AKTUALIZOVÁNO: Milínská zprůjezdněna v obou směrech

0 0 0

 

Práce na výměně vodohospodářského majetku v Milínské ulici finišují, od pondělí 31. října se bude ulice postupně otevírat pro osobní dopravu. Autobusy pojedou prozatím stále po objízdných trasách.

 

Několikaměsíční práce na výměně vodohospodářského majetku v Milínské ulici se blíží ke konci. Od pondělí 31. října bude ulice částečně zprůjezdněna pro osobní dopravu, kdy bude otevřen minimálně jeden jízdní pruh, a to směrem z centra.

„Hlavní práce se dokončují, a to znamená, že se do ulice bude moci vracet život. V těchto dnech dojde k pokládce provizorního povrchu a od příštího týdne bude ulice otevřena pro osobní dopravu – začátkem týdne bude zprůjezdněn jeden jízdní pruh a do konce týdne pak bude ulice průjezdná obousměrně,“ uvádí starosta Jan Konvalinka a dodává: „Ulice bude průjezdná, ale s ohledem na potřebu dokončovacích prací, jako je například napojení rodinných domů na hlavní řad, nebude v části ulice možné prozatím parkovat. Povrch bude provizorní a k finální pokládce asfaltového povrchu dojde 8. a 9. prosince. Poté se do ulice vrátí veškerá doprava.“

Na stavbě jsme se v průběhu její realizace, která se oproti původnímu termínu protáhla, potýkali s několika problémy. V jedné jediné ulici se stavebníci setkali s velmi rozdílným podložím, kdy na jedné straně ulice bylo třeba zajistit speciální pažení kvůli nestabilnímu podloží a o pár desítek metrů dále se odstraňoval skalní masiv. Při realizaci stavby se několikrát řešil havarijní stav na vodovodním řadu. „Stavba to nebyla jednoduchá a nejen obyvatelům této lokality přinesla komplikace v každodenním životě. Nicméně, vodovodní i kanalizační rozvody je třeba s ohledem na jejich stáří a stav postupně systematicky měnit v celém městě,“ dodává starosta.

 

Termíny dokončovacích prací

  • v týdnu od 31. října ulice otevřena pro osobní dopravu, bez možnosti parkování v části ulice, provádění dokončovacích prací
  • 8. – 9. prosince 2022 pokládka finálního asfaltového povrchu za omezeného provozu
  • od 12. prosince 2022 bude autobusová doprava v běžných jízdních řádech vedena zpět Milínskou ulicí

 

 

AKTUALIZOVÁNO:

Od pondělního dopoledne (31. 10.) je pro osobní dopravu obousměrně zprůjezdněna Milínská ulice. S ohledem na dokončovací práce je ulice dočasně zúžena a je zde snížena rychlost. Prosíme, projíždějte úsekem se zvýšenou opatrností a jak při projíždění, tak při parkování se řiďte aktuálním dopravním značením.
Pokládka finálního povrchu proběhne ve dnech 8. a 9. prosince. 

 

 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí 
eva.svehlova@pribram.eu

Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946 

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram 

 

 

 

 Počet zobrazení: 964 | Aktualizováno: 31. 10. 2022