kompozičními strukturami a necháme se jimi vzájemně inspirovat,“ vysvětluje programová ředitelka Hudebního festivalu Antonína Dvořáka Mgr. Albína Houšková.

Více informací naleznete zde: http://hfad.cz/

Autor foto: Město Příbram, Pavlína Svobodová.

 

Slavnostní položení kytice u sochy Antonína Dvořáka před Divadlem A. Dvořáka Příbram. V popředí místostarostka města Příbrami Alena Ženíšková v doprovodu Antonína Dvořáka III.

 

Diváky na slavnostním zahájení festivalu v divadle Antonína Dvořáka přivítal místostarosta města Příbrami Václav Švenda a herec souboru divadla Vladimír Mrva.

 

Festival byl zahájen recitálem světově uznávaného basbarytonisty Adama Plachetky.

 

 

Diváci také mimo jiné vyposlechli skladby Antonína Dvořáka v podání čínské sopranistky Xianyu Yuege.

 

Několikanásobný standing ovation, publikum bylo nadšené a vyžádalo si několikanásobný přídavek. Celý večer proběhl pod taktovkou dirigenta Tomáše Braunera v podání Plzeňské filharmonie.

 Počet zobrazení: 2000 | Aktualizováno: 30. 04. 2015