Zimní stadion v Příbrami se připravuje na nájezd budoucích hokejistek

 

Zimní stadion v Příbrami se připravuje na nájezd budoucích hokejistek, po nich dorazí reprezentace osmnáctek z Česka a Ruska.

Příbram se letos poprvé zapojila do celosvětové události Světový víkend dívčího hokeje, jejímž smyslem je prezentovat možnosti ženského hokeje, a získat tak nové hráčky. V polovině měsíce se fanoušci hokeje mohou těšit hned na tři hokejová utkání reprezentačního výběru U 18 muži z Česka a Ruska.

Světový víkend dívčího hokeje
Zveme vás na událost Světový víkend dívčího hokeje, konanou dne 8. října od 9:00 hodin na zimním stadionu v Příbrami. Využijte jedinečnou příležitost pro dívky vyzkoušet si hokej na vlastní kůži a registrujte je na emailu vyber15@czehockey.cz
Holčičky si budou moci vyzkoušet trénink na ledě i v tělocvičně, střelbu na bránu a další hokejové dovednosti. Rodičům budou pro jejich dotazy k dispozici trenéři české hokejové reprezentace žen a hráčky HC Slavia Praha ženy.

Ženský hokej nabízí dívkám nejen možnost procestovat v rámci turnajů a soutěží celý svět, ale například i stipendijní programy v zahraničí.  Akce Světový víkend dívčího hokeje je pořádána pod záštitou Mezinárodní federace ledního hokeje (IIHF), která akci pořádá již od roku 2011 po celém světě za účelem rozšíření ženského hokeje a náboru nových hráček.

 

Česko vs. Rusko
Na zimním stadionu v Příbrami budou realizovat svá soustředění reprezentační týmy osmnáctek z České republiky a Ruska. V rámci přípravy na Světový šampionát spolu sehrají v pátek 13. 10., v sobotu 14. 10. a v neděli 15. 10. přípravná přátelská utkání. Začátek všech tří utkání je naplánován na 17:30 hodin ve velké hale zimního stadionu. „Bude to zajímavá podívaná, proto by si zápasy neměl nechat ujít žádný fanoušek ledního hokeje,“ řekl manažer služeb zimního stadionu Karel Manhart. Vstupné na zápasy je zdarma.

 

Extraliga - ženy
V termínu od 13. do 15. 10. se také odehrají další hokejová utkání žen v rámci extraligy. Tým HC Slavia Praha ženy se tentokrát utká s hráčkami z Karviné. Vstupné je zdarma.
13. 10. - 18:00 hodin - Ž HC Slavia Praha x Ž SK Karviná
14. 10. - 20:15 hodin - Ž HC Slavia Praha x Ž SK Karviná
15. 10. - 10:00 hodin - Ž HC Slavia Praha x Ž SK Karviná

 

Miroslava Poláková
Polakova@pb.cz 
Sportovní zařízení města Příbram, Legionářů 378, 261 01, Příbram VII
tel. č.: 318 621 384
mob.: 773 041 753

Oficiální webové stránky Sportovního zařízení města Příbram: www.szm.pb.cz

Oficiální FB stránky Sportovního zařízení města Příbram

 

 Počet zobrazení: 1189 | Aktualizováno: 25. 09. 2017