ZEMAN maso-uzenina přijímá nové zaměstnance

Tisková zpráva 18. 11. 2015

Areál společnosti Příbramská uzenina, která loni skončila v konkurzu, je v plném chodu. Po roce a půl, kdy brány závodu v Jinecké ulici muselo opustit několik stovek zaměstnanců, je provoz díky společnosti ZEMAN maso-uzeniny v plné síle a po první náborové vlně na začátku letošního roku přijímá další nové pracovníky. Přinášíme rozhovor s generálním ředitelem Eduardem Korandou.

Areál společnosti Příbramská uzenina, která loni skončila v konkurzu, má nového majitele. Kdo jím je, jaká byla kupní cena a kdo je provozovatelem?
Areál společnosti Příbramská uzenina původně koupila společnost Res Ipsa Loquitur, cena se pohybovala v desítkách milionů korun. Zpočátku byla provozovatelem společnost ZEMAN maso-uzeniny, a. s., s více jak dvacetiletou historií a zkušenostmi v masném průmyslu, která se později stala vlastníkem areálu z důvodu nutnosti velkých investic do celého objektu.

V jakých městech má firma „ZEMAN maso - uzeniny“ své provozy a prodejny?
Výrobní provozy společnosti se nachází v Příbrami a v Zábřehu na Moravě. Co se týče prodejen, společnost provozuje po celé ČR 120 prodejen pod značkou ZEMAN maso – uzeniny. Prodejny jsou téměř v každém větším městě, nižší pokrytí je na Moravě. Dále společnost dodává své výrobky do nadnárodních řetězců např. Penny Market, Lidl, Albert, Globus atd.

Na začátku roku se v médiích psalo, že chce „ZEMAN maso - uzeniny“ svá jatka z Plzně přestěhovat do Příbrami.
Ano, v současné době jsou jatka z Plzně kompletně přestěhována do Příbrami a jsou v plném provozu.

Kolik zaměstnanců má příbramský provoz? Počítáte s náborem nových pracovních sil? A na jaké pozice?
Od začátku našeho působení v Příbrami vytváříme nová pracovní místa. V současné době u nás pracuje přibližně 300 lidí a samozřejmě s postupnou obnovou a rozšiřováním našeho závodu budou pracovní místa ještě přibývat, v budoucnosti předpokládáme celkový počet 350 - 400 zaměstnanců. Současné portfolio volných pracovních pozic tvoří zejména pracovníci do výroby, řezníci, výrobářky, administrativní pozice, řidiči, pracovníci technických úseků, mistři a vedoucí úseků.

Máte potíže s náborem kvalifikovaného personálu?
Nabízíme mnoho volných pozic a využíváme velmi dobré spolupráce s Úřadem práce v Příbrami. Nesmím opomenout ani velmi dobrou spolupráci s příbramskou radnicí. Při výběru zaměstnanců preferujeme především místní zájemce. A pokud nemají přesnou kvalifikaci, jsme připraveni je k jednotlivým odvětvím samozřejmě zaučit a snažíme se využít i jejich dosavadní kvalifikace.

Čím vším se v příbramském provozu zabýváte, jaké výrobky prodáváte?
V provozu se nachází vlastní vepřová a hovězí porážka, bourárna, výrobna polotovarů, lahůdek, škvařeného sádla a vybraných druhů uzenin, dále expedice masa a uzenin. Postupně jsme v tomto provozu začali vyrábět také výrobky, které byly u zákazníků velmi oblíbené a ke kterým jsme získali ochranné známky. Mezi tyto výrobky patří například Brdská klobása, Brdská pálivá klobása, Čertovské špekáčky, Sněženka, Vysočina, Turistický salám apod. a jsou prodávány pod značkou Příbramská uzenina. Dále nabízíme exkluzivní řadu výrobků značky Dr. Natur. Naším cílem je především dělat kvalitní výrobky z domácích surovin a pokud je děláte poctivě, tak největší výhrou a oceněním je na prvním místě spokojený zákazník a díky němu pak mohou přicházet i další ocenění, ať již v podobě regionálních nebo celonárodních soutěží. Některé z našich výrobků nesou ocenění Klasa, Zaručená tradiční specialita a Česká chuťovka.

Jak je to s podnikovou prodejnou v Jinecké ulici?
Podniková prodejna byla otevřena v samém počátku působení naší společnosti v Příbrami. Nabízí široký sortiment čerstvého masa z vlastní porážky, uzenin, lahůdek, pečiva a také zboží z teplého pultu jako je sekaná, karbanátky, pečená masa a další speciality. Jelikož se jedná o podnikovou prodejnu v místě výrobního závodu, snažíme se zákazníkovi nabídnout tu nejlepší kvalitu za akční cenu. V předchozích dnech proběhla rekonstrukce této prodejny a zákazníci byli přivítání v lepším moderním prostředí. Rád bych také zmínil, že se v areálu příbramského provozu obnovil také prodej krmného masa pro psy a kočky.

Kde se mohou hlásit případní zájemci o práci a jaké pozice aktuálně poptáváte?
Potřebujeme elektrikáře, řezníky, pracovníky do údržby, mzdovou účetní, řidiče, IT specialistu, dělníky do výroby a expedice. Teď se jedná o cca 25 lidí, hlásit se mohou u Mgr. Zuzany Hájkové na tel. 733 698 358 nebo e-mailu hajkova@musp.cz

Pavlína Svobodová, tisková mluvčí

Pavlina.Svobodova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram            

 

Generální ředitel Eduard Koranda v rekonstruovaných prostorách baleného masa.

 

 Bourárna masa.

 Počet zobrazení: 4091 | Aktualizováno: 18. 11. 2015