Bez dětí a rodičů i zápisy do mateřských škol

 

V letošním roce probíhají zápisy do základních škol bez přítomnosti dětí a jejich zákonných zástupců. Na základě opatření Ministerstva školství, mládeže
a tělovýchovy ČR budou tímto způsobem probíhat i zápisy do mateřských škol.

 

Na základě zmíněného opatření ředitelé jednotlivých mateřských škol stanoví přesné termíny, kdy budou žádosti o přijetí k předškolnímu vzdělávání přijímány.

„Dle platné legislativy se musí zápisy uskutečnit v termínu od 2. do 16. května. Stanovení konkrétního termínu, ve kterém je třeba žádost podat, necháváme na zvážení ředitelek a ředitelů jednotlivých škol. Jako zřizovatel však doporučujeme využít celého zákonného období. Všechny potřebné informace jsou na webových stránkách města, podrobné podmínky průběhu podávání žádostí, včetně kritérií pro přijetí a dokumentů, které je třeba doložit, na webových stránkách jednotlivých škol,“ říká místostarostka Zorka Brožíková. 

Děti tedy k zápisům nesmí. Doporučení ministerstva se týká i způsobu podávání přihlášek. Upřednostněna má být forma podání prostřednictvím datové schránky, e-mailem s elektronickým podpisem či poštou. V nezbytných případech bude samozřejmě možné i osobní podání, vždy ale dle konkrétních pravidel stanovených ředitelem příslušné školy. 

 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí 
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

 

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

 Počet zobrazení: 1020 | Aktualizováno: 09. 04. 2020