Zimní stadion pokračuje v modernizaci

 

V prostoru bývalé prodejny nábytku vznikl po jejím vystěhování prostor s velkým potenciálem. Návštěvníci se mohou těšit na nové občerstvení s příjemným posezením.

Po rekonstrukci zázemí pro sportovce, opravě střechy velké haly a integraci moderních technologií se nyní zimní stadion zaměřuje na větší komfort pro návštěvníky, fanoušky. V prostoru pod západní tribunou vzniká občerstvení s posezením, návštěvníci zde najdou také novou prodejnu hokejového vybavení a již dříve kompletně zrekonstruované toalety.

Po vleklém sporu s prodejnou nábytku, která byla jak z hlediska bezpečnostního, praktického i koncepčního nevhodně umístěna právě v prostoru pod západní tribunou, se nyní po jejím vystěhování může zimní stadion posunout kupředu a nabízet zde služby přímo spjaté s ledními sporty. Dalším pozitivem je zpřístupnění všech čtyř vstupů k sedačkám, což zajišťuje větší komfort pro návštěvníky.

Do nově vzniklých prostor se přesouvá občerstvení SeZaM bistro s posezením a vznikla zde vestavba nové prodejny hokejového vybavení. Prodejna nabízí kromě široké nabídky hokejového vybavení také broušení bruslí a unikátní skener nohy 3D Skate Lab pro správný výběr bruslí.

„Prostory zimního stadionu se nyní zaplňují aktivitami, které zde mají smysl a zapadají do koncepce posunutí zimního stadionu z dávných dob minulých do současnosti,“ říká Jan Slaba, ředitel SZM Příbram. Celý záměr perfektně doplňuje také největší diagnosticko-tréninkové hokejové centrum v české republice HDC Czech Republic, které bylo slavnostně otevřeno vloni v říjnu v prostoru bývalé herny v přízemí budovy.

Příbramský zimní stadion nabízí hned dvě kryté ledové plochy a ani na tu v malé hale se nezapomíná. Sem byla na konci loňského roku pořízena repasovaná elektrická rolba. „Jednu elektrickou rolbu již máme ve velké hale a jsme s ní velmi spokojení. Proto, když nastaly problémy s rolbou plynovou, která již nebude nadále provozuschopná, rozhodli jsme se znovu investovat do koupě šetrnější a ekologické rolby pro úpravu ledové plochu i v malé hale,“ uvádí Slaba. 

 

Bc. Miroslava Poláková
Tisková mluvčí
Sportovní zařízení města Příbram, Legionářů 378, 261 01, Příbram VII
tel. č.: 318 621 384, mob.: 773 041 753

Oficiální webové stránky Sportovního zařízení města Příbram: www.szm.pb.cz

Oficiální FB stránky Sportovního zařízení města Příbram: https://www.facebook.com/szmpribram 

 

 Počet zobrazení: 694 | Aktualizováno: 05. 02. 2020