Parkoviště na Drkolnově bude i nadále hlídané

0 0 0

V loňském roce byla v orgánech města projednána a schválena výpověď nájemní smlouvy společnosti Schwarz, která v příbramské části Drkolnov provozovala hlídané a placené parkoviště. Tato smlouva měla roční výpovědní lhůtu a pronájem parkoviště měl skončit k 30. 9. 2013. Od této chvíle měl být prostor využíván jako volné záchytné parkoviště bez poplatků a spravovat jej mělo město, po čemž volala část drkolnovských obyvatel. Druhá část se naopak postavila za firmu Schwarz a dala dohromady téměř sedmdesát podpisů k tomu, aby společnost dále parkoviště provozovala a vozy majitelům hlídala.

Zástupci společnosti Schwarz zhruba měsíc před vypršením výpovědní lhůty poslali radním dopis, v němž žádali o zpětvzetí výpovědi smlouvy o pronájmu parkoviště. Jejich argumentem kromě zmíněných sedmdesáti podpisů bylo i to, že asi pět jejich zaměstnanců, kteří pracují na parkovišti jako ostraha, přijde o práci, kterou se svým zdravotním omezením jen těžko znovu najdou.

Rada města na svém pondělním zasedání nakonec žádosti na zpětvzetí výpovědi firmě Schwarz vyhověla. Podle slov místostarosty MUDr. Ivana Šedivého za přehodnocením záměru nájemní smlouvu vypovědět nestojí nic jiného, než podmínka dotace, kterou chce město získat na rekonstrukci komunikací na Drkolnově.

„Rádi bychom v nadcházejícím roce opravili komunikace na Drkolnově a máme možnost na tento projekt získat dotaci. Jednou z podmínek pro získání dotace však je, že do oprav v této oblasti musí být zahrnut další prvek, který není ve správě města, a kterým může být právě parkoviště nebo restaurační zařízení,“ vysvětlil místostarosta Ivan Šedivý.

„Společnost Schwarz se dále zavázala, že stávající nájemní smlouvu o pronájmu navýší o 20 % a neprodleně přistoupí k rekonstrukci stávajícího oplocení parkoviště,“ řekl starosta Pavel Pikrt.Počet zobrazení: 4773 | Aktualizováno: 30. 09. 2013