Zážitek z představení znásobí nové posezení

 

Příbramský kulturní dům oslavil v minulém roce své šedesátiny, je tedy nejvyšší čas k jeho obnově. Letos se dočkáme zcela nových sedadel na velké scéně divadla.

 

Celková rekonstrukce příbramského kulturního stánku by stála stovky milionů korun, a proto není možné udělat ji najednou. Před pár lety jsme se dočkali nových sedadel v kině, letos je řada na divadle a jeho velké scéně.

„Rekonstrukce byla naplánována na dobu divadelních prázdnin. Situace, kdy divadlo nemohlo a stále nemůže hrát, nás přivedla k myšlence, že by rekonstrukce mohla začít dříve. Pracovníci divadla se v uplynulých dnech pustili do demontáže sedadel a 11. května budou moci být zahájeny stavební práce,“ řekl k záměru posunu termínu starosta města Jan Konvalinka. 

V rámci projektu Úprava hlediště divadla A. Dvořáka v Příbrami se dočkáme zcela nových sedadel, vymalování sálu a instalace indukční smyčky, díky níž si představení užijí i sluchově postižení. Doposud bylo na velké scéně 488 sedadel, při rekonstrukci se jejich počet mírně zredukuje na 425 míst. „Tímto krokem dosáhneme mnohem většího pohodlí, o čemž jsme se mohli přesvědčit již po rekonstrukci kinosálu,“ dodává starosta Konvalinka. 

V nové divadelní sezóně se v hledišti velké scény můžeme těšit na nové uspořádání sedadel, která budou v zelené barvě s hnědými područkami. Celkové náklady na rekonstrukci jsou vyčísleny částkou necelých 9,5 mil. Kč. 

 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí 
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946 

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

 

 

 Počet zobrazení: 794 | Aktualizováno: 29. 04. 2020