Zahrát si s Austrálií, to není jen tak

V úterý se ve velké hale příbramského zimního stadionu uskutečnil netradiční hokejový zápas. Nastoupily proti sobě ženské hráčky, jejichž týmy byly navíc z rozdílných kontinentů. Přátelské utkání mezi australskými reprezentačními hráčkami a výběrem české ženské ligy nakonec skončilo po nerozhodném výsledku 1:1 a po trestných stříleních vítězstvím hráček s klokanem na dresu.

Pokud byste řekli, že v Austrálii se hokej nehraje, mýlili byste se. „Mezinárodní hokejová federace IIHF má velký zájem, aby se hokej rozšířil do všech zemí. Kdo ví, třeba k nám příště přijedou hráčky z Konga,“ s úsměvem v této věci uvedl Petr Wadowski, předseda Komise ženského hokeje, který turnaj v Příbrami zařizoval.

A proč se zápas odehrál právě v naší velké hale? „Australská strana nás požádala v rámci jejich přípravy na Mistrovství světa o sehrání přípravného utkání. Tak jsme toho využili, protože zahrát si s Austrálií, to není jen tak,“ pokračoval dále Wadowski s tím, že narychlo sehnat v naší republice ve všední den, v podvečerních hodinách volnou ledovou plochu, nebyla vůbec jednoduchá záležitost. „Vedení provozu příbramského zimního stadionu si naštěstí s obsazeností svých ploch pohrálo a našlo díru pro naše utkání, ze kterého si naše česká děvčata odnesla jistě nejednu zkušenost,“ zakončil Petr Wadowski.

Do budoucna se ve věcech provozu obou příbramských ledových ploch chystají zajímavé změny, které se týkají například prodloužení sezóny, či plánu, jak do našeho města přilákat divácky přitažlivé podniky. Úterní zápas s Australankami se uskutečnil doslova na poslední chvíli, o dalších akcích Vás již budeme informovat s předstihem.

Pavlína Svobodová, tisková mluvčí

pavlina.svobodova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

 Počet zobrazení: 1331 | Aktualizováno: 25. 02. 2016