Den sportu Příbram aneb slavíme dál

Loňské oslavy 800. výročí města Příbrami rozhodně neskončily. Pokračujeme v nich dál, ale trošku jinak. Letošní rok bude věnován sportu a všemu, co k němu patří. Areál přírodního koupaliště Nový rybník se na jednu červnovou sobotu promění ve velké sportoviště, na kterém si návštěvníci budou moci vyzkoušet až 40 olympijských i neolympijských disciplín. Po úspěchu loňské akce Novák 800 se tak i letos máte na co těšit. Vstup na celodenní akci bude zdarma. 

Město Příbram jako hlavní organizátor chce přilákat nejen místní, ale i návštěvníky na unikátní sportovní akci po vzoru olympijských parků, které vznikly při hrách v Riu de Janeiru v roce 2016. Téma sportu nebylo vybráno náhodou. „Naším cílem je vést především děti a mládež ke zdravému životnímu stylu,“ vysvětlila příbramská místostarostka Alena Ženíšková. „Jsme přesvědčeni, že sport dokáže propojit věkové a sociální skupiny, zdravé i hendikepované. Jeho pozitivní vliv působí na celou společnost. Naší ambicí je vybudovat akci nadregionálního významu,“ upřesnila.

Inspiraci pro uspořádání Dne sportu představitelé Příbrami čerpali ve městě Plzni, kde akci pod názvem Festival sportu pořádají již několik let. „Vedení Plzně, zejména radní pro oblast podpory podnikání a sportu Michal Dvořák, nám ochotně předalo zkušenosti a návod na to, jakým způsobem událost tohoto druhu v našem městě zorganizovat,“ doplnila místostarostka s tím, že Plzeň s námi na této akci spolupracuje. „Velice si vážíme jejich pomoci a vstřícného přístupu,“ uvedla dále Ženíšková.

 

Startujeme v sobotu 10. června v 9 hodin zapálením olympijského ohně

Do sportovního dne, který je naplánován na sobotu 10. června, budou zapojeny sportovní svazy, místní sportovní kluby a významné osobnosti z oblasti sportu. Rodiny s dětmi, teenageři i senioři si tak sportovní disciplíny budou moci vyzkoušet pod vedením zkušených profesionálů. Sportů, které si budou moci malí i velcí vyzkoušet, je opravdu hodně. Fotbal, hokej, americký fotbal, judo, volejbal, gymnastika, atletika, florbal, kanoistika, lukostřelba, cyklistika, golf, aerobik, mažoretky, florbal, box, biatlon, veslování, streetball, šerm, wakeboarding, longboarding, minigolf, pétanque, plavání a mnohé další. Bude se samozřejmě i soutěžit. Za splnění 10 sportovních disciplín se může každý účastník těšit na odměnu v podobě zlaté medaile. „S touto medailí se malí i velcí sportovci budou moci jako správní olympijští šampioni vyfotit na stupních vítězů,“ přibližuje místostarostka Ženíšková.

 

Celodenní program bude pokračovat v Letním kině

Během celodenního programu, kdy se bude sportovat a probíhat exhibice a zajímavý doprovodný program, mohou děti zjistit, jaký sport by je mohl nejvíce bavit. A možná, že je ke sportování zlákají i sportovní celebrity. V tuto chvíli ještě probíhají jednání, ale do Příbrami by mohly přijet i velké sportovní hvězdy současnosti. „Usilujeme o účast významných osobností z oblasti sportu, které představují pozitivní vzor pro děti a mládež,“ řekla Alena Ženíšková s tím, že o konkrétních jménech se prozatím jedná. Program bude večer pokračovat v areálu Letního kina, kde v rámci zábavného programu budou v rámci jednotlivých klubů cenou Nejlepší sportovci Novák 801 oceněni skutečně ti nejlepší ze všech.

Celým dnem a večerem budou návštěvníky provázet zkušení sportovní moderátoři: známý televizní „sporťák“ Michal Hrdlička a moderátorská hvězda příbramského regionu, známá z různých sportovních podniků od triatlonu po půlmaraton, Marcel Forejt. „Věříme, že tato zkušená dvojice moderátorů vytvoří během sportovního dne a večera tu správnou atmosféru a že i díky nim se budou všichni cítit jako vítězové,“ vyslovila na závěr své přání místostarostka.

 

Má vaše dítě výjimečný sportovní talent a chce ho ukázat před publikem?

Pokud ano, napište nám do 31. března na adresu kahan@pribram.eu

 

Doprovodný program akce Den sportu Příbram 2017
- DJ a sportovní moderátor
- Soutěže
- Účast osobností z oblasti sportu na jednotlivých sportovištích
- Rozhovory a autogramiády s osobnostmi z oblasti sportu
- Doprovodná vystoupení (např. akrobatický aerobik, vystoupení místních sportovních klubů, hudební vystoupení)
- Fotostěna se stupni vítězů
- Chill out zóna
- Nutriční poradenství

 

Pavlína Svobodová, tisková mluvčí 
pavlina.svobodova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

 

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

 Počet zobrazení: 3729 | Aktualizováno: 09. 03. 2017