Zmírnění podmínek parkování pro držitele průkazů ZTP a ZTP/P

 

Rada města na pondělním jednání změnila své původní usnesení a zmírnila parkovací podmínky pro držitele průkazů ZTP a ZTP/P.

Nově budou mít držitelé těchto průkazů první dvě hodiny zdarma s tím, že použijí parkovací kotouček umístěný za čelním sklem vozidla. Povinnost platit parkovné se na ně tedy vztahuje až po uplynutí dvouhodinové doby, která by měla být dostatečná pro vyřízení běžných záležitostí jako je návštěva úřadu, pošty či nákup.

„Cílem původního rozhodnutí nebylo nikoho ze znevýhodněných poškozovat. Možná byla věc jen nešťastným způsobem komunikována. Přijali jsme kompromisní variantu, která je k držitelům průkazů ZTP a ZTP/P vstřícnější. Běžné pojížďky si nyní vyřídí bez placení za parkování. Zneužívání míst pro dlouhodobé stání pak snad bude vyloučeno zpoplatněním třetí a následujících hodin. Věřím, že se nebude opakovat stav, kdy byla místa celodenně obsazena,“ uvedl po jednání rady starosta Jan Konvalinka.

Zároveň došlo u držitelů průkazů ZTP a ZTP/P ke zvýhodnění parkovacích karet pro rezidenty parkující v jinak zpoplatněných zónách, například na náměstí 17. listopadu. Nově držitele průkazu ZTP a ZTP/P bude rezidenční parkovací karta stát 160 Kč/měsíc, 800 Kč/pololetí, 1 600 Kč/rok. Běžné ceny rezidenčních karet jsou 200/1000/2000 Kč.

Rada města přistoupila ke změnám na základě přezkumu původního usnesení a ve snaze o vstřícný krok ke znevýhodněným spoluobčanům. 

 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí 
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

 

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

 Počet zobrazení: 2252 | Aktualizováno: 17. 09. 2019