Zahraniční delegace na Šalmaji

 

Stejně jako v předchozích letech i letos nás u příležitosti Příbramské svatohorské šalmaje navštívili zástupci partnerských měst.

Starosta Hoornu Jan Nieuwenburg, místostarosta Freibergu Holger Reuter a zastupitelé Kežmarku Vladimír Škára a Matúš Polák byli přijati starostou města Příbram Ing. Jindřichem Vařekou a místostarostou Mgr. Václavem Švendou. V sobotu 8. září se zúčastnili průvodu na Svatou Horu a slavnostního zahájení Šalmaje i Běhu do svatohorských schodů. V odpoledních hodinách navštívili v doprovodu místostarosty Mgr. Václava Švendy areál Nového rybníka a seznámili se s průběhem jeho rekonstrukce. Poté je čekala ještě návštěva Památníku Vojna v Lešeticích u Příbrami.

Společně se starostou Hoornu přijeli do Příbrami také zástupci Výboru pro partnerství Hoorn – Příbram. S Václavem Švendou zhodnotili společný projekt, do kterého se v letech 2014–2017 zapojily mateřské a základní školy v Příbrami, Vzdělávací institut Středočeského kraje a školské organizace z Hoornu. Tento projekt se uskutečnil v rámci programu Erasmus+. Vedení obou měst vyjádřilo zájem v započaté spolupráci pokračovat i v budoucnu.

Nesmíme zapomenout také na hasiče z Hoornu, kteří opět po roce přijeli změřit své síly v Běhu do svatohorských schodů.

Děkujeme zahraničním přátelům za návštěvu a těšíme se na další pracovní setkání.

 Počet zobrazení: 310 | Aktualizováno: 14. 09. 2018