Zavírají se školy, ruší se akce s účastí nad 100 osob

0 0 0

 

Po dnešním jednání Bezpečnostní rady státu bylo rozhodnuto o dalších krocích souvisejících s šířením koronaviru.

 

Vláda vydala rozhodnutí o dalších mimořádných opatřeních, ke kterým patří zavření základních, středních a vyšších odborných škol, tedy opatření, které se od 11. března 2020 týká i všech příbramských škol. Mateřské školy z tohoto zákazu byly prozatím vyjmuty.

Dalším krokem je zákaz všech sportovních, kulturních, náboženských i uměleckých akcí s účastí nad 100 osob. Toto opatření platí od úterý 10. března 2020 od 18 hodin.

Opatření platí do odvolání.

 

 

Oficiální vyjádření:

Aktuální informace ke koronaviru SARS-CoV-2 původně 2019-nCoV

V souvislosti s aktuálním výskytem koronaviru ve světě Ministerstvo zdravotnictví systematicky monitoruje situaci a je v úzkém spojení jak s Evropským střediskem pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC), tak i s experty ze Světové zdravotnické organizace (WHO).

 

Nákaza COVID-19 v České republice

  • Od úterý 10. března 2020 od 18.00 budou zakázány všechny kulturní, sportovní a společenské akce nad 100 účastníků.
    dokument

  • Od středy bude do odvolání přerušena výuka ve všech základních a středních školách.
    dokument

 

Testy ve Státním zdravotním ústavu potvrdily případy lidí, kteří se nakazili koronavirem v zahraničí a v pondělí 9. března byla potvrzena nákaza člověka, který nemá cestovatelskou anamnézu. U všech je průběh nemoci mírný. Hygienici nyní provádí potřebná epidemiologická šetření včetně dohledávání všech osob, se kterými přišli nakažení do blízkého kontaktu. Na stránkách Ministerstva zdravotnictví najdete najdete denně aktualizované počty a výsledky testů

 

 

 Počet zobrazení: 2016 | Aktualizováno: 10. 03. 2020