Instalace výsuvných sloupků

 

Bezpečnost obyvatel je prioritou, a právě z tohoto důvodu město Příbram přistupuje k instalaci výsuvných sloupků zamezujících vjezdu do Pražské ulice.

 

Pražská ulice je pěší zónou, do které je povolen vjezd pro zásobování v čase od 18 do 10 hodin. Bohužel se stále setkáváme s případy, kdy je ulice plná automobilů kličkujících mezi chodci nebo kdy se, především o víkendech, promění v parkoviště. Město Příbram z tohoto důvodu přistupuje k instalaci dvou výsuvných sloupků, které budou umístěny na Václavském náměstí, v horní části ulice, a u výjezdu na náměstí T. G. Masaryka. 

„O pořízení výsuvných sloupků jsme rozhodli před několika měsíci a nyní by měla začít jejich instalace. Hlavním důvodem tohoto rozhodnutí je bezpečnost obyvatel a plynulá regulace dopravy, kdy sloupky na rozdíl od stávajících řetězů mohou být ovládány dálkově a v případě potřeby bude Pražská ulice pro složky IZS okamžitě přístupná. Časový režim přístupu do ulice bude zachován jako doposud,“ uvedl starosta města Jan Konvalinka

Instalace sloupků, jejichž cena vychází na 1 015 543 Kč, by měla být hotova v květnu. Ostatní vjezdy do Pražské ulice budou i nadále zamykány řetězem. 

 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí 
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946 

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribramPočet zobrazení: 792 | Aktualizováno: 29. 04. 2020