Flusárna se probrala ze tmy

 

Ačkoliv je Flusárna frekventovanou spojnicí mezi starou Příbramí a sídlištěm, byla dlouhé roky zahalena tmou. To se změnilo instalací nového osvětlení.

Prostor Flusárny nově osvěcuje celkem deset solárních led svítidel, která tuto část města dělají pro chodce příjemnější a především bezpečnější. Světla byla navržena tak, aby bylo možné s touto oblastí dále pracovat. Při budování plánovaného odstavného parkoviště nebude problém lampy poměrně jednoduchým způsobem dle potřeby přemístit.

„Neosvětlení Flusárny byl dlouhodobý problém, který se konečně podařilo vyřešit. Veřejné osvětlení je nedostatkem na řadě dalších míst. Z tohoto důvodu máme v rozpočtovém výhledu na další roky vyčleněnu několikamilionovou částku na jeho obnovu,“ uvedl místostarosta Martin Buršík.

Se solárním led osvětlením máme ve městě již zkušenost. V loňském roce bylo několik těchto lamp instalováno přímo v areálu Nového rybníka. Nové lampy na Flusárně byly pořízeny i díky dotaci Ministerstva vnitra z programu prevence kriminality.

  

 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí 
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram 

 

 Počet zobrazení: 842 | Aktualizováno: 13. 12. 2019