0 0 0

Městská policie

Otázky týkající se bezpečí a kriminality ve městě.

Pošlete svou otázku:

Jméno (zobrazí se u otázky):   E-mail (nezobrazuje se veřejně):
 
Text otázky:
 
Opište kontrolní kód:
Kontrolní kód
 
  Souhlasím s podmínkami odeslání otázky.
Informace o zpracování osobních údajů
 


Otázky a odpovědi:

Vyhledávání:
   
  1 |…| 17 |…| 34 | 35 |…| 37 |…| 38  
23.01.2009 20:42:45 - Eva Čechová
Dobrý den, děkuji za odpověď ze dne 17.1. 2009 a upřímně Vám oznamuji, že jsem zděšena, že se tento trestný čin vyšetřuje jako výtržnictví a ublížení na zdraví. Můj bratr má značné zlomeniny lebky, lékaři zastavili trojí krvácení mozku, nemluvě o tom, že zranění bylo způsobeno buď železnou tyčí a nebo botou ( názor lékařů). K napadení došlo bez varování a jestliže oba napadení upadli do bězvědomí, tak můžu tedy děkovat alespoň Pánu Bohu, že se jeden probral a zavolal záchranku. Mám pocit, že násilníci jsou velice nebezpeční a když jsou schopni kopat jen tak pro svoji zábavu do náhodného člověka, měla by to snad vyšetřovat Státní policie. Budu se o tento případ dál zajímat a dělat vše k dopadení bandičky hochů, které doprovází dívka v bílé bundě. Doufám, že s pomocí občanů bude partička pochytaná dříve, než si to s nimi vyřídí někdo a ten bude následovně souzen za nepřiměřenou obranu.
Odpověď - 27.01.2009 09:48:59
Dobrý den, nevím, zda je to z mé odpovědi na Váš předcházející dotaz patrné, ale případ vyšetřuje Policie ČR. Obecní (městská) policie nemá oprávnění provádět vyšetřování trestných činů. V případě jakýchkoliv pochybností ohledně řešení tohoto případu se musíte obrátit na Policii ČR. JUDr. Milan Fára
21.01.2009 20:36:41 - Martin B.
Dobrý den pane Fára, z Vašich předchozích odpovědí sledují, že na kriminalitu koukáte dost optimisticky a z části hledáte vinu na jiném subjektu v PB,že to je v jeho činnosti a nebo jen v tabulkách o snížení kriminalitě ikdyž realita ve městě je opačná.Prevence kriminality,která vznikla podle mých představ jen v kancelářích a málo s lidma, které by znali realitu přímo ve městě.Kriminalita v Příbrami neklesla ba naopak se zvýšila,ale díky přístupu(lhostejnosti) radnice, městské policie a policie ČR se lidé naučili, že némá cenu to někomu hlásit, ale bude se snažit postarat sam o sebe.Brožura NEVÍŠ SI RADY? proč se nerozšiřuje po městě?ale musí se po ni bedlivě pátrat kde se dá sehnat. Proč když je ve městě velká kriminalita nejsou za tmy strážníci v ulicích?Sice je to z větší části hlavně práce policie ČR,ale když je to potřeba tak se musí strážníci doslova řečeno vyhnat do ulic ať je to státní nebo obecní policista do doby než se začne kriminalita snižovat.Po městě se pohybuje jen pojízdné hlídky,ale vše se nestane uprostřed silnice aby pak mohl strážník zasáhnout.Pěší pochůzku jsem za tmy neviděl už hodně dlouho a psovoda už vůbec ne maximálně auto,které vozí psa po městě.Z provedeného dotazníku, které nechalo město udělat jsou výsledky jasné, ale neni nikde znát že by tu něco ovlivnil jen se napsal výsledek,který jě většině příbramákům znám.A pak přijde policie ČR že bude dělat další dotazník to už mi připadá,že se nebudou chránit lidi a majetek ale budou se tu dělat jen dotázníky.Za případnou odpověd a reakce předem dekuji.
Odpověď - 23.01.2009 15:54:31
Dobrý den, při hodnocení aktuální bezpečnostní situace vycházím ze statistických údajů, které městu Příbram poskytla Policie ČR. V této rubrice není dostatečný prostor na podrobný rozbor, které pravomoci svěřil a úkoly uložil zákonodárce strážníkům městské policie ve srovnání s policisty při boji s kriminalitou. Pokud se podrobněji seznámíte se zákonem o Policii ČR a zákonem o obecní policii, zjistíte, jak velké možnosti má Policie ČR v potírání trestné činnosti na rozdíl od obecných (městských) policií. Z tohoto pohledu považuji za velmi neseriózní neustálé obviňování vedení města Příbram a strážníků městské policie z odpovědnosti za aktuální bezpečností situaci ve městě! Jednotlivé projekty prevence kriminality, které jsou zde realizovány, byly zpracovány, popřípadě projednány, v pracovní skupině prevence kriminality, která je složena s odborníků na tuto problematiku. Nemyslím si, že jsou to lidé, kteří by byli odtrženi od reality. Mimo to, jednotlivé projekty zařazené do Městského programu prevence kriminality jsou zpracovány v souladu se „Strategií vlády ČR v oblasti prevence kriminality na léta 2008 až 2011“ a musí splňovat kritéria stanovena MV ČR. O významu prevence kriminality jsem se zmiňoval v odpovědi na předcházející dotaz. Brožůrka „Nevíš si rady“ je občanům volně k dispozici na mnoha místech (služebna Městské policie, na Polici ČR, v jednotlivých budovách MěÚ Příbram, v Infocentru, na Úřadu práce, ve Středisku výchovné péče, pedagogicko-psychologické poradně, v K-centru Magdaléna Příbram, ve středisku PMS atd.). O stanovisko ke kritice týkající se pochůzkové činnosti strážníků ve večerních a nočních hodinách jsem požádal velitelku MP JUDr. Vodičkovou (po obdržení zde bude zveřejněno). S pozdravem JUDr. Milan Fára, manažer prevence kriminality
Odpověď - 28.01.2009 11:29:48
Dobrý den, ve službě na noční směnu jsou veleni strážníci ve směnách a to jak na pěší hlídky, tak i motorizované. Je pochopitelné, že každý občan by rád viděl ve své ulici v noci strážníka, ale posuďte, když je pěší hlídka například na Nové hospodě, která tak má plánovanou obchůzku například v trvání 4 hodin, tak vězte, že není v jejich silách být i např. v Čechovské ulici současně. Motorizované hlídky jsou nedílnou součástí výkonu služby a v dnešní neutěšené době nepostradatelné. Co se týká psovodů, tak tito vykonávají směnný provoz se svými psy, mají svůj režim daný předpisy a je nemožné, aby pes vykonával 12 hodinou pěší službu se strážníkem v jednou kuse. Možná by stálo za to se zajít podívat na MP, trošku se seznámit s problematikou výkonu služby, popovídat s psovody co jim zákon vůbec umožňuje a poté možná přehodnotíte váš názor. Budu se těšit na Vaši případnou návštěvu. S pozdravem Ladislav Hadrbolec zástupce velitelky MP Příbram.
21.01.2009 17:39:14 - Katka
Dobrý den, neustále se všude mluví o prevenci kriminality, ale k čemu je prevence, když tyto výrostky vůbec nezajímá. Strážníky ve městě nevidím po setmění ani nyní a to bydlím u náměstí 17. litopadu, kde dochází často k přepadení. K čemu je osvětlení a kamery, když Vám nikdo nepomůže?!! Pojízdná hlídka je také na nic, jede po hlavní silnici a ničeho si nevšímá. Jen ty policisty vyžeňte hezky pešky ven. Přijde mi, že dostávají plat podle rozdanejch pokud a ne za to co pro nás dělají. Takže asi tak, mám tohohle města už dost, sama se bojím,kdy po mně někdo na ulici skočí a zmlátí mě kvůli peněžence!
Odpověď - 23.01.2009 14:59:57
Dobrý den, boj s trestnou činností a kriminalitou se skládá se dvou navzájem propojených nástrojů, a to z represe a prevence. Význam preventivních aktivit, které jsou realizovány samosprávou, městskou policií, Policií ČR, školou, občanskými sdruženími, neziskovými a charitativními organizacemi atd. nelze zpochybnit. Problémem je, že úspěšnost jednotlivých preventivních aktivit, jak z oblasti situační prevence, sociální prevence, informováním občanů apod. je obtížné přesně stanovit. To však neznamená, že by prevence byla považovaná za zbytečnou. Naopak, evropské trendy považují prevenci kriminality za důležitý nástroj v boji se zločinností. Stejně tak i v ČR je považována prevence kriminality za významný činitel při snižování trestné činnosti, a proto vláda ČR přijala v roce 2008 „Strategii prevence kriminality na léta 2008 až 2011“. Všechny projekty prevence kriminality, které město zařadilo do svých Programů prevence kriminality (na rok 2008 a 2009) jsou v souladu s výše uvedenou strategií vlády a musí splňovat přísná kritéria MV ČR. Výsledky jednotlivých preventivních aktivit se neprojeví ihned, ale až v delším časovém horizontu. Ještě na doplnění, z pohledu prevence kriminality a sociálně patologických jevů je nejdůležitější výchova v rodině, ale výše uvedené instituce zabývající se prevencí mají velmi omezené možnosti zasahovat do rodinného prostředí. Zásah zvenčí do rodiny je možný, až ve chvíli, kdy funkce rodiny v oblasti výchovy závažně selhává, ale to už bývá často pozdě. Takže je to především o rodičovské výchově a odpovědnosti!!!! O stanovisko týkající se konkrétní činnosti strážníků městské police v ulicích města jsem požádal velitelku MP, až jej obdržím, bude zde zveřejněno. S pozdravem JUDr. Milan Fára, manažer prevence kriminality
Odpověď - 28.01.2009 11:44:28
Dobrý den, na noční směnu jsou veleni strážníci ve směnách, a to jak na pěší hlídky, tak i motorizované. Je pochopitelné, že každý občan by rád viděl v okolí svého bydliště ve večerních a nočních hodinách strážníka, ale to není možné zajistit. V ulicích města se pohybují každý večer a noc dvě až tři hlídky strážníků (pětkrát v týdnu ještě hlídka se služebním psem), a věnují zvýšenou pozornost především rizikovým lokalitám, kterých je ve městě několik a není v silách MP být na těchto místech současně (proto jsou na riziková místa umisťovány kamery, které umožňují veřejná prostranství monitorovat bez nutnosti být přímo na místě). Pokud budete mít zájem seznámit se blíže s činností a možnosti městské police při zajišťování bezpečnosti ve městě, rád Vás uvítám na MP a vše vysvětlím. S pozdravem Ladislav Hadrbolec, zástupce velitelky MP Příbram.
19.01.2009 16:18:25 - Kovalská
Dobrý den, bydlím v ulici 28. října a od prosince 08 pozoruji častější výskyt pojízdné policejní hlídky ve večerních hodinách a za to moc děkuji. Doufám, že to tak potrvá i nadále.
S pozdravem Veronika Kovalská
Odpověď - 20.01.2009 10:00:35
Dobrý den, děkujeme za Vaše pozitivní vyjádření k činnosti Městské policie Příbram. S pozdravem JUDr. Milan Fára
17.01.2009 16:30:09 - Eva Čechová
Dobrý den, jsem sestrou napadeného Zdeňka Bicana 1954. Byl napaden dne 23.12. okolo 20,00 hodiny mezi vlakovým přejezdem a Chmelnicí.Měl značná poranění a byl převezen na JIP. Chtěla bych vědět zda se tento případ vyšetřuje. ( byl napaden s panem Václavem Křížem, který podal trest. oznámení)Dále bych chtěla vědět, zda stačí, že podal trest. oznámení pouze jeden z napadených a zda v případě, že nestačí, mohu tedy podat tres. oznámení já, jeho sestra. Děkuji
Odpověď - 19.01.2009 13:25:18
Dobrý den, protože městská policie neprovádí vyšetřování trestných činů, požádal jsem o vyjádření k Vašemu dotazu kolegyni z Preventivně-informační skupiny Police ČR. S pozdravem JUDr. Milan Fára, manažer prevence kriminality Dobrý den, tento případ vyšetřuje OOP Příbram jako výtržnictví a ublížení na zdraví. Rozhodně stačí již podané trestní oznámení. Monika Schindlová, preventivně-informační skupina Policie ČR
17.01.2009 11:26:04 - Jarek
Dobrý den.Dost mne překvapilo vyjádření velitelky M.P.o snížení kriminality v tomto městě,které je celorepublikově nazýváno Palermo.Já mám opačný pocit.Jako obchodník jsem pravidelně okrádán většinou stejnými lumpy a už to ani nehlásím na policii,protože ta je po sepsání propustí a mám je zpátky tentýž den a opět kradou.Stejně to tak mají i mí kolegové,takže se papírově kriminalita snižuje.To ani nemluvím o loupežných přepadeních či jiné trestné činosti které oběti ze strachu nenahlašují.Většinu toho páchají snědí příslušníci nepřizpůsobivé minority,které je problém kvůli nařčení z rasismu obvinit.Závěrem,zde nepomůže prevence ale restrikce.A co na to radnice?
Odpověď - 19.01.2009 13:17:48
Dobrý den, jak již bylo zmíněno v místním tisku a i na těchto webových stránkách, dle statistik, které městu poskytla Policie ČR, bylo za srovnatelné období (leden-listopad) v roce 2008 v Příbrami spácháno o 338 trestných činů méně než v roce 2007, což je snížení trestné činnosti o 15%. Nerad bych se opakoval (viz odpověď na dotaz ze dne 30. prosince 2008), ale je nutné si uvědomit, že za bezpečnost ve městě odpovídá především Policie ČR, která má za zákona zajistit ochranu občanů a jejich majetku. Obecní (městská) policie v souladu se zákonem pouze k ochraně života a zdraví osob a majetku přispívá. Vedení města Příbram považuje bezpečnost ve městě za jednu ze svých priorit. V loňském roce byl výrazně navýšen rozpočet městské policie, městská policie byla posílena o čtyři služební psy, byl zpuštěn projekt Strážníci do ulic, v rizikových lokalitách prováděly hlídkovou činnost smíšené hlídky MP a PČR, došlo k rozšíření Městského kamerového dohlížecího systému (dále jen MKDS) o 2 kamerové body a propojení monitorovacího pracoviště na MP s Policií ČR, která má možnost sledovat všech 10 kamer. Dále byly připojeny další objekty města na PCO u MP, město vydalo preventivně-informační materiály s bezpečnostní tématikou, uspořádalo besedy s občany na téma bezpečnost ve městě, dotazníkové šetření k bezpečnosti a anketu k MKDS (ještě stále probíhá) atd. Pracovní skupina prevence kriminality nyní připravuje Městský program prevence kriminality na rok 2009, který obsahuje 7 projektů, které jsou zaměřeny především na snížení majetkové trestné činnosti (krádeže věcí z vozidel), na děti a mládež a na násilnou trestnou činnost (přepadávání). Na konci loňského roku zastupitelstvo schválilo Obecně závaznou vyhlášku města, o stanovení míst, kde mohou být provozovány výherní hrací přístroje a také možnost, dle potřeb a finančních možností města (městské policie), zaměstnávat u městské policie 60 zaměstnanců (v současnosti má MP Příbram 50 strážníků). I tyto kroky vedení města určitě přispějí ke zlepšení bezpečnostní situace ve městě. O stanovisko na Váš dotaz jsem požádal i kolegyně s Preventivně-informační skupiny Policie ČR. Až jejich stanovisko obdržím, bude zde zveřejněno. S pozdravem JUDr. Milan Fára, manažer prevence kriminality
Odpověď - 19.01.2009 14:14:58
Dobrý den, neznám přesné vyjádření velitelky Městské policie Příbram. Je však pravda, že kriminalita ve městě Příbrami klesla i když to není nijak zvlášť výrazné číslo. Opravdu rozlišuje kriminalitu zjevnou, která je statisticky registrována a kriminalitu skrytou neboli latentní, o které se policie z různých důvodů nedozví. Na skryté kriminalitě se podílí nízká důvěra občanů v bezpečností orgány, obava ze msty pachatelů a vůbec kriminální citlivost ve společnosti, kterou se rozumí míra tolerance k porušování zákonů. Je špatné pokud lidé nehlásí různé krádeže a dokonce i loupeže. Každé odhalení přestupku či trestného činu se totiž neobejde bez důkazů, zvláště svědectví. Policie sama vše nedokáže. Pokud chtějí občané mít policii, které je bude účinně ochraňovat, nesmí být sami lhostejní a nesmí se ke všemu obracet zády. Nesouhlasím s tím, že prevence je zbytečná. Kontrola kriminality vystihuje totiž vzájemnou vyváženost represe a prevence. Kontrolovat kriminalitu znamená držet ji v určitých mezích, a to buď snižováním kvantity neboli zastavení růstu nebo snižováním kvality, tj. její závažnosti a nebezpečnosti. Prevence kriminality je široký pojem, kterým není je častější obchůzková činnost, ale také vzdělávání mládeže, včasná identifikace potenciálních pachatelů, různá režimová, fyzická a technická ochrana, resocializace narušených osob, ale i pomoc obětem trestných činů (např. trénink v obraných strategií a zvyšování odpovědnosti občanů za vlastní jednání). nprap. Monika Schindlová
15.01.2009 08:32:10 - Parobková Eva
Dobrý den, koupila jsem si byt v Dobříši i s parkovacím stáním u domu. Ve smlouvě o předání bytu je parkovací místo označené číslem totožně s číslem bytu. Na mém zaplaceném parkovacím místě neustále parkuje paní se sousedního bytu. Paní jsem už upozorňovala,ale pořád parkuje na mém místě. Je možné problém vyřešit odtahovou službou?Pokud ne, ja tedy problém řešit!!Děkuji
Odpověď - 16.01.2009 14:39:06
Dobrý den, Městská policie Příbram působí dle zákona o obecní policii pouze na katastrálním území města Příbram. S dotazem, ohledně parkování v Dobříši, se musíte obrátit na Městskou policii Dobříš nebo MěÚ Dobříš. S pozdravem JUDr. Milan Fára, manažer prevence kriminality
14.01.2009 15:42:04 - Jarda
Chtěl bych poděkovat panu starostovi Řihákovi za jeho vstřícný postoj k problematice heren v Příbrami.
Podle usnesení č. 941/2008/ZM ze dne 15. 12. 2008
bylo ze seznamu míst v Příbrami, kde mohou být provozovány výherní hrací přístroje, vyřazeno 10
míst. Prosím o sdělení uvedených 10 míst a ter-
mínů u jednotlivých míst (heren), kdy podle
Obecně platné vyhlášky č. 3/2008 má být ukončeno
v uvedených místech (hernách) provozování výher-
ních hracích přístrojů.
Děkuji.
Jarda
Odpověď - 16.01.2009 14:30:34
Dobrý den, Vaše poděkování panu starostovi za jeho vstřícný postoj k problematice výherních hracích přístrojů v Příbrami předám. Bohužel, Vaší žádosti o zveřejnění výše uvedených údajů vyhovět nemohu, zveřejnit lze pouze obsah vyhlášky, tedy ta místa, kde mohou být výherní hrací přístroje provozovány. Tato místa jsou uvedena v příloze č. 1 Obecně závazné vyhlášky č. 3/2008, o stanovení míst, na kterých mohou být provozovány výherní hrací přístroje. Vyhláška je zveřejněna na webových stránkách města. S pozdravem JUDr. Milan Fára, manažer prevence kriminality
14.01.2009 15:42:04 - Jarda
Chtěl bych poděkovat panu starostovi Řihákovi za jeho vstřícný postoj k problematice heren v Příbrami.
Podle usnesení č. 941/2008/ZM ze dne 15. 12. 2008
bylo ze seznamu míst v Příbrami, kde mohou být provozovány výherní hrací přístroje, vyřazeno 10
míst. Prosím o sdělení uvedených 10 míst a ter-
mínů u jednotlivých míst (heren), kdy podle
Obecně platné vyhlášky č. 3/2008 má být ukončeno
v uvedených místech (hernách) provozování výher-
ních hracích přístrojů.
Děkuji.
Jarda
09.01.2009 11:48:39 - Nikola
Dobrý den, chtěla bych se zeptat kam mám ohlásit podezření na týrání zvířete? Bydlím kousek od Příbrami a mám podezření na jednoho muže který chová na zahradě psa, který i v těchto mrazech leží na zemi nebo na betonových schodech. Vodu tam fenka sice má ale v -10 je samozřejmě zamrzlá. O jídle ani nemluvim.. Jistý pán totiž v tom domě nebydlí, rekonstruuje ho. Fena není celý den venčená protože ten muž tam nejezdí každý den. Pejska si pořídil na hlídání, ale fenka není socializovaná takže nehlídá a snaží se o jakýkoliv kontakt s kolemjdoucím. Je to pro mě a několik dalších občanů nepříjemný pohled na tak nešťastného psa. Poradďte mi prosím, co stím můžeme udělat. Předem děkuji za radu o vyřešení problému
Odpověď - 09.01.2009 12:51:58
Dobrý den, protože Vámi výše uvedené jednání může být trestným činem (zák. č. 140/1960 Sb., trestní zákon - §203 Týraní zvířat) nebo přestupkem (zák. č. 246/1992 sb., o ochraně zvířat proti týrání), můžete případ oznámit na kterémkoliv oddělení Policie ČR a pokud bydlíte v Příbrami, tak i na služebně Městské policie Příbram. S pozdravem JUDr. Milan Fára
03.01.2009 18:18:26 - I.D.
Dobrý den,na jaký uřad bych se mohla obrátit,se stížnosti na nejmenovanou osobu,která neustále slovně napadá a dělá nehorázné naschváli.Děkuji
Odpověď - 07.01.2009 08:31:41
Dobrý den, výše uvedené oznámení můžete podat na oddělení Policie ČR, na služebně Městské policie Příbram nebo na právním odboru MěÚ Příbram – oddělení přestupků. Je nutné uvést především kdo, komu, kdy a co provádí, případně i svědky události. S pozdravem JUDr. Milan Fára, manažer prevence kriminality
31.12.2008 19:56:45 - Petra
Dobrý den: chtěla bych si stěžovat na nedůslednost městské policie, která dle mého názoru, nedělá řádně co má. Ne jednou , vidím, pokud jdu k lékaři do areálu ZUNZ, jak na trávě parkují automobily, hlavně jeden, který tam stojí, dle mě pořád a navíc na trávě,na místě kde nemá co strát. Je to vedle vchodu na tu ubytovnu v areálu ZUNZ, prosím udělejte s tím něco, vždyť tím narušuje životní prostředí. Děkuji
Odpověď - 06.01.2009 13:00:57
Dobrý den, Vaši stížnost jsem předal panu Hadrbolcovi, zástupci velitelky MP Příbram pro výkon služby, který přislíbil zajištění důsledné kontroly Vámi zmiňované lokality příslušným strážníkem-okrskářem. S pozdravem JUDr. Milan Fára, manažer prevence kriminality
30.12.2008 18:19:02 - Máchová
Dobrý den, nedá se přehlédnout, že město Příbram neustále čelí vysoké kriminalitě, a to i přesto, že avizovalo důrazný boj s kriminalitou, mj. i programem prevence kriminality. Ráda bych věděla, proč v rizikových oblastech (např. ul. Milínská) je často ve večerních hodinách osvětlení vypnuto? A proč strážníci a policisté nejsou ve večerních hodinách vidět v terénu? Jsou místa, např. kolem Horní Obory, kde jsou neustále přepadáváni lidé tzv. kapucáři. Chtěla bych konkrétně vědět, jak s touto trestnou činností bojuje město Příbram. V posledních dnech bylo vykradeno i několik obchodů. Ptám se, jak se operativně bojuje proti této trestné činnosti a kdy již nebudeme číst o dalších přepadeních, které jsou zde v podstatě na denním pořádku. Děkuji.
Odpověď - 06.01.2009 16:28:12
Dobrý den, souhlasím s Vámi, že i přestože město Příbram zrealizovalo v roce 2008 velký počet projektů prevence kriminality (byly zaměřeny na různé typy trestné činnosti a rozdílné cílové skupiny od dětí a mládeže až po seniory) a přijalo řadu různých opatření ke snížení kriminality, není současná bezpečnostní situace ve městě dobrá. Na druhou stranu, pokud srovnáme počet spáchaných trestních činů za období leden-listopad v roce 2007 a 2008, zjistíme, že v roce 2008 bylo za těchto jedenáct měsíců spácháno o 338 trestných činů méně, což je snížení trestné činnosti o 15%. Ohledně údajného vypínání osvětlení v rizikových lokalitách Vám mohu sdělit na základě informací obdržených od vedení Technických služeb města Příbram, že se jedná o poruchy, které vznikají díky stáří osvětlení, vandalismu občanů apod. Jakoukoliv poruchu osvětlení mohou občané města nahlásit na nepřetržitě fungující dispečink technických služeb (tel. 777 705 600), který zajistí odstranění poruchy. V katastru města Příbram se každý večer a noc pohybují dvě až tři dvojčlenné hlídky strážníků Městské policie Příbram, které jsou pětkrát v týdnu posíleny o dvojčlennou hlídku strážníků se služebním psem. O jednotlivých opatřeních přispívajících ke snížení kriminality a činnosti města v oblasti prevence kriminality jsou občané pravidelně informováni prostřednictvím místního tisku, článků ve zpravodaji MěÚ Příbram (Kahan), webových stránek, místní kabelové televize atd. Bohužel zde není dostatečný prostor pro podrobné informování o všech realizovaných aktivitách. Protože zajistit ochranu občanů a jejich majetku je především úkolem státu (obecní police, která je zřizovaná v rámci samosprávy obecně závaznou vyhláškou obce, ze zákona pouze k ochraně života a zdraví osob přispívá), respektive Policie ČR, požádal jsem o vyjádření k Vašemu dotazu i kolegyně z Preventivně-informační skupiny Police ČR. S pozdravem JUDr. Milan Fára, manažer prevence kriminality
Odpověď - 09.01.2009 10:32:34
Dobrý den, je pravda, že město Příbram čelí neustále vysoké kriminalitě, ale rok 2008 byl oproti předcházejícímu roku příznivější a kriminalita se snížila. Policie ČR se s kriminalitou snaží neustále bojovat. V rámci možností, přestože se neustále potýkáme s nedostatkem policistů, vysíláme policejní hlídky do rizikových míst, a to i v nočních hodinách. Dokonce se do hlídkové služby zapojuje i Služba kriminální policie a vyšetřování. Přepadení, ke kterým došlo, vyšetřujeme a zjišťujeme bližní okolnosti, které by vedly k dopadení pachatelů. Co se týká vykradených obchodů, byli zadrženi tři pachatelé (27, 25, 42). Ti se dopustili převážně během měsíce listopadu vykradení obchodu Coop v Obecnici, potravin Skalice-Březnice, prodejny v obci Láz, Hvožďany, Hluboš, Pičín, čerpací stanice v Oborách a Coop v Rožmitále pod Třemšínem. Nejčastěji odcizovali cigarety, peníze, ale i poštovní známky, cukrovinky, dobíjecí kupony a alkohol. Škoda, kterou způsobili, se pohybuje kolem 200 tisíc korun. Proti těmto mužům bylo již zahájeno trestní stíhání pro trestné činy krádeže a poškozování cizí věci. Hrozí jim až tři roky za mřížemi. S pozdravem nprap. Monika Schindlová, Policie ČR
08.12.2008 10:58:50 - Honza
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, proč byla v neděli ráno v 07:03 pouštěna siréna na Březových horách. Všechny nás to vzbudilo a letěli jsme si pustit televizi, zda se něco neděje. Je možné někde případně dohledat plánované zkoušky? Děkuji
Odpověď - 10.12.2008 17:10:00
Dobrý den, dle mých informací byla ve výše uvedeném čase spuštěna siréna na Březových horách v souvislosti s výjezdem Sboru dobrovolných hasičů Příbram – Březové hory k hašení požárů v obci Pičín. Pravidelné zkoušky sirén jsou prováděny každou první středu v měsíci v 12.00 hod. S pozdravem JUDr. Milan Fára, manažer prevence kriminality
01.12.2008 20:57:46 - Jankovská
Úřední hodiny městské policie pro zaplacení přestupku jsou?
Odpověď - 04.12.2008 15:35:37
Dobrý den, na služebně Městské police Příbram, se sídlem Náměstí T. G. Masaryka 121 (tel. 156 nebo 318 624 245), jsou strážníci městské policie přítomni nepřetržitě dvacetčtyři hodin denně, a tak je zde možno kdykoliv zaplatit blokovou pokutu, projednat přestupek, oznámit podezření z protiprávního jednání atd. S pozdravem JUDr. Milan Fára
28.11.2008 19:07:45 - Pavel
Dobrý den,chtěl bych upozornit na parkování v ulici Na vršku.Je zde zákaz zastavení ale není respektován.Stojící auta ohrožují plynulost vjezdu a výjezdu ke zdejším garážím.Ja jenom otázkou času kdy dojde k nějaké kolizi.Některá vozidla jsou trvale nepojízdná a bylo by potřeba je odstranit.Děkuji.Pavel
Odpověď - 04.12.2008 15:11:47
Dobrý den, děkujeme Vám za vaše upozornění. O složité dopravní situaci v této lokalitě jsme informováni. V ulici Na vršku se pravidelně pohybuje v pracovních dnech určený strážník-okrskář, který zde páchané přestupky monitoruje a řeší. Strážníci se na tuto lokalitu budou zaměřovat i nadále. S pozdravem JUDr. Milan Fára, manažer prevence kriminality
23.11.2008 14:03:22 - nespokojený občan
Dobrý den. Chtěl bych si stěžovat na neřešitelnou špatnou situaci v domě PB 7-57, kde bydlí romská rodina, za kterou se stahují denně jejich známí a příbuzní romové. Dělají v noci velký hluk a nepořádek, ničí stále majetek vlastníků a vzhledem k tomu, že tu bydlí převážně důchodci, kteří se jich bojí,způsobují jim deprese a poškozují jejich zdraví.Prosím tímto o občasnou návštěvu m.policie, či alespoň okrskáře a omlouvám se, že se nepodepíši.Pokud se policie na občany obrátí, situaci jim potvrdí.
Odpověď - 25.11.2008 16:12:14
Dobrý den, pokud ve vašem domě dochází k Vámi popisovanému jednání, můžete kdykoliv zavolat na bezplatnou tísňovou linku Policie ČR (tel. 158) nebo Městské policie Příbram (tel. 156) a situace bude ihned na místě řešena hlídkou Policie ČR nebo Městské policie Příbram. Máte také možnost si na pachatele podat trestní oznámení, a to na kterékoliv služebně Policie ČR. S pozdravem JUDr. Milan Fára
11.11.2008 13:45:11 - Filip Burda
Dobrý den,
lze na podomního prodejce zavolat městskou policii?

Bydlím na rynečku a každou chvíli mne někdo obtěžuje u mne doma. Obtěžují i mou manželku, nebo děti. Bojím se, že mi někdo v mé nepřítomnosti vleze do bytu.Bojím se ,že mu děti v nevědomosti sdělí osobní data či informace o tom kdy jsme doma a pod.
Zajímalo by mne jak se mohu bránit.
Ve věcech právních nejsem znalý a tak nevím zda bych se mohl k tomuto problému obrátit na MěPol?
Děkuji
Odpověď - 12.11.2008 11:21:11
Dobrý den pane Burda, na městskou policii se můžete obrátit především v případě, že je důvodné podezření ze spáchání trestného čin nebo přestupku, což asi nebude Vámi popisovaný případ. Myslím si, že řešením, jak zamezit výše uvedenému „obtěžování“ je v tom, že budete společně s dalšími obyvateli domu důsledně zamykat vchodové dveře, tak aby se do společných prostor domu nedostal nikdo neoprávněný (tímto způsobem působíte preventivně i proti vloupání do bytu, sklepů atd.). Pokud tato situace již nastane, a někdo zvoní u dveří bytu, poučte prosím své děti, aby nikomu cizími dveře neotvírali, a případně ani nesdělovali žádné další informace. S pozdravem JUDr. Milan Fára, manažer prevence kriminality
30.10.2008 13:27:36 - Jan Soukup
I ja bych mel vzkaz pro pana JUDr.Faru. Cetl jsem jeho dokument Prevence proti kriminalite, kde se vylozene pise, ze je zadouci potlacit skodlive vlivy na mladez, dale rozvedene jako herny atp. Jak jste mi sami odpovedeli, mesto ma plne kompetence vydavat ci nevydavat dalsi licence na provozovani vyhernich automatu a prislusne upravit mistni vyhlaskou. Herna, o ktere je zde rec sice vznikla i pres namitky mesta, je to ale stale mesto, kdo tyto licence poskytuje. Proto se musim zeptat, proc vzhledem k tragicke situaci v nasem meste teto moznosti nevyuziva. Dekuji za odpoved.
Odpověď - 31.10.2008 10:20:44
Dobrý den pane Soukup, předpokládám že jste četl "Koncepci prevence kriminality města na léta 2009-2011", kterou schválilo 15. září 2008 Zastupitelstvo města. V tomto dokumentu je podrobná analýza bezpečnostní situace ve městě a návrhy na její řešení formou jednotlivých projektů prevence kriminality a dalších souvisejících opatření. Váš dotaz ohledně povolování provozování výherních hracích přístrojů upravených zákonem o loteriích a jiných hrách jsem přeposlal na Ekonomický odbor, v jehož kompetenci je vyřizování této agendy v rámci MěÚ Příbram. S pozdravem JUDr. Milan Fára
25.07.2008 23:46:51 - I.S.
Dobrý den, sdělte mi prosím jaký zákon v soušasné době upravuje volný pohyb psů na veřejnosti? Děkuji I.S.
Odpověď - 01.08.2008 15:21:25
Dobrý den, v současné době žádný právní předpis souhrnně neupravuje pohyb psů na veřejnosti. Vlastník psa nebo chovatel je povinen se chovat tak, jak mu ukládají některé právní předpisy( § 127 zák. č. 40/1964 Sb., občanský zákoník ve znění pozdějších předpisů, § 60 zák. č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích ve znění pozdějších předpisů). Zákon č. 246/1992 Sb., o ochraně zvířat proti týrání ve znění pozdějších předpisů zmocňuje obce k vydání obecně závazné vyhlášky, který by upravila pravidla pro pohyb psů na veřejném prostranství. V Příbram se jedná o Obecně závaznou vyhlášku města č. 5/2005 , která se týká čistoty ulic a jiných veřejných prostranství, o ochraně veřejné zeleně a o pohybu psů na veřejném prostranství. JUDr. Milan Fára
  1 |…| 17 |…| 34 | 35 |…| 37 |…| 38