Značka kvality pro Domov seniorů

0 0 0


Domov seniorů spadající pod Centrum sociálních a zdravotních služeb města Příbram získal Značku kvality v sociálních službách – uděleny byly čtyři z pěti možných hvězdiček.

Systém externí certifikace zařízení sociálních služeb provozuje Asociace poskytovatelů sociálních služeb. Systém je založen na udělování bodů, kdy se hodnotí celkem pět oblastí: ubytování, stravování, kultura a volný čas, partnerství a péče.

Cílem udělené značky kvality je poskytnout uživatelům, zájemcům o službu a také jejich rodinným příslušníkům jednoznačnou informaci o tom, jakou kvalitu mohou od života v daném zařízení očekávat a stejně tak poskytnout zpětnou vazbu poskytovateli sociálních služeb.

„Získání certifikace je náročný a dlouhý proces na jehož konci se potvrdilo, že pracovníci Domova seniorů i vedení Centra sociálních a zdravotních služeb odvádí vynikající práci. Čtyři hvězdičky z pěti jsou zárukou vysokého standardu poskytovaných služeb,“ těší se z ocenění starosta Jan Konvalinka.

K získání certifikace se v podobném smyslu vyjádřil také ředitel Centra sociálních a zdravotních služeb Tomáš Cipra: „V prvé řadě musím poděkovat všem pracovníkům Domova seniorů za jejich dlouhodobou kvalitní a koncepční práci a samozřejmě i všem ostatním, kteří se na procesu certifikace podíleli. Celkové hodnocení potvrdilo, že poskytované služby jsou na vysoké úrovni a zejména flexibilně reagují na nové výzvy a požadavky.“

 

 

 

 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

 Počet zobrazení: 136 | Aktualizováno: 16. 11. 2021