Historie aquaparku

0 0 0

 

Od r. 2016 není v souvislosti s Aquaparkem Příbram skloňovanějšího slova nežli „rekonstrukce“. Bazén se jí dočká po dlouhých čtyřiceti letech fungování. Jak bazén vypadal v době jeho založení a jaká je vlastně historie Sportovního zařízení města Příbram?

 

Na začátku všeho byla TěReZa
Aquapark Příbram byl postaven v roce 1977 jako součást sportovního komplexu s názvem Tělovýchovná a rekreační zařízení okresu Příbram, tzv. TěReZa. Prvním návštěvníkem plaveckého bazénu byl pan Karel Hrbek, který si přišel na vlastní kůži vyzkoušet 25 metrů dlouhý bazén v 6:00 hodin ráno dne 2. 1. 1978, kdy byl bazén oficiálně otevřen.

Ve své době byl plavecký bazén v Příbrami unikátní stavbou a jedním z nejlepších veřejných bazénů u nás. Jako důkaz nabízíme citaci ze 42. čísla časopisu Stadion z roku 1978: „Těžba v uranových dolech vyžaduje kompenzaci na povrchu. A Příbram je ukázkovou oblastí, jaké možnosti se dají nabízet pro rekreaci, tělovýchovu i pro vrcholový sport.“

Nové atrakce a zázemí
Během let probíhaly dílčí rekonstrukce, opravy, a rozšiřování portfolia služeb. Přibyly tobogany, vířivé vany, odstraněna byla prosklená zeď oddělující malý bazén od velkého.

Z těch nejnovějších úprav stojí za zmínku modernizace sociálního zařízení u dětského bazénu, nové toalety k šatnám pro školky, rozsáhlá rekonstrukce kotelny a strojovny v roce 2014, vybavení sušáren profesionálními vysoušeči vlasů v celkové hodnotě 203 000 Kč nebo zakoupení profesionálního čistícího stroje pro zkvalitnění úklidu.

 

Vznik Sportovního zařízení města Příbram
Poté, co pod svým názvem zařízení TěReZa Příbram přestalo fungovat, pronajímalo město subjekt soukromníkům, to se ale neosvědčilo, a zařízení přešlo pod správu Technických služeb. V tomto stavu zařízení setrvalo až do roku 2004, kdy k 1. 7. vznikla nová příspěvková organizace Sportovní zařízení města Příbram.

 

Oficiální webové stránky Sportovního zařízení města Příbram 
Oficiální FB stránky Sportovního zařízení města Příbram

 

 

 

 

 

FOTO zdroj: Kronika TěReZa z roku 1978

 Počet zobrazení: 5424 | Aktualizováno: 16. 10. 2017