Otázky pro starostu

Tato rubrika umožňuje vložit dotaz směřovaný přímo starostovi města Příbram. Vždy, prosím, uveďte své jméno. Anonymní dotazy nebudou zobrazeny. Pokud si přejete, aby Vaše jméno nebylo v odpovědi uveřejněno, viditelně tento požadavek uveďte.

Vážení občané, občas dojde k situaci, že jsem vyzýván k tomu, abych razantně zakročil proti některým pracovníkům města nebo jeho příspěvkových organizací. Bohužel, pokud čin, na který stěžovatel poukazuje, není ničím podložen, nelze zaměstnance jakkoli postihovat. Ostatně, takové konání by bylo velmi snadno zneužitelné. Stačilo by jen poslat na někoho, koho nemám rád, oznámení a starosta už by vykonal popravu bez důkazů sám. Z výše uvedeného je vidět, že takový postup skutečně není možný.

Rád bych upozornil, že na vulgární sdělení, byť se schovává za nějakou otázku, ze zásady neodpovídám.

Ing. Jindřich Vařeka
starosta města

Pošlete svou otázku:

Jméno (zobrazí se u otázky):   E-mail (nezobrazuje se veřejně):
 
Text otázky:
 
Opište kontrolní kód:
Kontrolní kód
 
  Souhlasím se zpracováním osobních údajů a s podmínkami odeslání otázky
 


Otázky a odpovědi:

Vyhledávání:
   
1 |…| 45  
19.11.2017 15:21:15 - František
Dobrý den Pane starosto, chci vás jenom poprosit. .dne 9.12.2017 se mění jízdní řády MHD. .vím ze na změnu má město taky účast. .tak vás chci jenom poprosit aby jste to neprehaneli se skrtanim spojů. .a přemýšleli opravdu nad tím jaké spoje fakt potřebujeme a jaké ne

Určitě nesouhlasím se skrtanim spojů na lince 2A tam bych spíš pár spojů přidal! !!
Ale třeba u linky 5A ubral...

Příbram nepotřebuje aby se každým rokem jenom spoje MHD skrtali ale i přidávali. .taky by to pak mohlo časem dopadnout ze bude MHD jezdit párkrát ta den..a to je přeci nepřípustné.
Prosím aby jste se před zahájením na to ještě s dopravcem podíval. .než nové jízdní řády vyjdou v platnost.děkuji občan František.
Odpověď - 20.11.2017 09:28:17
Vážený pane Františku, dnes bude do rady města předložen materiál popisující návrh nových jízdních řádů pro město Příbram. Změny nejsou nijak zásadní, některé spoje se dokonce přidávají. Je skutečností, že některé spoje jsou naopak vytíženy minimálně a budou proto zrušeny. Pokud bychom provozovali nehospodárným způsobem MHD a nepřistoupili k její optimalizaci, zbývaly by nám dvě možnosti: zvýšit jízdné MHD nebo doplatit společnosti ARRIVA STŘEDNÍ ČECHY s.r.o.(nebo v budoucnu kterékoliv jiné společnosti) z peněz občanů města, tedy i těch, kteří autobusem nejezdí. S pozdravem Ing. Jindřich Vařeka, starosta města.
14.11.2017 20:28:41 - František
Prosím pane starosto, chci se zeptat. Rozběhla se nějaká diskuze o tom ze snad na plácku u OBI se plánuje stavět restaurace KFC..tak mám prosbu jestli by jste mohl zjistit jestli to je pravda či ne.děkuji moc.
Odpověď - 15.11.2017 09:18:24
Vážený pane Františku, ve městě je mnoho podnikatelských subjektů, které mohou pojmout záměr, o kterém píšete. Jen málokdy se stává, že by některý z developerů přišel informovat starostu o svých záměrech. S pozdravem Ing. Jindřich Vařeka, starosta města.
14.11.2017 17:55:58 - Karel
Vážený Pane starosto, dneska jsem se dozvěděl
Ze strany Ropidu.ze zřejmě k integrací Příbrami v roce
2018 nedojde. .ze prý asi až v roce 2019
.ze dne na den se to změní o rok?vůbec tomu nerozumím. .můžete mi něco k tomu říct? Moc děkuju
Odpověď - 15.11.2017 09:15:53
Vážený pane Karle, zřejmě disponujete informacemi, které naše samostatné oddělení silničního hospodářství nemá. Podle mých informací zůstává plán připojení se Příbrami k integrované dopravě v roce 2018. S pozdravem Ing. Jindřich Vařeka, starosta města.
12.11.2017 19:10:13 - Marek
dobrý večer,prosím kdy bude v Příbrami zahájení adventu prosím.moc děkuji za odpověd.
Odpověď - 13.11.2017 09:43:54
Vážený pane Marku, tradiční akce "Zahájení adventu v Příbrami" se uskuteční v sobotu dne 2. 12. 2017 na náměstí T.G.M. Časový rozsah akce: 15:00-20:30. S pozdravem Ing. Jindřich Vařeka, starosta města.
11.11.2017 20:39:46 - Eva
Dobrý den pane starosto, chtěla jsem se zeptat, co má znamenat žlutý pruh a zákaz zastavení po straně v Milínské ulici. Už takhle je tam umění zaparkovat a vy seberete další parkovací místa. Děkuji za odpověď.
Odpověď - 13.11.2017 09:41:00
Vážená paní Evo, bohužel, i k mému překvapení byla místa na parkování skutečně vyparkována z důvodu tzv. nástupních ploch pro hasičskou techniku pro případ požáru. Situace v Milínské ulici se tím stala z hlediska parkování velmi neutěšenou, což si plně uvědomuji, jen nevïdím v tuto chvíli žádné rychlé řešení. Jenom během letošního a příštího roku bude dokončeno 5 nových parkovišť po celém městě. Žádné z míst však neřeší situaci v Milínské ulici. S pozdravem Ing. Jindřich Vařeka, starosta města.
08.11.2017 15:41:27 - Jakub
Dobrý den pane starosto,
bylo by možné zakázat parkování uprostřed parkovací plochy na parkovišti na nám. TGM? Např. vyšrafováním tohoto prostoru? Neohleduplní řidiči tam zaparkují a poté není možné z parkovacích míst vyjet/vycouvat a zlá krev je na světě. Těch pár míst uprostřed parkoviště, nám problém s tragicky vyřešeným parkováním na náměstí stejně nezachrání..... Děkuji za odpověď.
Odpověď - 09.11.2017 09:35:54
Vážený pane Jakube, v tuto chvíli je v přípravě dokumentace, která by organizaci parkování na TGM měla změnit a celé náměstí "polidštit". Mějte prosím trpělivost, pracujeme na tom. S pozdravem Ing. Jindřich Vařeka, starosta města.
08.11.2017 09:52:06 - Zuzka
Dobry den, pane starosto.
Vim, ze se vsude a vzdy prezentujete jako velky patriot mesta Pribrami a tez se chlubite tim, co vse jste pro "sve" spoluobcany potazmo mesto udelal ci se o to zaslouzil. Mam na Vas otazku, zda jste uvazoval a nejen Vy, ale cele vedeni radnice o tom, jak v case vanocnim, svym spoluobcanum ukazat, ze si jich vazite a z pozice svych kresel, kam vas delegovali prave oni, jim dat pekny darek k Vanocum? Rada mest ve svete, svym obcanum venuje vanocni darek v podobe, ze od 1.12-26.12 zakryje vsechny parkovaci automaty a parkovani je zcela zdarma! Na kazdem latkovem krytu je vytisteno, ze je to vanocni dar od radnice. Mozna by se toto mohlo stat tradici i v nasem meste, nestalo by to za uvahu?
Odpověď - 09.11.2017 09:41:04
Vážená paní Zuzko, děkuji za námět. Já sám nejsem příznivcem vyrábění si popularity tím, že budu rozdávat ze společné kasy. Rozdávání jde rychle a je populární, peníze ušetřit je nepopulární. Přesto si myslím, že je to rozumnější cesta, protože umožňuje investovat peníze občanů tam, kde jich je nejvíce zapotřebí. S pozdravem Ing. Jindřich Vařeka, starosta města.
07.11.2017 20:37:44 - Karel
A kdy se vánoční strom přiveze na nám T.G.M.?

A druhý dotaz ohledně dalších 4 zastavkovych pristresku. .kdy se začnou instalovat? Děkuji vám za odpovědi a přeji hezký den
Odpověď - 10.11.2017 09:13:42
Vážený pane Karle, instalace vánočního stromu na T.G.M. je plánována na 23.11.2017. Další zastávkové přístřešky jsou v současnosti ve výrobě a hotovy by měli být do konce letošního roku. Předpokládaný termín je do poloviny prosince. S pozdravem Ing. Jindřich Vařeka, starosta města.
07.11.2017 08:00:27 - Lenka
Vážený pane starosto, vím, že nebudu jediná kdo v tuto chvíli přichází s otázkou, kde máme parkovat v ul. Milínská, když už takhle je tam místa jak v hodinách a ještě na popud hasičů nám bylo 15 míst odebráno. Věřte, že situace je tam velmi špatná. V podstatě je zde pouze jedno parkoviště na xset bytů, kde nájemníci vlastní auto mnohdy i dvě. Parkoviště je na místě, kde by se určitě dal postavit parkovací dům... Neptejte se, kde vzít peníze, protože když vidím a nejen já, kde se penězi mrhá tak tato otázka je nemístná. Proč se může stavět nové parkoviště na Drkolnově, u nemocnice a v Milínské, kde je to sakra potřeba se nic neděje. Na místech parkují úředníci, tím také zabírají místa lidem, kteří tam bydlí apod. situace. Zkuste se nad touto otázkou zamyslet a né jen slibovat při volbách co všechno máte v plánu, ale i konat. Věřte, že ta parkovací situace je tam opravdu vážná, dostáváme pokuty za přestupky, za které v této situaci ani nemůžeme, protože tam opravdu není kde zaparkovat. O jedno náhodou uvolnění místo se perou 3 auta najednou. Takhle to přece nejde, chovat se jak zvěř jenom proto, že není jiné místo. Jsou tam jak staří lidé, tak hlavně rodiny s dětmi. Přece nebudeme parkovat u Sv. Hory nebo u nemocnice, to je přece nesmysl.... Zrušte kopec, na kterém je parkovišťátko a postavte parkovací dům. Pevně věřím a jsem přesvědčena, že se to dá vyřešit a vyřeší. Je to opravdu velmi zoufalé. Zkuste si Vy sám tam jet zaparkovat a je jedno v kterou denní či večerní dobu...prostě to nejde. děkuji a prosím o zamyšlení. Mluvila jsem o této situaci i chlapcema z městské policie, protože bohužel ani mě se pokuta nevyhnula a oni taktéž nad tímto kroutí hlavou a ptají se proč s tím město něco nedělá??? Protože výmluvy jsou snažší než činy :-( Co na to více říci. Prosím nejen za sebe, zkuste na zasedání řešit i vážné situace jako je třeba tato a né jen prkotiny, nad kterými ztrácíte čas.
Odpověď - 13.11.2017 10:28:43
Vážená paní Lenko, problémy s parkováním jsou po celém městě. To je fakt, který nemá zázračné řešení. Město bylo postaveno v jiných podmínkách než jaké panují dnes. Jenom v letošním a příštím roce vybudujeme 5 parkovišť. Ani to však zdaleka nestačí. Milínská ulice je krajská silnice a vyparkování vozidel z důvodu nástupních ploch se událo bez našeho vědomí. Parkoviště na Drkolnově jsou budována z dotačních peněz. Parkoviště u nemocnice je budováno přímo městem a bude určeno pro parkování občanů a mělo by částečně řešit i parkování v centru města. Jedním z řešení jsou určitě i parkovací domy nebo podzemní parkoviště, ale ta jsou nad finanční možnosti města. Výstavba parkovacího domu se připravuje i u nádraží (proti FÚ). I tato stavba bude ale vázána na získání dotace. S Vaším názorem, že investujeme do blbostí, polemizovat nemohu, neboť každý z občanů města vidí priority někde úplně jinde. S pozdravem ing. Jindřich Vařeka, starosta města.
06.11.2017 18:20:15 - Vlasta
Dobrý den pane starosto,mám dotaz zda-li,by se mohlo vybudovat parkoviště od křižovatky nad KD k 5ZŠ.(ul.28.října). Za některými domy jsou nevyužité trávníky.V druhé polovině ulice mají dvě parkoviště.Není možné v odpoledních hodinách zaparkovat.Předem Vám děkuji za odpověď....
Odpověď - 09.11.2017 09:21:20
Vážená paní Vlasto, dovoluji si Vám přeposlat stanovisko vedoucího odboru investičního rozvoje města Ing. Štufky. S pozdravem Ing. Jindřich Vařeka, starosta města.
Odpověď - 09.11.2017 09:25:11
Situace s parkováním je zoufalá v celém městě. Počítáme i s budováním parkovišť ve vnitroblocích. Na druhou stranu ale není úplně rozumné ze všech zelených ploch dělat parkoviště. Zatím budujeme parkoviště na Drkolnově a u nemocnice v ul. Gen. Tesaříka, připravuje se výstavba parkoviště v ul. Čechovské a možná dojde, díky dotacím, i na budování parkovacího domu u nádraží. Ing. Milan Štufka, vedoucí odboru investic a rozvoje města.
02.11.2017 15:12:58 - Důchodce
Pane starosto,
na stránkách IDsenior.cz jasně píšete, že kartu seniora dostane starobní důchodce (Dnes asi kolem 63 let, někdo třeba už v 60 letech, horník, voják). Když přijdete do Seniorpointu,dozvíte se, že sice důchodce jste, ale kartu dostanete až po dovršení 65-ti let.
Kde je tedy pravda? Případně něco opravte.

Děkuji za odpověď
Odpověď - 09.11.2017 09:08:58
Dobrý den, děkuji za upozornění. Váš podnět jsme předali řediteli projektu Senior Point panu Ing. Vaculíkovi. Potvrdil, že skutečně platí věk 65 let a přislíbil opravu na webových stránkách IDsenior.cz. S pozdravem Ing. Jindřich Vařeka, starosta města.
01.11.2017 13:55:08 - Karel
Vážený Pane starosto, budou tedy letos vyhrazeny některé peníze z městského rozpočtu. Na ozdobeni vánočního stromu na T.G.M. nějakou speciální firmou a ne..zdobení TS Příbram. .ať to nějak vypadá. .vím ze jste snad říkal ze letos na to budou vyhrazeny peníze. Děkuji vám za odpověď

A ještě dodatek..kdy se strom začne stavět.
Odpověď - 02.11.2017 10:04:07
Vážený pane Karle, pro letošní rok se podařilo Technickým službám města Příbram zajistit nádherný vánoční strom. Odbornou asistenci při zdobení provede specializovaná firma za účasti pracovníků TS. Jsem si jist, že letos bude vánoční stromeček krásný. S pozdravem Ing. Jindřich Vařeka, starosta města.
31.10.2017 14:13:06 - Jitka
Dobrý den pane starosto,
chtěla jsem se zeptat, zda město Příbram neuvažuje o tom, že v souvislosti s vyhlašováním sociálně vyloučených lokalit v jiných městech a obcích Středočeského kraje také na svém území na některých místech (např. ubytovny pod Čertovým pahorkem apod)tyto lokality vyhlásí. Jde o to, aby se nám tito nepřizpůsobiví občané nenastěhovali a my všichni jsme jim zase na jejich bezpracný a pohodlný život donekonečna nepřispívali. Děkuji za vyjádření. Jitka
Odpověď - 09.11.2017 09:03:53
Vážená paní Jitko, dovoluji si Vám přeposlat odpověď paní místostarostky Mgr. Ženíškové, do jejíž gesce uváděný dotaz náleží. S pozdravem Ing. Jindřich Vařeka, starosta města.
Odpověď - 09.11.2017 09:05:36
Dobrý den paní Jitko, město Příbram neuvažuje o vyhlášení sociálně vyloučených lokalit. Mgr. Ženíšková, 1. místostarostka.
27.10.2017 07:30:16 - Jana Žílová
Dobrý den, pane starosto, je chvályhodné, že Město buduje nová parkoviště. Jedno také na Drkolnově nad benzínovou pumpou. Dohlíží někdo, prosím, z MÚ na tuto stavbu? Ptám se z toho důvodu, že dost dobře nechápu, jak je možné, se zde včera, tj. 26.10.2017, pracovalo do 22:30 hodin(2 buldozery a 2 vibrační stroje na udusání zeminy). Pracovalo by se patrně i déle, kdyby ve 22:10 hodin nezasáhla Městská policie, patrně si někdo z obyvatel Drkolnova stěžoval. Je dobře, že se na stavbě parkoviště pracuje dnem i nocí, ale domnívám se, že by se měl brát ohled na obyvatele sídliště, kteří pracují a vstávají například ve 4 hodiny ráno do práce. Takže to byl včera prima večer, kdy drnčel celý byt a nedalo se spát. Děkuji.
Odpověď - 27.10.2017 11:34:15
Vážená paní Žílová, dovoluji si přeposlat odpověď Ing. Bureše z odboru investic a rozvoje města na Váš dotaz. S pozdravem Ing. Jindřich Vařeka, starosta města.
Odpověď - 27.10.2017 11:37:08
OIRM prověřil situaci a bylo zjištěno, že zhotovitel skutečně prováděl práce do pozdních večerních hodin.Důvodem je fakt, že v současné době probíhají zemní práce na výměně vodohospodářských sítí a s ohledem na blížící se deštivé počasí firma chtěla mít tyto práce co nejdříve hotové, aby nedošlo k zatopení výkopů dešťovou vodou čímž by byly ztíženy práce a výkopek by následně nešel zhutnit na požadovanou únosnost. Zhotovitel byl upozorněn, aby se tato situace ohledně rušení nočního klidu již neopakovala, přičemž zhotovitelem byla přislíbena náprava. S pozdravem Ing. Pavel Bureš, vedoucí oddělení přípravy a realizace projektů, tel. 318 402 559
25.10.2017 12:15:50 - sona illkova
Dobry den,mam 2 problémy pro PT: STAROSTU města PRIBRAM
1.jsem drobny výrobce!České bizuterie z Jabloneckých koralku,z polodrahokamu a dreva, drobnych darku, vanocnich ozdob a pod. a občas mivam prebytky ze zahradky.Nejsem zadny upoceny a pachnouci negustovni trhovec,jsem na urovni,hovorim 3 jazyky,mam VS vzdelani a zakladam si kvalite sve práce i kulture prodeje.Snazim se obnovovat tradici a svetove jmeno naší bizuterie.Moje výrobky jsou mnou spickove remeslnne zpracovane pouzivam krome polodrahokamu vyhradne české suroviny a mam jiz za posledních 20 let sve dobre jmeno.nemohu se ale uplatnit stále na nekterych trzích v České republice.PRIBRAM mezi ne patri.Zmizely JARMARKY, kde se prodávalo remeslne zboží,potraviny,ovoce,zelenina,proste vsehochut a zavedly se tzv. farmarske trhy,kde podle nejnovějších statistik a i podle mého zjisteni se prodava z 90% prekoupena zelenina a ovoce z Polska. NO COMMENT. PROC a KDY TO SKONCI???
2. Dnes jsem udelala velmi spatnou zkušenost s vasi pracovnici,jejíž jmeno bohužel neznam,ale ma na starosti trhy po panu Paulovi. Dnes rano při dojezdu na Dvorakovo nabrezi mne přivítala slovy, cituji: pani Illkova, vy jste mistr ve volani nevhod.Volate me v 17 hodin a dokonce i v 18,30 a ja v zadnem!!! pripade!!! nejsem !!!ochotna!!!!!obetovat svůj volny cas na hovory o trzích. One osobe jsem rekla,ze ja jsem pracovala 40 let v zahraničních službách,ale kdybych si toto dovolila ke klientovi,byla bych zcela jiste vyhozena.ze ja jsem pro ni v první rade klient. pak jsem ji doporučila, necht si vypina telefon po sve pracovni době. Ze ja to nemohu vedet, kdy jeji doba konci. my jsme pracovali i v 21.00...s klienty jsme museli hovorit kdykoliv.do 20. hod. to bylo povazovano u nas za normalni.
když jsem se podivala na místo na Dvorakove nabrezi, krasne ale na prochazku, ne na trh. prodejci na moste: Rus, Vietnamec a Armenec a svetsti. ani jeden není lokalni výrobce. jsou to jen a jen prekupnici nekvalitních kramu.
Po teto zkusenosti jsem zase slozila jiz vylozene zboží do auta a odjela jsem domu. Setrvat by totiž za danych okolnosti bylo pod moji uroven i dustojnost.
Zadam, aby te pani bylo nalezite durazne vysvetleno, ze klienta je třeba si vazit a podle toho s nim také jednat. Dle mého nazoru ona není spravna osoba na svém miste. narozdil od pana Paula, ten byl vždy maximalne !!!ochotny!!!
To, ze se nemohu zúčastnit klasických trhu v lukrativni zone povazuji za diskriminaci drobnych a poctivych podnikatelu a vyrobcu. jsem jiz duchodce a prodavam proto, abych uživila adoptovane Rotweilery a kocicku. Z duchodu me na to moc nezbyva, protože zvířata me stoji mesicne cca 12000kc. je to dost. ale ujala jsem se jich a vynahrazuji jim stradani. Dále rada podporuji projekty Clovek v tisni a seniory v ruznch seniorských domovech.
Dekuji za Vas cas a velmi ocenim Vasi férovou odpověď. sona illkova v.r.
PS: mnoha města jiz od nesmyslných farmářských trhu upustila. viz Dobris, Ricany, Benesov, Jilove, Mnisek a pod.
Odpověď - 30.10.2017 12:50:02
Vážená paní Illková, níže si dovoluji přeposlat Vám stanovisko vedoucího obecního živnostenského úřadu. Zároveň sděluji, že jsem se sám pídil po odpovědích na některé Vámi vznesené otázky a také jsem prověřoval některé Vámi uvedené informace. Volal jsem např. starostovi města Dobříš, kde jsem byl ubezpečen, že na Dobříši farmářské trhy rozhodně nezrušili, ale pouze je přemístili na jiné místo. I některé další Vámi uvedené informace nepovažuji za stoprocentně relevantní. Nechávám na příslušném odboru, aby s Vámi v co největším možném klidu dohodl možnosti, které jsme schopni Vám nabídnout. Děkuji a zůstávám s pozdravem Ing. Jindřich Vařeka, starosta města.
Odpověď - 30.10.2017 12:51:55
Vyjádření k podnětu paní Soni Illkové. 1) Farmářské trhy v Příbrami probíhají již několik let a patří mezi úspěšné prodejní akce našeho města a to, jak pro zákazníky tak i prodejce. Od loňského roku byly na základě velké poptávky ze strany našich občanů dokonce rozšířeny na dvojnásobný počet. Rozhodně odmítám, že na našem FT je 90% překoupené zeleniny a ovoce z Polska, jak uvádíte. Provádíme namátkové kontroly nabývacích dokladů prodejců a tím máme dostatečný přehled o způsobu nabytí zboží. 2) Dle vyjádření organizátorky trhu jste nebyla „ Vítána“ slovy o nevhodném času volání. V průběhu hovoru jste byla slušně požádána o telefonické řešení běžných provozních záležitostí v průběhu standardní pracovní doby. Všechny Vaše dosavadní hovory byly uskutečněny vždy po 17 a 18 hodině. Přesto byly naší pracovnicí vyřízeny. V momentě, kdy nemohl být uspokojen Váš požadavek na účast na Farmářském trhu 21. 10. (pozdní volání- předchozí den večer, kdy již byl trh naplněn a nevhodný sortiment pro přímý prodej), Vám byla nabídnuta možnost účasti na Adventních a všeobecných trzích, kde je prostor pro Váš sortiment. Dále Vám byla nabídnuta možnost účasti na dalším farmářském trhu dne 4. 11., a to v dětské dílničce. Opravdu nevnímám žádné náznaky diskriminace, spíše snahu nabídnout Vám vhodnou alternativu a možnost účastnit se klasických i jiných trhů, které odpovídají Vašemu sortimentu, obzvláště v době před koncem roku, kdy je prodejních akcí v našem městě větší množství. Vzhledem k organizační přípravě trhů je nutné se dostatečně včas s organizátory spojit a dohodnout svou účast a její podmínky. S Vaším tvrzením, že jste diskriminována tím, že se „ Nemůžete účastnit klasických trhů v lukrativní zóně“ tedy nemohu souhlasit. V případě jakýchkoliv nejasností nebo problému v oblasti trhu či podnikání, se na mě neváhejte kdykoliv obrátit. Buď osobně, nebo telefonicky na tel.č.: 606 843 973. S pozdravem Ing. Ota Hauptmann, vedoucí obecního živnostenského úřadu
23.10.2017 23:32:36 - Karel
Vážený Pane starosto,koukal jsem ze na vlakovém nádraží jde vidět lešení. .co se zde bude provádět. .bude nová fasáda nádraží konečně? Děkuji za odpověď.
Odpověď - 25.10.2017 08:00:56
Vážený pane Karle, na budově vlakového nádraží v současné době probíhají práce spojené s výměnou oken a vytvoření nové fasády. S pozdravem Ing. Jindřich Vařeka, starosta města.
21.10.2017 11:18:47 - Prosíková J.
Pěkný den, pane starosto, podle místní Vyhlášky 5/2005 mají mít majitelé psů při jejich venčení na veřejném prostranství psy na vodítku, větší a velká plemena navíc opatřená náhubkem (košíkem). Bohužel, čím dál víc se setkávám s dvojí absurditou: majitelé malých plemen mají psy na vodítku (protože se bojí útoků psů větších, natož velkých plemen, ve velké většině bez vodítka - "navolno"). Naproti tomu není vůbec žádnou výjimkou potkat venčící majitele jednoho i více velkých ras psů volně pobíhajících (o náhubcích ani nemluvě). "Páníkové" či "paničky" se zpravidla zabývají hovorem mezi sebou nebo mobilem, takže pes je de facto bez dozoru. Nejde jen o oblast staré Příbrami, Rynečku, ale velmi často i Svaté hory. Dotyční si veřejnou zeleň zaměňují za cvičiště. Včera jsem vyzvala dvojici volně venčící vlčáka, který se ke mně řítil, aniž by byl odvolán (dvojice byla zabraná do hovoru). Když jsem je upozornila, aby si psa odvolali, zahalekali jen za mnou, ať se nebojím... Vzhledem k tomu, že v minulosti byly mí dva psi(u mé nohy a na vodítku) pokousání právě volně pobíhajícími psy, žádám o radu, jak postupovat při případném útoku cizího psa na mne či mého, na vodítku připevněného, psa menší rasy. Arogance některých "pejskařů" nezná mezí. A projede-li kolem auto městské policie, nikdy jsem neviděla, že by zasáhli. Děkuji za radu a odpověď.
Odpověď - 23.10.2017 12:01:44
Vážená paní Prosíková, to, že se takové věci dějí je samozřejmě pravda. Každý rok vyhlašujeme 1 měsíc zvýšené pozornosti pejskařům, ve kterém se městská policie vysloveně zaměřuje na psy bez známek a pejsky volně pobíhající. Pokud bude odsouhlaseno radou města a následně i zastupitelstvem města, vybudujeme v lokalitě Fialák-Novák oplocené psí hřiště, kde bude volné pobíhání psů povoleno a bude tedy možné v budoucnu pejskaře, kteří chtějí své pejsky nechat volně proběhnout, kam odkazovat. Při případném útoku jiného psa na Vašeho psa je samozřejmě tou nejsprávnější volbou volat č. 156, městskou policii, která se jistě během několika minut na místo dostaví. S pozdravem Ing. Jindřich Vařeka, starosta města.
19.10.2017 14:47:17 - Zdenka Kušková
Dobrý den, mám 14 denní miminko a jsem naprosto šokovaná z toho že na úřadě kam se chodí žádat o porodný (tedy s kočárkem) jsou prudké dlouhé schody bez nájezdů. Je to taková investice nebo jaký je důvod že tam maminky denně musí tahat těžké kočárky v ruce? Prosím Vás za všechny maminky, nechte je tam zřídit. Předem děkuji za odpověď a za kladné vyřízení
Odpověď - 23.10.2017 11:39:42
Vážená paní Kušková, z textu Vaší připomínky jsem snad správně vyrozuměl, že jste byla žádat o porodné na Úřadu práce v Příbrami na nám. T. G. M., který nijak nesouvisí s Městským úřadem Příbram. Jak jsem byl informován, vchod do této budovy pro invalidy a maminky s kočárky se nachází z druhé strany od České spořitelny. Děkuji za připomínku a zůstávám s pozdravem Ing. Jindřich Vařeka, starosta města.
18.10.2017 23:29:55 - Věra Splítková,Žežice 91
Dobrý den, pane starosto,prosím o prověření práce živnostenkého úřadu.Prosím, přijeďte se podívat do Žežic- zmizela zde dominanta Žežic- stromořadí podél chodníku do Žežic- živnostenský úřad kácení povolil.Nás, občany Žežic, toto jednání mrzí, bolí, cítíme se být zdcela bezbranní proti této zvůli.
Děkuji. Věra Splítková
Odpověď - 24.10.2017 09:32:23
Vážená paní Splítková, dovoluji si Vám přeposlat stanovisko odboru životního prostředí, které je v této věci jediným kompetentním orgánem státní správy. Věc, se kterou se na mě obracíte nespadá do výkonu samosprávy a proto si dovoluji Vás pouze takto odkázat. S pozdravem Ing. Jindřich Vařeka, starosta města.
Odpověď - 24.10.2017 09:34:03
Vážená paní Splítková, z pozice vedoucího odboru životního prostředí jsem prověřil Vámi uváděný případ, a to jak z pohledu možné zvůle vlastníka pozemku, tak orgánu státní správy na úseku ochrany přírody, zařazeného do OŽP. Již v předchozí komunikaci s pracovnicí OŽP Vám bylo vysvětleno, že vlastník předmětného pozemku (právnická osoba – nikoli město Příbram) měl kácení čtyř topolů povoleno. Hlavním důvodem ke kácení byla výstavba oplocení, předepsala se adekvátní náhradní výsadba (ovocné stromy v budoucí zahradě). Vlastník pozemku vedle těchto čtyř topolů vykácel další dřeviny, které rostly podél silnice – vesměs nálety keřů, či stromy nižší sadovnické hodnoty. Tyto dřeviny byly menších rozměrů, tedy jejich kácení se nepovoluje. Vlastník pozemku nejednal protiprávně, nešlo o žádnou zvůli, ale o právo vlastníka. Po provedeném kácení se navíc ukázalo, že dřevo všech čtyř topolů bylo v průběhu celého kmene prohnilé, takže se de facto kácely provozně nebezpečné stromy. Na postupu vyřízení žádosti a procesu vydání povolení jsem neshledal závady. S pozdravem. Ing. Petr Walenka, vedoucí OŽP, 318 402 474, petr.walenka@pribram.eu.
18.10.2017 21:36:59 - Marie
Vážený pane starosto.12.10 jsme se stěhovali z ulice Budovatelů 135 a dostali jsme pokutu,že jsme vjeli do zákazu zastavení a zákazu vjezdu.Můžete mi tedy poradit jak postupovat pro příští stěhování?Bylo nám zděleno že máme stěhování nahlásit na Městskou policii.To se musí?To snad né.Nakládání nám trvalo 1 hodinu a za to jsme dostali pokutu.Jiná auta tam stojí skoro celý den a to je v pořádku?A proto se Vás ptám na Váš názor.Děkuji za brzkou odpověď.
Odpověď - 20.10.2017 11:54:34
Vážená paní Marie, je mi líto, že se ke mně dostávají k řešení záležitosti, které se již udály. Zpětně mohu jen těžko něco vyřešit, nicméně požádal jsem alespoň o vyjádření k této záležitosti zástupce velitelky městské policie pana Černíka, které přikládám níže. Jako osobní připomínku bych rád dodal, že si uvědomuji, že pro občana není příliš efektivní kvůli jedné hodině stání tam, kde by se stát nemělo, běžet na samostatné oddělení silničního hospodářství a tam o výjimku požádat. Nicméně, toto je správný postup a vzhledem k tomu, že k takovým případům dochází vskutku jenom velmi velmi výjimečně, nejeví se přínosné vymýšlet nějaký nový způsob řešení této situace. Děkuji, že jste se na mne obrátila a zůstávám s pozdravem Ing. Jindřich Vařeka, starosta města.
Odpověď - 20.10.2017 11:54:55
Dle § 77 odst. 6 zákona č.361/2000 Sb, o provozu na pozemních komunikacích, ve znění pozdějších předpisů povoluje výjimku z porušení dopravní značky (v tomto případě B1 - zákaz vjezdu), na základě žádosti správní orgán a Policie ČR. Výjimku lze povolit, prokáže-li žadatel vážný zájem na jejím povolení a nedojde-li k ohrožení bezpečnosti nebo plynulosti silničního provozu. Městká policie v tomto případě žádné povolení bohužel nevydává a proto oznamovateli může doporučit obrátit se na MěÚ Příbram přímo oddělení siličního hospodářství. Strážník okrskář se na tuto lokalitu zaměří, tak aby nedocházelo k porušování dopravního značení tak jak uvádí oznamovatelka. Zdeněk Černík, zástupce velitelky městské policie.
1 |…| 45