Zažijte olympijskou atmosféru v Příbrami

Stejně jako se Emil Zátopek stal inspirací českého týmu pro LOH 2016, tak jeho historická fotografie a nesmrtelné „Nemůžeš? Přidej!“ zvou celou Českou republiku k účasti na Olympijském běhu. Ten odstartuje ve středu 22. června od 18:00 hodin také v Příbrami.

„Zvolili jsme zajímavý 5km okruh v okolí Svaté Hory se startem ze sportovního areálu města Příbram pod Svatou Horou. Pro běh jsme se inspirovali ve Švýcarsku závodem City Cross Trail (Jungfrau marathon), který kombinuje běh městem a přírodou,“ říká organizátor projektu Josef Hovorka.

„Věříme, že unikátní běh v okolí Svaté Hory bude také jedním z vrcholů oslav 800 let města Příbram. Běží se v parcích a cestách se zajímavým převýšením a nádhernými výhledy. Účastí každý podpoří olympijské myšlenky (fair play, toleranci, respekt),“ dodává Matěj Machuta jeden z organizátorů.

Historie Olympijského dne sahá až do roku 1894, kdy byl založen Mezinárodní olympijský výbor. Na počest této události se po celém světě každoročně pořádá Olympijský den. U nás se v rámci Olympijského dne pořádají pod záštitou Olympijského výboru běžecké závody pro všechny věkové kategorie již od roku 1987.

Letos při včasné registraci čeká na každého originální tričko s kresbou Emila Zátopka. Olympijský běh v Příbrami se koná pod záštitou města Příbram a hejtmana Středočeského kraje v rámci projektu Žijeme PRO.

Legendární Emil Zátopek
Emil Zátopek vyhrál čtyři zlaté a jednu stříbrnou olympijskou medaili. V roce 1952 na LOH v Helsinkách získal slavný „hattrick“, když se stal olympijským vítězem na tratích 5 000 m, 10 000 m a zvítězil i na maratónské distanci, na které závodil poprvé. Na olympijských hrách reprezentoval Československo třikrát a jako první na světě překonal magickou hranici 29 minut na 10 km. Nejen tyto úspěchy, ale především vůli a odhodlání Emila Zátopka připomínáme v rámci Olympijského běhu 2016 všem běžcům a především té nejmladší generaci.

Olympijský běh 2016 Příbram se koná za podpory ČOV, města Příbram a poutního místa Svatá Hora.

Více informací:
WEB https://www.olympijskybeh.cz/zavody/detail-zavodu/pribram/
Facebook https://www.facebook.com/events/216087308783520/

Kontakt na lokální pořadatele:
Josef Hovorka, 775 921 675, hovorkajosef@post.cz
Matěj Machuta, 730 901 357, machuta@atlas.cz

 

 

 

 

 

 Počet zobrazení: 2526 | Aktualizováno: 16. 05. 2016