Vhazoval Dominik Hašek i vedení města

 

Zakončení hokejové sezóny se mimo jiných zúčastnil legendární brankář Dominik Hašek. Celá akce se nesla ve sportovním duchu s charitativním podtextem. Vybrané vstupné putuje Spolku Ichtyóza.

 

Jméno Jaroslav Krůta je v příbramských sportovních kruzích známé především díky akcím jako zmiňované Zakončení sezóny 2018-2019. Tyto akce mají vždy charitativní podtext a tentokrát byla částka 15 600 korun vybraná na dobrovolném vstupném určena Spolku Ichtyóza.

Spolek Ichtyóza založila v roce 2016 Hana Kadlecová, jejíž syn Martin touto nevyléčitelnou kožní chorobou trpí a společně s dalšími členy spolku byl utkání přítomen. „Jsme velmi rádi za jakoukoliv pomoc. Děti si tuto sportovní akci užívají, a navíc je jim s jejich diagnózou na zimním stadionu dobře,“ uvedla při akci Hana Kadlecová.

V průběhu odpoledne se sehrály tři zápasy. Utkání týmu žen proti VIP Příbram dopadlo nerozhodně 7:7. Jako druzí na ledovou plochu nastoupili naši mladí hokejisté, mezi kterými se bezpochyby rodí velké talenty. V posledním utkání se proti sobě postavili Veteráni ČR a domácí HC Příbram. Zde se projevily zkušenosti z nejvyšších soutěží a výsledek byl nakonec 8:4 v neprospěch domácích. Ovšem jak zdůraznil Jaroslav Krůta, nešlo o výsledky.

Především nejmenší hráči a diváci si užívali možnost setkání s Dominikem Haškem, který se společně s Renátou Veseckou ujal vhazování u prvního zápasu. „Jsem potěšen, že Dominik Hašek naše pozvání přijal a navíc přislíbil účast i na dalších akcích. Stejně tak si vážím podpory města Příbram, účasti pana starosty a místostarosty a pomoci všech zainteresovaných,“ řekl po úspěšné akci Jaroslav Krůta.

„Z pohledu návštěvníka mohu říci, že se jednalo o pěknou akci s mnoha zajímavými momenty, a navíc s úžasnou charitativní myšlenkou. Jediné, co mě mrzí, je poměrně malá návštěvnost. Věřím, že v příštím roce se na hokej nechá nalákat více diváků,“ zhodnotil akci místostarosta Jan Konvalinka.

 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí 
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

 

 

Dominik Hašek a Renáta Vesecká při vhazování

 

 

Dominik Hašek

 

 

Ženy – VIP Příbram

 

 

Výsledek byl nerozhodný

 

 

Společné foto po zápase

 

 

Starosta Jindřich Vařeka při vhazování

 

 

Pořadatel Jaroslav Krůta s Martínkem Kadlecem, od kterého dostal obrázek

 

 

Pro spolek Ichtyóza se vybralo 15.600 korun. Peníze od Jaroslava Krůty převzala Hana Kadlecová

 

Společné foto s HC Příbram

 

 Počet zobrazení: 1236 | Aktualizováno: 10. 04. 2019