Anor

0 0 0

S tímto francouzským městem byla 7. 5. 2005 podepsána dohoda o partnerské spolupráci. Vztahy mezi Příbramí a Anorem se rozvíjejí zejména v oblasti školství. Probíhají cykly mládežnických táborů (multilaterální setkání mládeže) mezi městy Anor, Aken (Německo), Příbram a Gizalki (Polsko). Jedná se o desetidenní setkání deseti až dvanáctičlenných skupin mladých lidí, které se uskutečňuje v tříletých cyklech postupně v každé z uvedených zemí. Na této aktivitě spolupracuje Obchodní akademie a Vyšší odborná škola Příbram od roku 2002. Na prvním tříletém cyklu se podíleli také studenti waldorfské školy. Náplní pobytu je jednak veřejně prospěšná činnost (formou neplacené brigády), jednak poznávání kulturních a historických památek regionu, společné trávení volného času, besedy s významnými osobnostmi regionu a přednášky a besedy na aktuální témata. Při všech těchto činnostech mají studenti vynikající možnost zvyšovat si svou jazykovou vybavenost a seznámit se se způsobem života a názory mladých lidí jiných zemí.

 

 

Informace o městě

Město Anor leží v severní Francii 40 km jihovýchodně od Maubeuge na francouzsko-belgických hranicích v regionu Nord-Pas-de-Calais. Počet obyvatel je na vzestupu, v roce 2007 mělo město 3280 obyvatel. Městu dominuje rozsáhlý lesní masiv a několik rybníků. Město má venkovský ráz, v minulosti bylo ovlivněno kovářskou a sklářskou výrobou.

Vybavenost města: 4 školy, obchody, pošta, nádraží, sportovní komplex. Průmysl: ocelářský. Bohatá příroda: lesy, rybníky, pastviny. Vhodné pro turisty, několik naučných stezek.

http://www.anor.fr/Počet zobrazení: 5443 | Aktualizováno: 25. 09. 2013