Zprávy z jednání ZM dne 23.11.2015

Výše ceny vodného a stočného pro rok 2016

Kalkulovaná cena vodného i stočného zůstává na stejné úrovni jako v roce 2015

Kalkulace předložená společností 1. SčV, a.s. byla příbramským zastupitelstvem odsouhlasena a znamená to, že v roce 2016 budou odběratelům připojeným na vodovod a kanalizaci ve vlastnictví města Příbram fakturovány následující ceny:

Vodné……………………….52,23 Kč/m3 včetně DPH

Stočné……………………….23,14 Kč/m3 včetně DPH

 

Poplatek za svoz odpadu v roce 2016

Zastupitelstvo stáhlo materiál týkající se zvýšení poplatku za svoz odpadu

Starosta města Příbrami Jindřich Vařeka navrhl zastupitelstvu stažení bodu č. 6, ve kterém se měla projednávat nová vyhláška o místním poplatku za svoz odpadu. Důvodem stažení jsou podle něj aktuální intenzivní jednání s firmou SVZ centrum, která se vedení města ještě nepodařilo dokončit. Pokud by tato jednání dopadla dobře, mělo by to vliv na stanovení výše poplatku za svoz odpadu, to znamená, že cena by mohla být oproti avizovanému navýšení nižší. Materiál byl stažen, a znovu by se tedy měl projednávat na příštím jednání zastupitelstva. O ceně poplatku tak prozatím není rozhodnuto.

 

Osud výherních hracích přístrojů v Příbrami

Vyhláška o provozování výherních hracích přístrojů: byl zachován status quo

Zastupitelstvo města Příbrami neschválilo vyhlášku, která měla zakázat výherní automaty na celém území města. Ke schválení ji zastupitelům předložila rada města. Na argumenty, že zákazem výherních automatů dojde k významnému výpadku v rozpočtu města, vedení radnice již dříve reagovalo, že cena, kterou platíme jako společnost, je podstatně vyšší. Podle vedení města jsou v životě hodnoty, které penězi vyčíslit nelze. Návrh rady města přesto nenašel v zastupitelstvu dostatečnou podporu. Stále tak zůstává v platnosti Obecně závazná vyhláška č. 1/2014 ze dne 15. prosince 2014 o stanovení míst, na kterých mohou být provozovány výherní hrací přístroje, loterie a jiné podobné hry.

Pavlína Svobodová, tisková mluvčí

Pavlina.Svobodova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

 Počet zobrazení: 1881 | Aktualizováno: 26. 11. 2015