Kultura prozatím žije online

 

Kultura prozatím žije online, čeká nás Jukebox z Junioru nebo projekt Příbram v Podcastu

 

Situace nám stále nedovoluje setkávání při kulturních akcích, a tak Městské kulturní centrum přichází s dalšími online projekty.

Již tuto sobotu 17. dubna si budeme „společně“ moci užít „živý“, tedy streamovaný přenos koncertu z Junior klubu. Příbram se tímto zapojuje do online projektu Covid Jukebox Band, který na začátku letošního roku rozjel devětatřicetiletý hudebník Ondřej Fencl, mj. frontman skupiny Hromosvod a spoluhráč takových ikon, jakými jsou Vladimír Merta, Jan Hrubý, Luboš Pospíšil, Oskar Petr…

„Při sobotní akci Jukebox z Junioru živě ve streamovaném přenosu vystoupí zakladatel projektu Ondřej Fencl, Michal Hnátek společně se Seanem Barrym, mistrem světa ve hře na keltskou harfu. Hrát se bude na přání, takže přímo do přenosu budou moci diváci psát o songy, které mohou poslat svým přátelům a blízkým,“ představuje projekt Vlastimil Ševr z Městského kulturního centra Příbram. Součástí přenosu bude také poděkování Centru sociálních a zdravotních služeb Příbram za práci v aktuální těžké době. Koncert budete moci sledovat prostřednictvím Facebooku, YouTube či TV Fonka. 

Další projekt připravovaný Městským kulturním centrem ve spolupráci se Sportovními zařízeními města Příbram nese název Příbram v Podcastu. „Příbramský kulturní svět se v průběhu uplynulého roku několikrát přenesl do online prostoru. Prozatím v tomto režimu musíme pokračovat, a tak s radostí představuji další projekt – Příbram v Podcastu. Do Junior klubu jsou postupně zváni hosté ze světa příbramského sportu a kultury. Natočené rozhovory budou veřejnosti zprostředkovány prostřednictvím platforem YouTube a Spotify. Mezi prvními hosty jsme přivítali písničkáře Petra Vašinu a triatlonistu Tomáše Zikmunda,“ přibližuje informace starosta města Jan Konvalinka s tím, že sami občané mohou přicházet s návrhy hostů, kteří by měli být k natáčení přizváni. 

Živý stream a přenos z příbramského Junior klubu začíná v sobotu 17. dubna ve 20 hodin. 

https://www.youtube.com/watch?v=JsBa8FEJJREhttps://www.facebook.com/events/201694311471241 

 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí 
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946 

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

 

 Počet zobrazení: 142 | Aktualizováno: 14. 04. 2021