Vyjádření starosty města a Policie ČR

3. 11. 2015

Vyjádření starosty města Příbrami ke zveřejnění neověřené informace o údajném pobodání 11letého chlapce

Dnes, tj. 3. listopadu 2015 v 6:21 hodin, došlo ke zveřejnění neověřené poplašné zprávy, a to na internetovém serveru Pribram.cz.

V této zprávě se uvádí, že v Příbrami na autobusovém nádraží došlo k přepadení a pobodání jedenáctiletého chlapce, který skončil v nemocnici a který údajně utrpěl i vážná bodná zranění na rukou a také zranění hlavy.

Již prvotní šetření státní policie v Příbrami ukázalo, že se nejednalo o loupežné přepadení a rovněž nedošlo k žádnému bodnému zranění ani zranění hlavy. U chlapce, který měl být účastníkem incidentu, došlo k drobnému povrchovému zranění (škrábanec) na hřbetu ruky.

Navíc již v dopoledních hodinách bylo policisty OOP Příbram zjištěno, že si oznamovatel událost celou vymyslel.

Ing. Jindřich Vařeka, starosta města Příbrami
Tel: 318 402 228
E-mail: jindrich.vareka@pribram.eu

 

Celý text tiskového prohlášení policie je uveden zde:
Vyjádření Policie ČR k údajnému incidentu mezi jedenáctiletým chlapcem a mladíkem:

Včerejšího dne v odpoledních hodinách jsme přijali oznámení o údajném incidentu mezi jedenáctiletým chlapcem a mladíkem, podle výpovědi oznamovatele o málo starším, ke kterému mělo dojít v blízkosti autobusového nádraží v Příbrami. V současné době prověřujeme všechny zjištěné skutečnosti přijatého oznámení, kdy z výsledků prvotního šetření nebylo zjištěno, že by se jednalo o loupežné přepadení, či jinak majetkově motivovaný čin. V rámci prověřování této události nebyla potvrzena prvotní informace, že by chlapec při incidentu utrpěl bodné zranění způsobené nožem, ani jiné vážnější zranění. U chlapce bylo zjištěno drobné povrchové zraněním na hřbetu ruky, které mu bylo ošetřeno v nemocnici, a po ošetření byl propuštěn.

Na základě uváděných a zjištěných skutečností je tento případ šetřen v rámci přestupkového řízení.

Dne 3.11.2015 bylo policisty  OOP Příbram zjištěno, že si oznamovatel  událost vymyslel, neboť tím chtěl řešit osobní situaci.

nprap. Bc. Zdeněk Chalupa
Krajské ředitelství policie Středočeského kraje oddělení tisku a prevence
mob.: 602 121 274
e-mail: zdenek.chalupa@pcr.cz

 Počet zobrazení: 2860 | Aktualizováno: 03. 11. 2015