Otázky pro starostu

Tato rubrika umožňuje vložit dotaz směřovaný přímo starostovi města Příbram. Vždy, prosím, uveďte své jméno. Anonymní dotazy nebudou zobrazeny. Pokud si přejete, aby Vaše jméno nebylo v odpovědi uveřejněno, viditelně tento požadavek uveďte.

Vážení občané, občas dojde k situaci, že jsem vyzýván k tomu, abych razantně zakročil proti některým pracovníkům města nebo jeho příspěvkových organizací. Bohužel, pokud čin, na který stěžovatel poukazuje, není ničím podložen, nelze zaměstnance jakkoli postihovat. Ostatně, takové konání by bylo velmi snadno zneužitelné. Stačilo by jen poslat na někoho, koho nemám rád, oznámení a starosta už by vykonal popravu bez důkazů sám. Z výše uvedeného je vidět, že takový postup skutečně není možný.

Rád bych upozornil, že na vulgární sdělení, byť se schovává za nějakou otázku, ze zásady neodpovídám.

Ing. Jindřich Vařeka
starosta města

Pošlete svou otázku:

Jméno (zobrazí se u otázky):   E-mail (nezobrazuje se veřejně):
 
Text otázky:
 
Opište kontrolní kód:
Kontrolní kód
 
  Souhlasím se zpracováním osobních údajů a s podmínkami odeslání otázky
 


Otázky a odpovědi:

Vyhledávání:
   
1 |…| 43  
13.09.2017 13:40:11 - Kučerová
Dobrý den, pane starosto. Moc děkuji za vstřícnost i řešení mého dotazu. Ale nejsem si jistá, zda blokové čištění posunuté o hodinu, něco řeší. Právě v jednosměrné ulici k 5.ZŠ, moc ne. Zrovna mezi 7-8 je tam největší pohyb aut, školáků. Proto jsem chtěla 8.h. To už bez problémů zaparkujete na uvolněná místa kolem bloků protože většina lidí je pryč. Nemohu se vyjadřovat k ostatním, hustěji obydleným zonám ale kolem K.D. to je tak...Přesto děkuji za ochotu zkusit něco jiného. Hezký den. Kučerová.
Odpověď - 15.09.2017 10:09:36
Vážená paní Kučerová, dle vyjádření pana ředitele TS Ing. Pavla Máchy, zahájení blokového čištění bude ve skutečnosti po 8,00. Od 7,00 bude dodatková tabulka zákaz zastavení z důvodu blokového čištění a k uvolnění komunikací pro vlastní čištění. S pozdravem Ing. Jindřich Vařeka, starosta města.
11.09.2017 22:05:13 - Karel
Vážený Pane starosto, prosím dnes se začalo bagrovat na drkolnove u nemocnice. .prosím co se zde bude dít. Děkuji
Odpověď - 15.09.2017 10:05:43
Vážený pane Karle, dle vyjádření pana Ing. Milana Štufky, vedoucího odboru investic a rozvoje města, na Drkolnově byla zahájena výstavba parkovišť P+R. Zatím probíhají zemní práce - skrývka ornice a úprava pláně. S pozdravem Ing. Jindřich Vařeka, starosta města
10.09.2017 13:29:20 - Kučerová
Dobrý den. Pane starosto. Opět máme podzim, blokové čištění a opět je otázka kam zaparkovat. Stačilo by použít rozum a jednou provždy posunout čištění na 8.00 kdy je 98% lidi v práci a ve skole. Vzhledem k tomu, že je okolo kulturaku vše rozkopano a všude zákaz zastavení, není jednoduché zaparkovat jinde a o šesté už stojí MP s bločky. Je to pořad dokola a na radnici pořád asi vládne doba minulá, kdy se do práce chodilo na šestou. Dnes se většinou chodí na osmou, devátou ale TS se neprizpusobi ani náhodou. A to nemluvím o tom, že není co čistit. Kdyby někdo ty ulice prošel zjisti to. Za to za tři týdny až opadá listí se budeme potýkat s nepořádkem ze stromů. . Můžete laskavě vyjít vstříc občanům a ne jet pořád v zajetych kolejích? Děkuji.
Odpověď - 13.09.2017 09:41:32
Vážená paní Kučerová, dovoluji si Vám přeposlat stanovisko Technických služeb města Příbrami. S pozdravem Ing. Jindřich Vařeka, starosta města. "Blokové čištění ulic má smysl pouze, pokud obyvatelé dané lokality uposlechnou a na jedno dopoledne za období svoje auta přeparkují. Chápeme, že dnes zřejmě většina motoristů nepracuje od šesti hodin. Na druhou stranu však i přes sedm dní zveřejněné informace prostřednictvím instalovaných zákazových značek, zůstane obvykle v ulici aut víc než jsme schopni odklidit tak, aby samotné čištění mohlo proběhnout. Na druhou stranu všichni chtějí, aby ulice ve městě byly průjezdné v době, kdy chtějí odjet do práce nebo s dětmi do škol. Před několika lety jsme už dobu samotného čištění posunuli. Čekali jsme, že ubude neoprávněně zaparkovaných aut. To se bohužel nestalo. Na podnět paní Kučerové jsme se rozhodli zkusit to znovu. Od středy 20. září budeme začínat o hodinu později - tedy v 7 hodin. Po skončení sezóny (na konci října) vyhodnotíme, zda to mělo nějaký efekt a příští rok se podle toho zařídíme. S pozdravem Ing. Pavel Mácha, ředitel Technické služby města Příbrami, p. o. 261 01 Příbram IV, U Kasáren 6."
04.09.2017 16:00:31 - František
Vážený Pane starosto, chci se zeptat jestli město neplánuje nějak zakročit proti ubytovnam pod certakem..je to tam děs. .a je to čím dál tím víc horší v této lokalitě. Děkuji za odpověď
Odpověď - 05.09.2017 10:20:45
Vážený pane Františku, samozřejmě máte pravdu v tom, že ubytovna "Pod Čerťákem" je pro své okolí přítěží a přináší řadu problémů. Bohužel neexistuje žádné zázračné řešení, které by problém ghett ve městech vyřešilo. Nemyslím si, že bychom mohli dělat o něco víc, než to, že budeme důsledně celé území kontrolovat a to jak vlastními silami pomocí městské policie a asistentů prevence, tak v součinnosti se státní policií. Pokud byste měl nějaký konkrétní návrh realizovatelných opatření, neváhejte se o ně podělit. Děkuji za připomínku a zůstávám s pozdravem Ing. Jindřich Vařeka, starosta města.
29.08.2017 20:59:16 - Vladimír Danda
Dobrý den Vážený pane Ing. Vařeko, v návaznosti na retardér umístěný v ulici Jana Drdy či již spíše Podbrdská, neuvažujete o umístění úsekového radaru i do tohoto dlouhého úseku ulic Šachetní, Jana Drdy a Podbrdská. Vzhledem k délce ulice působí retardér pouze omezeně v tomto místě, avšak zejména v odpoledních a večerních hodinách se ulice stává místem pro závody osobních vozů i motocyklů. Situace se zhoršila po umístění měřičů rychlosti v ulici Rožmitálská, kdy tito problémoví řidiči sjíždějí na již zmiňovanou komunikaci. Jsou tak ohrožovány zejména děti, které se vracejí odpoledne ze školy. Děkuji za odpověď Danda

Odpověď - 04.09.2017 15:38:52
Vážený pane Dando, v letošním a příštím roce plánuje město Příbram instalovat celkem pět měřičů rychlosti, a to na těch úsecích, které byly odborem dopravy PČR a Samostatným oddělením silničního hospodářství MěÚ Příbram vyhodnoceny jako nejproblémovější. Vámi uváděné ulice nejsou součástí tohoto plánu. Mrzí mne, že Vám nepodávám příznivou zprávu. Po splnění priorit, které se týkají především výpadovek z města, budeme více uvažovat o dalším rozšíření opatření směřující ke zklidnění dopravy ve městě. Na závěr mi prosím dovolte podotknout, že ulice, ve kterých se pohybují neukáznění řidiči ohrožující chodce a děti, je ve městě Příbram mnoho. S pozdravem Ing. Jindřich Vařeka, starosta města.
29.08.2017 16:27:03 - František
Dobrý den, prosím vás nevíte kdy už začne plánována uzavirka v plzeňské ulici?děkuji
Odpověď - 30.08.2017 16:39:22
Vážený pane Františku, dovoluji si Vám přeposlat stanovisko samostatného oddělení silničního hospodářství k Vašemu dotazu. S pozdravem Ing. Jindřich Vařeka, starosta města. Vážený pane Františku, na včerejším jednání na Ředitelství silnic a dálnic v Praze nám bylo řečeno, že zhotovitel rekonstrukce ulice Plzeňské by měl být znám asi v polovině měsíce září a samotná realizace by měla začít zhruba v polovině měsíce října. Ing. Zuzana Štěrbová, vedoucí samostatného oddělení silničního hospodářství.
27.08.2017 20:44:30 - Emil Štrup
chci se zeptat zda rozsvícení stromku na advent je tajné.Protože se nelze nikde dopátrat na Příbramských stránkách ani na kulturních akcí města Příbrami.Myslím si že občan Příbrami měl by mít možnost informován podstatně víc než co se hodí městu Děkuji Štrup
Odpověď - 28.08.2017 08:41:13
Vážený pane Štrupe, vzhledem k tomu, že se nacházíme v čase letních prázdnin, nepovažoval odbor školství, kultury a sportu za nezbytně nutné zahájit propagaci na advent, přestože termín rozsvícení stromečku na náměstí T. G. M. je již znám. Letošní zahájení adventu se bude konat dne 2.12.2017. S pozdravem Ing. Jindřich Vařeka, starosta města.
26.08.2017 04:06:11 - František
Dobrý den, v ulici Budovatelů před čp. 117 je už stará zrezlá značka Parkoviště. Místo zde: http://jpeg.cz/images/2017/08/26/81dM.png Chci se zeptat, zda by ji šlo vyměnit za novou a to značkou IP 11f, neboť se jedná a parkoviště pro částečné stání na chodníku. Děkuji za odpověď.
Odpověď - 30.08.2017 16:36:38
Vážený pane Františku, dovoluji si Vám přeposlat stanovisko samostatného oddělení silničního hospodářství. S pozdravem Ing. Jindřich Vařeka, starosta města. Vážený pane Františku, děkujeme za Váš podnět. Situaci prověříme na místě s ohledem na zákon o silničním provozu č 361/2000 Sb., a projednáme s Dopravním inspektorátem policie ČR, KŘ - DI Příbram. Na základě tohoto dopravní značení upravíme. Ing. Zuzana Štěrbová, vedoucí samostatného oddělení silničního hospodářství.
24.08.2017 13:08:47 - Karel
Vážený Pane starosto, děkuji za odpověď ohledně vozů MHD. .čekal jsem pouze jeden vůz. .a nakonec jsou dva?To me velice potěšilo

Jenom nevím. .jestli se mluví o nových vozech..a nebo starších prevedených z jiné provozovny .Děkuji za upřesnění.
Odpověď - 25.08.2017 10:32:28
Vážený pane Karle, dotazem bylo zjištěno, že se jedná o starší vozy převedené z jiné provozovny. S pozdravem Ing. Jindřich Vařeka, starosta města.
24.08.2017 09:34:02 - Karel
Vážený Pane starosto, dočetl jsem se že Arriva požaduje po město zvýšit příspěvek za ujeté Km...Není to ze strany dopravce už drzost. A jak budete v tomto dále pokračovat.

Opravdu nebude lepší od smlouvy odstoupit. .Arriva nás drží v pasti.děkuji za odpověď
Odpověď - 25.08.2017 10:35:11
Vážený pane Karle, máte pravdu, společnost ARRIVA STŘEDNÍ ČECHY s. r. o. skutečně požádala město Příbram (stejně jako i jiná města v minulosti) ohledně zvýšení příspěvků na MHD. Jednání v této věci opakovaně vedl za město radní Ing. Dvořák, o jehož odbornosti v záležitostech ekonomických skutečně nemůže být pochyb. Jednání doposud nebylo ukončeno, nicméně lze konstatovat, že některé argumenty ze strany provozovatele MHD nelze smést ze stolu jako irelevantní (mám na mysli např. nárůst mezd o desítky procent apod.). Rada města v této věci bude rozhodovat dne 18.9.2017. S pozdravem Ing. Jindřich Vařeka, starosta města.
23.08.2017 00:00:30 - Karel
Vážený Pane starosto, mohl by jste opět zjistit od dopravce Arriva Střední čechy kdy už dorazí ten jeden slíbený autobus na MHD. .co měl letos přijít. Děkuji moc.furt se k tomu dopravce nějak nemá
Odpověď - 24.08.2017 10:38:48
Vážený pane Karle, dovoluji si Vám přeposlat stanovisko společnosti ARRIVA STŘEDNÍ ČECHY s. r. o. S pozdravem Ing. Jindřich Vařeka, starosta města. V pátek 18.8.2017 jsme obdrželi dva vozy MHD SOR 8,5. Včera proběhla montáž odbavovacího zařízení a zapojení vnitřních a venkovních panelů. Začátkem příštího týdne budou uvedeny do provozu. Ladislav Češka, ing., referent obchodu
22.08.2017 00:54:01 - Karel
Dobrý den, kdy se začnou dělat už nové zastavkove pristresky pane starosto. Děkuji vám za odpověď.
Odpověď - 22.08.2017 09:48:29
Vážený pane Karle, dovoluji si Vám přeposlat stanovisko vedoucí samostatného oddělení silničního hospodářství Ing. Štěrbové, do jejíž kompetence věc náleží. S pozdravem Ing. Jindřich Vařeka, starosta města. "Nové zastávkové přístřešky jsou již ve výrobě. Instalace by měla proběhnout zhruba za měsíc. Ing. Štěrbová, vedoucí samostatného odd. silničního hospodářství."
18.08.2017 07:43:35 - Antonín Zemek
Dobrý den pane starosto. Musím vám poděkovat za usnadnění při rozhodování jestli opustit Příbram nebo ne. Po odstranění další příkazové značky která snižuje rychlost na komunikaci která míjí náš dům č.p.493 Pb VII. na 30 km v hodině, tak teď máme jasno. Celá naše rodina děkuje ne jenom Vám, ale i celému zastupitelstvu. Skoky přes místní zpomalovací retardér se prodloužili o dalších půl metru. Bravo. Přestaly jsme větrat úplně. Opravdu velký dík. Zemek.
Odpověď - 28.08.2017 08:29:10
Vážený pane Zemku, dovoluji si Vám přeposlat odpověď samostatného oddělení silničního hospodářství a věřím, že po vyspravení retardéru a doplnění značky se situace uklidní. S pozdravem Ing. Jindřich Vařeka, starosta města. Vážený pane Zemku, dopravní značka B20a snižující nejvyšší dovolenou rychlost, která byla odstraněna, byla umístěna v okolí supermarketu BILLA a čerpací stanice OVM, nikoliv však kolem Vašeho domu č.p. 493. Tato dopravní značka byla odstraněna na základě podnětu Městské policie a po projednání s Dopravním inspektorátem policie ČR. Další snížení rychlosti ve Vaší lokalitě je umístěno z důvodu umístění příčného prahu. V tuto chvíli je snížení rychlosti na 30km/h osazeno směrem dolu, směrem nahoru chybí (pravděpodobně bylo odcizeno) - již bylo předáno Technickým službám k doplnění. Po doplnění bude tedy rychlost přes příčný práh 30km/h. Technický stav příčného prahu je v tuto chvíli nevyhovující, příčný práh bude tedy opraven. Bohužel hluk je jedním z negativních hledisek příčných prahů. Ing. Zuzana Štěrbová, vedoucí samostatného oddělení silničního hospodářství.
15.08.2017 22:21:29 - Franta
Dobrý večer, chci se jenom zeptat v jaké fazy je jednání města s pražskou integrovanou dopravou (ropidem).děkuji
Odpověď - 16.08.2017 09:29:07
Vážený pane Franto, jednání ohledně případné změny provozovatele MHD a příprava na nové jízdní řády probíhají, tak jak již bylo v této rubrice mnohokráte zmíněno, dle plánovaného harmonogramu, podle kterého by vše mělo být dokončeno v roce 2019. S pozdravem Ing. Jindřich Vařeka, starosta města.
14.08.2017 11:36:35 - Kudryova
Haldy zeminy na Přibransku jsou ostrasujice.Pane starosta nema Přibram kontaminovanou vodu?Jinak je to pekna krajina ale myslim si,ze o haldy nema nikdo zajem a proto tam cele roky strasi.Kdyby nebyla zemina nebezpecna uz davno by si ji lide byli odvezli.Moc Vam dekuji za odpoved,pane starosto.
Odpověď - 15.08.2017 12:20:21
Vážená paní Kudryová, v každém případě Vás mohu ujistit, že voda tekoucí z vodovodního řadu musí splňovat, a také splňuje, všechny standardy předepsané pro pitnou vodu a v žádném případě není kontaminovaná jakýmikoliv látkami, které by mohly ohrozit zdraví obyvatel. Co se samotných hald týče, v současné době se připravuje plán na jejich odstranění, které by měl provést DIAMO, státní podnik. S pozdravem Ing. Jindřich Vařeka, starosta města.
07.08.2017 08:00:13 - Antonín Zemek
Dobrý den. Bydlím s rodinou na Příbrami VII, Jana Drdy 493. Proč to zmiňuji? Protože za šest let co tu bydlíme, tak se situace stále zhoršuje. Nejen že padesátka v obci zákonem dána, se na komunikaci vedoucí kolem našeho domu z devadesáti procent nedodržuje, ale navíc je tu třicítka. Třicítka je tu z nějakého důvodu, stejně jako zpomalovací retardér. Retardér je už roky nefunkční. Tak že, hluk z vysoké rychlosti a přeskakování již zmíněného retardéru dělá z našeho obydlí nevětratelnou ubykaci. Hluk začíná být opravdu nesnesitelný. O bezpečnosti nemluvě.Tak že, se ptám, co s tím? Předem děkuji za jakoukoliv odpověď. Z pozdravem. Zemek.
Odpověď - 10.08.2017 09:16:14
Vážený pane Zemku, do konce týdne provedu osobně prohlídku Vámi uváděné lokality. Poté odpovím na tomto místě. S pozdravem Ing. Jindřich Vařeka, starosta města.
Odpověď - 15.08.2017 11:33:14
Vážený pane Zemku, situaci jsem osobně prověřil. Domnívám se, že předepsaná rychlost 30 km/h je pro tuto lokalitu vhodná stejně tak jako retardér, který byl v minulosti zbudován. Bohužel, druhá strana mince každého retardéru je to, že je vždy zdrojem nadměrného hluku. Ani moderní provedení retardérů na tom nejsou o moc lépe. Z výše uvedených důvodů prozatím nevydávám žádný pokyn k dalším opatřením. Děkuji za podnět zůstávám s pozdravem. Ing. Jindřich Vařeka, starosta.
03.08.2017 19:49:45 - Rozka
Připojuji se k panu Opatrnému. Zejména na cyklostezce/pěšostezce od Nováku ke Q klubu se setkávám nejen s pohledy a neochotou, ale opakovaně i s tím, že mi chodci vstupují do jízdní dráhy, abych musela zastavit a oni mi vynadat - Jak si to představuji jezdit po chodníku. Jistě by dosti pomohlo nastříkat piktogramy chodce/kola na stezku v mnohem hustším intervalu než na začátku a konci. (i když - onehdy pác , který mi spílal stál na piktogramu kola).
Samostatnou kapitolou jsou pejskaři jdoucí po jedné straně stezky a pes na vodítku po druhé.
P.S.: Nejsem gramař ani závodník, zvonek mám.
S pozdravem Rozka
Odpověď - 14.08.2017 08:38:35
Vážená paní Rozko, děkuji za připomínku. Prověřím dostatečnost značení cyklostezky. S pozdravem Ing. Jindřich Vařeka, starosta města.
03.08.2017 08:54:52 - mirek
dobrý den.
musím zareagovat na stížnost paní Evy na cyklisty.Denně dojíždím do práce na kole.Snažím se jet co nejohleduplněji vůči chodcům a řidičům,a to samé očekávám od nich.Nejméně vhodné pro jízdu na kole v Příbrami jsou podle nejenom mé zkušenosti cyklostezky.Jsou plné chodců jdoucích tak že je není možné bezpečně sebepomalejší jízdou objet,navíc často dva kočárky vedle sebe nebo pes na vodítku přes celou cestu.
To ani teď neřeším ze cyklostezka je po pár stovkách metrů na pár desítek či stovek metrů přerušená,prostě je celkově pro cyklistu nepoužitelná.
Zbývá pak o něco málo méně nebezpečná silnice kdy je život cyklisty závislý na pozornosti řidiče a chodníky jsou zapovězeny.
Samotnou kapitolou je Pražská ulice kde pracuji,kde pohyb cyklistů je pokutován.Proč tudy ale během dne jezdí volně spousta aut,podle SPZ a výbavy na střeše najenom zásobování.
Tímto prosím o stejný metr pro chodce,auta i cyklisty, a paní Evu a ostatní o vzájemnou toleranci a MP o schovívavost k těm slušným nikoho neohrožujícím cyklistům.
s pozdravem Mirek.
Odpověď - 08.08.2017 12:20:35
Vážený pane Mirku, uzamčením Pražské ulice v cca 10:00 zůstane otevřený jediný výjezd v horní části u Svatého Václava, který je určen pro složky IZS a taktéž pro osoby žijící v ul. Pivovarská, kteří potřebují tento prostor opustit. Samostatné oddělení silničního hospodářství, které má dopravní značení na starosti, zapracovává projekt na kompletní přeznačení nejen Pražské ulice, ale i ostatních ulic. Realizace tohoto projektu se uskuteční v nejbližším termínu, pouze potřebujeme vyjádření PČR. Pokutování cyklistů je obdobné jako u špatného parkovaní či neoprávněného vjezdu do pěší zóny. Strážník tento přestupek řeší nejdříve formou správního trestu a to napomenutím a poté je udělena pokuta v příkazním řízení strážníkem. V současné době původní systém MP neumožňuje statisticky vyhodnotit udělování správních trestů přímo v ul. Pražská. S pozdravem Ing. Jindřich Vařeka, starosta.
03.08.2017 00:16:27 - Kuba
Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat, zda by nešlo v areálu nového rybníka vystavět také nějaké hrazdy na cvičení. Nemusí to být nutně další hřiště, ale pár hrazd a jedny bradla by se hodily.

Předem děkuji.
Odpověď - 07.08.2017 08:15:36
Vážený pane Kubo, s těmi prvky, o kterých píšete, rozhodně počítáme a hodláme je instalovat spolu s dalšími novými věcmi nejpozději na jaře 2018. S pozdravem Ing. Jindřich Vařeka, starosta města.
02.08.2017 23:24:14 - Josef Opatrný
Dobrý den,nemám ani tak otázku jako postřeh že chodci nerespektují cyklisty na cyklostezká.Toto se děje opakovaně ,a přesto že zvoníme,a nebo přibrzdíme slovně poprosḿe.Inkasujeme kyselé pohledy,ale i neochotu uhnout.Takže pokud chodci nerespektují cyklisty,je jasné že se děje opak I když s tím nesopuhlasím,ale je to asi tak !
1 |…| 43