Záchytku zpočátku zprovozníme dva dny v týdnu

Místostarostka Ženíšková: Záchytku zpočátku zprovozníme dva dny v týdnu

Protialkoholní záchytná stanice v Příbrami má své první tři lékaře. Městu Příbram se je ve spolupráci s Oblastní nemocnicí Příbram podařilo zajistit na základě dlouhodobé poptávky. Aby zařízení mohlo začít fungovat, musí být nejprve zaregistrováno na Středočeském kraji. Se zprovozněním se pak počítá od 1. března 2016: z důvodu nedostatečného počtu lékařů prozatím v omezeném, pátečním a sobotním provozu.

„Na základě mého dnešního jednání se Středočeským krajem provedeme v průběhu února registraci zařízení a zároveň připravíme provozní podmínky k tomu, abychom mohli od března protialkoholní záchytnou stanici začít provozovat,“ uvedla místostarostka města Příbrami Alena Ženíšková s tím, že zpočátku bude zařízení kvůli nedostatku lékařů v provozu pouze o víkendu, kdy se podle statistických údajů do zařízení tohoto typu dostává nejvíce lidí.

Zároveň má vedení města Příbrami v plánu lékaře poptávat i nadále. „Pokud by se jich časem přihlásilo i více, mohla by záchytná stanice začít fungovat v plném rozsahu,“ doplnila místostarostka Ženíšková a dodala, že původní předpoklady týkající se provozní doby záchytky byly plánovány na dobu denně od 19 do 7, případně od 20 do 8 hodin ráno.

Kapacita protialkoholní záchytné stanice, která sídlí v areálu příbramské nemocnice Na Zdaboři, je 10 lůžek, s oddělenými místnostmi pro ženy a pro muže. Kromě lékařů v něm budou sloužit zdravotní sestry a sanitáři.

„Naším cílem bylo již od počátku vybudovat zdravotní službu, která naplní legislativní požadavky a bude chránit naše občany před intoxikovanými osobami dopřávající si luxusu v současných zdravotnických zařízeních na úkor ostatních občanů,“ uzavřela místostarostka Ženíšková.

Pavlína Svobodová, tisková mluvčí

pavlina.svobodova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

 Počet zobrazení: 2431 | Aktualizováno: 29. 01. 2016