Bude Příbram v oblasti sportu průkopnickým městem?

 

Velkého ocenění se dostalo městu od sportovních odborníků, kteří se věnují koncepci sportu na celostátní úrovni.

Co přinesla konference sportu? Zcela jistě řadu nových poznatků, námětů, ale také slova chvály od lidí, kteří pracují na změně koncepce sportu na republikové úrovni. „Příbram je prvním městem v republice, kde se řeší sport mimo volební období a kde jdou sami naproti změnám, které se v oblasti sportu připravují,“ řekl při čtvrteční konferenci sportu Michal Prokeš, vrcholný manažer v oblasti sportu a dlouholetý sportovně technický ředitel FAČR.

Sportovní konferenci uspořádala pracovní skupina Sport 2030. Právě tato skupina se snaží společně se členy příbramských sportovních klubů najít cestu, jak děti přivést zpět k běžnému pohybu, sportu, který není pouze na vrcholové úrovni.

 „Jsme rádi, že tito odborníci vážili cestu do Příbrami. Potěšující je, že jejich slova potvrdila naši vizi, náš záměr, kam bychom chtěli příbramské děti směrovat, to znamená vrátit jim lásku ke sportu. Ne každý je na sport nadaný, ale každý by se měl nějakým způsobem pravidelně hýbat, a ne trpět při hodinách tělesné výchovy,“ uvedla místostarostka Zorka Brožíková, která je zároveň členkou pracovní skupiny Sport 2030.

Při konferenci byl rodilým Příbramanem Antonínem Barákem představen projekt Sportík. V rámci tohoto projektu, který by město Příbram chtělo zajistit pro děti prvního stupně základních škol, se děti učí sportovní všestrannosti pod dohledem zkušených trenérů. „Projekt jsme pilotně zahájili na několika pražských školách, které jsme sami oslovovali. Tady je to zcela obráceně. Město Příbram přišlo a o projekt se intenzivně zajímá. Věřím, že se podaří v našem městě projekt realizovat,“ řekl Antonín Barák, který opět zmínil potřebu přivést ke sportu děti v nejútlejším věku. 

 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí 
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

 

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram 

 

 

 Počet zobrazení: 1072 | Aktualizováno: 17. 09. 2019